"הפעילי הרכבת בין חיפה לתל אביב בערב פסח" • יעל שנער מ"הירוקים" בפנייה לשרת התחבורה מיכאלי

חברת מועצת העיר יעל שנער מסיעת הירוקים של חיפה, פנתה לשרת התחבורה מרב מיכאלי בבקשה להפעיל את הרכבות בקו תל אביב חיפה בערב פסח.

כפי שרבים יודעים, בערב פסח, הנסיעה מחיפה לתל אביב וכך גם בכיוון ההפוך, עלולה להיות עמוסה בכלי רכב עד להתפקע, ופקוקה באופן מיוחד, עד כדי כך שתערוך שעות ארוכות. כל מי שאי פעם התנסה בנסיעה ברכבו בדרכו לחגוג את ליל הסדר עם משפחתו באזור המרכז, מכיר את תלאות הדרך המתישות.

השנה יחול ליל הסדר בערב שבת (שישי בערב 15/4/22), כאשר הרכבות מושבתות, כך שגם מי שהתכוון להשתמש בשרותי הרכבת כדי להימנע מהפקקים, נבצר ממנו לעשות כן. יותר אנשים יאלצו להשתמש ברכבם הפרטי ועומס אדיר של כלי רכב יתווסף בכבישים.

חברת המועצה יעל שנער מסיעת "הירוקים של חיפה" פנתה במכתב לשרת התחבורה מרב מיכאלי, בו היא מבקשת כי השרה תאפשר את הפעלת הרכבות בקווי הנסיעה שבין חיפה לתל אביב.

קילומטרים של מכוניות תקועות

"גברתי השרה, השנה מועד ליל הסדר הוא ערב שבת (יום שישי) ואני פונה אלייך בבקשה להפעיל את הרכבת בקווי תל אביב – חיפה בערב חג הפסח", כותבת שנער למיכאלי. "אי הפעלת הרכבת בעורק תחבורה משמעותי זה בערב ליל הסדר, תגרום לנזקים רבים שקשה לאמוד אותם", ממשיכה שנער. "כבכל פסח, גם השנה, צפויים פקקי ענק בערב ליל הסדר, ברחבי המדינה נראה קילומטרים על קילומטרים של מכוניות תקועות ללא יכולת לנוע".

עיריית טירת כרמל – רחב
תחנת רכבת עמוסה (צילום: ירון כרמי)

אין רכבת בסופי השבוע

שנער מתארת את אחד ממוקדי הפקקים העיקריים שנראים בכל שנה בערב פסח – כביש 2 המחבר בין חיפה לתל אביב, כאשר השנה, בשל עבודות הפיתוח, מושבתת הרכבת כליל בסופי השבוע, כך שלא ניתן יהיה לחמוק מהפקקים כלל, גם עבור מי שיהיה מעוניין בכך.

שנער מציינת במכתבה כי רבים פנו אליה בנושא, אם אלו סטודנטים הלומדים בחיפה ומעוניינים לחגוג עם משפחתם במרכז, תיירים המתכננים לנסוע לחו"ל, ואף מלונאים המארחים קהל רב בליל הסדר – "כולם נדהמו לגלות שבערב ליל הסדר הרכבת אינה עובדת כלל", כותבת שנער.

שינויים מבורכים תחת כהונתך

"טוב לראות את השינויים המוצדקים בסדר העדיפויות של משרד התחבורה בכהונתך ואת המשאבים המופנים לתחבורה הציבורית", מציינת שנער במכתב, "אך לצערנו, במטרופולין חיפה השינויים פחות מורגשים, ותושבים עדיין נאלצים להסתמך על הרכב הפרטי, במידה שיש להם, שכן רכבת ישראל אינה פועלת כלל בשישי ובמוצ"ש, והתדירות שלה בערבים נמוכה מאוד".

חיבור לעיר ה-3 בגודלה בארץ

"גם בערב חג הפסח, הרכבת בין חיפה לתל אביב לא צפויה לפעול, כאילו שלא מדובר בחיבור לעיר השלישית בגודלה במדינה, ולמטרופולין של מעל מיליון וחצי איש".

אנא מצאו פתרון

שנער מסכמת ומבקשת מהשרה מיכאלי: "אני פונה אליך, בהערכה רבה, מתוך תקווה שפנייתי לא תיפול על אוזניים ערלות. אנא, הנחי את צוות משרדך – למצוא פתרון ולהפעיל את הרכבת בערב חג הפסח".

הגיבו כאן לכתבה

5 תגובות
 1. אבי כהן אמר/ה

  מה עם הרכבות בלילה לבן גוריון??
  מדוע הופסקו ולמה לא מחדשים אותן?
  הן היו פותרות את כל הבעיות גם של החוגגים, גם של הבליינים וגם של הטסים/שבים מחו"ל.

 2. ציפורי אמר/ה

  צריך לחדש את שירות הרכבות הלילי לנתב"ג ולמרכז הארץ. ליוצאים והחוזרים מחו"ל אין תחבורה סדירה. צריך להזמין מונית שירות שתסיע אותך לנתב"ג. ובחזרתנו לארץ נאלצנו לחכות שעות בנתב"ג כדי שמונית לצפון תתמלא, או לחלוק בעלות של נסיעה מיוחדת. ובמקרה שיוצאים למרכז לסידורים או בילוי, אין תחבורה סדירה לחיפה והצפון. אנחנו אזרחי המדינה זכאים לשירות תחבורה ציבורי בכל מקום ובכל עת. כולל חגים שבתות ולילות!

 3. רפי רפול - חסון.חיפה❣.עיתונאי אמר/ה

  כל הכבוד לך ידידתי יעל שנער,חברת מועצת העיר חייפה על הפניה שלך לשרת התחבורה מרב מיכאלי.מעולה.

 4. קוקי אמר/ה

  חובה תחבורה ציבורית 24/7 נקודה!
  בלי זה יש פקקים וזיהום
  לגבי חופש לנהגים, ברור שזה נושא חשוב, אבל יש המון פתרונות.. למשל…
  שבוע עבודה של 5 ימים, וכל נהג קטר יכול לבחור איזה חמישה ימים הוא רוצה לעבוד.. חלק בוודאות ירצו לעבוד ביום שישי, ולא לעבוד ביום ראשון.

 5. אזרח מאוכזב משרת התחבורה אמר/ה

  אני מבין את הפניה המנומסת לשרת התחבורה. חייב לציין כי ניתן למצוא אינספור פתרונות לתחבורה הציבורית לצפון לגליל המערבי בכלל ולחיפה בפרט. כמו לעבוד על מסילה אחת ולסוע בשניה. תחבורה ציבורית תומכת? מה עם הנוסעים לחול שיכלו פעם להשתמש ברכבת? חשבתם פעם על אדם שיורד הטיסה של כמה שעות אחרי שביום האחרון שלו בחול לא ישן ונוסע עד נהריה? לטעמי שרת התחבורה לא מקיימת את אשר התחייבה , לספר על פרוייקטים גרנדיוזים זה נחמד אבל אנחנו חייים כאן ועכשיו ושום פתרון לא ניתן וכנראה לא יינתן כי קל יותר להאשים את העבר ולספר סיפורים לעתיד. פעם לפני הקורונה הייתה רכבת כל הלילה ,שדה תעופה עם טיסות לאילת ולקפריסין…. מאוכזב – לא בשביל זה החלפנו שלטון

הגיבו כאן לכתבה