חשד לאונס בחניון ציבורי

(חי פה) - המשטרה פתחה בחקירה בחשד לאונס בקריות. מהמשטרה...

5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...

השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

על חתולים ובני אדם – גרגורים, חיוכים ואהבה ללא תנאי

דומה שהקשר בין בני אדם לחתולים התחיל לפני אלפי...

אודיטוריום חיפה – כשהון חובר לתרבות

אודיטוריום חיפה הינו חלק ממכלול מבנים הקרוי "מרכז רפפורט...

על החירות: חופש, אחראיות אישית ובחירה

חירות היא מושג רחב. כך גם עבדות. בהיסטוריה של...

היהודי התשיעי • פרק 3

תקציר ב-30 באוקטובר 1942 קיבל מפקד הגסטפו באסטוניה הודעה שבכוונת...

עליזה אלקיים עבאדי מחיפה • ליצנית רפואית, יוצרת ופעילה חברתית

אישה עוצמתית הראויה להיכלל בין הנשים הרבות אשר לכבודן...

"הפעילי הרכבת בין חיפה לתל אביב בערב פסח" • יעל שנער מ"הירוקים" בפנייה לשרת התחבורה מיכאלי

חברת מועצת העיר יעל שנער מסיעת הירוקים של חיפה, פנתה לשרת התחבורה מרב מיכאלי בבקשה להפעיל את הרכבות בקו תל אביב חיפה בערב פסח.

כפי שרבים יודעים, בערב פסח, הנסיעה מחיפה לתל אביב וכך גם בכיוון ההפוך, עלולה להיות עמוסה בכלי רכב עד להתפקע, ופקוקה באופן מיוחד, עד כדי כך שתערוך שעות ארוכות. כל מי שאי פעם התנסה בנסיעה ברכבו בדרכו לחגוג את ליל הסדר עם משפחתו באזור המרכז, מכיר את תלאות הדרך המתישות.

השנה יחול ליל הסדר בערב שבת (שישי בערב 15/4/22), כאשר הרכבות מושבתות, כך שגם מי שהתכוון להשתמש בשרותי הרכבת כדי להימנע מהפקקים, נבצר ממנו לעשות כן. יותר אנשים יאלצו להשתמש ברכבם הפרטי ועומס אדיר של כלי רכב יתווסף בכבישים.

חברת המועצה יעל שנער מסיעת "הירוקים של חיפה" פנתה במכתב לשרת התחבורה מרב מיכאלי, בו היא מבקשת כי השרה תאפשר את הפעלת הרכבות בקווי הנסיעה שבין חיפה לתל אביב.

קילומטרים של מכוניות תקועות

"גברתי השרה, השנה מועד ליל הסדר הוא ערב שבת (יום שישי) ואני פונה אלייך בבקשה להפעיל את הרכבת בקווי תל אביב – חיפה בערב חג הפסח", כותבת שנער למיכאלי. "אי הפעלת הרכבת בעורק תחבורה משמעותי זה בערב ליל הסדר, תגרום לנזקים רבים שקשה לאמוד אותם", ממשיכה שנער. "כבכל פסח, גם השנה, צפויים פקקי ענק בערב ליל הסדר, ברחבי המדינה נראה קילומטרים על קילומטרים של מכוניות תקועות ללא יכולת לנוע".

תחנת רכבת עמוסה (צילום: ירון כרמי)

אין רכבת בסופי השבוע

שנער מתארת את אחד ממוקדי הפקקים העיקריים שנראים בכל שנה בערב פסח – כביש 2 המחבר בין חיפה לתל אביב, כאשר השנה, בשל עבודות הפיתוח, מושבתת הרכבת כליל בסופי השבוע, כך שלא ניתן יהיה לחמוק מהפקקים כלל, גם עבור מי שיהיה מעוניין בכך.

שנער מציינת במכתבה כי רבים פנו אליה בנושא, אם אלו סטודנטים הלומדים בחיפה ומעוניינים לחגוג עם משפחתם במרכז, תיירים המתכננים לנסוע לחו"ל, ואף מלונאים המארחים קהל רב בליל הסדר – "כולם נדהמו לגלות שבערב ליל הסדר הרכבת אינה עובדת כלל", כותבת שנער.

שינויים מבורכים תחת כהונתך

"טוב לראות את השינויים המוצדקים בסדר העדיפויות של משרד התחבורה בכהונתך ואת המשאבים המופנים לתחבורה הציבורית", מציינת שנער במכתב, "אך לצערנו, במטרופולין חיפה השינויים פחות מורגשים, ותושבים עדיין נאלצים להסתמך על הרכב הפרטי, במידה שיש להם, שכן רכבת ישראל אינה פועלת כלל בשישי ובמוצ"ש, והתדירות שלה בערבים נמוכה מאוד".

חיבור לעיר ה-3 בגודלה בארץ

"גם בערב חג הפסח, הרכבת בין חיפה לתל אביב לא צפויה לפעול, כאילו שלא מדובר בחיבור לעיר השלישית בגודלה במדינה, ולמטרופולין של מעל מיליון וחצי איש".

אנא מצאו פתרון

שנער מסכמת ומבקשת מהשרה מיכאלי: "אני פונה אליך, בהערכה רבה, מתוך תקווה שפנייתי לא תיפול על אוזניים ערלות. אנא, הנחי את צוות משרדך – למצוא פתרון ולהפעיל את הרכבת בערב חג הפסח".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

כתבות קשורות לנושא זה

5 תגובות

 1. אני מבין את הפניה המנומסת לשרת התחבורה. חייב לציין כי ניתן למצוא אינספור פתרונות לתחבורה הציבורית לצפון לגליל המערבי בכלל ולחיפה בפרט. כמו לעבוד על מסילה אחת ולסוע בשניה. תחבורה ציבורית תומכת? מה עם הנוסעים לחול שיכלו פעם להשתמש ברכבת? חשבתם פעם על אדם שיורד הטיסה של כמה שעות אחרי שביום האחרון שלו בחול לא ישן ונוסע עד נהריה? לטעמי שרת התחבורה לא מקיימת את אשר התחייבה , לספר על פרוייקטים גרנדיוזים זה נחמד אבל אנחנו חייים כאן ועכשיו ושום פתרון לא ניתן וכנראה לא יינתן כי קל יותר להאשים את העבר ולספר סיפורים לעתיד. פעם לפני הקורונה הייתה רכבת כל הלילה ,שדה תעופה עם טיסות לאילת ולקפריסין…. מאוכזב – לא בשביל זה החלפנו שלטון

 2. חובה תחבורה ציבורית 24/7 נקודה!
  בלי זה יש פקקים וזיהום
  לגבי חופש לנהגים, ברור שזה נושא חשוב, אבל יש המון פתרונות.. למשל…
  שבוע עבודה של 5 ימים, וכל נהג קטר יכול לבחור איזה חמישה ימים הוא רוצה לעבוד.. חלק בוודאות ירצו לעבוד ביום שישי, ולא לעבוד ביום ראשון.

 3. כל הכבוד לך ידידתי יעל שנער,חברת מועצת העיר חייפה על הפניה שלך לשרת התחבורה מרב מיכאלי.מעולה.

 4. צריך לחדש את שירות הרכבות הלילי לנתב"ג ולמרכז הארץ. ליוצאים והחוזרים מחו"ל אין תחבורה סדירה. צריך להזמין מונית שירות שתסיע אותך לנתב"ג. ובחזרתנו לארץ נאלצנו לחכות שעות בנתב"ג כדי שמונית לצפון תתמלא, או לחלוק בעלות של נסיעה מיוחדת. ובמקרה שיוצאים למרכז לסידורים או בילוי, אין תחבורה סדירה לחיפה והצפון. אנחנו אזרחי המדינה זכאים לשירות תחבורה ציבורי בכל מקום ובכל עת. כולל חגים שבתות ולילות!

 5. מה עם הרכבות בלילה לבן גוריון??
  מדוע הופסקו ולמה לא מחדשים אותן?
  הן היו פותרות את כל הבעיות גם של החוגגים, גם של הבליינים וגם של הטסים/שבים מחו"ל.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

מינהור הרכבת: עיריית חיפה יוצאת למאבק על שיקוע ומינהור כתנאי לחשמול המסילות – המסמך המלא • פרשנות

עיריית חיפה פנתה במסמך מסודר המעיד על כך כי בכוונתה לפעול בכל כוחה לאפשר את חשמול המסילות בסביבה החופית, רק בכפוף לתכנית סדורה, מתוקצבת...

הוקמה מפקדה משימתית: המשטרה מגבירה את הלחץ על העבריינים באזור דאליה – עיספיא

(חי פה) - בעקבות העלייה בפשיעה באזור דאליה - עיספיא, הקימה המשטרה מפקדה משימתית, אשר תבצע מגוון פעילויות אכיפה נגד משפחות פשע, עבירות של...

הודעות חשובות לתושבי קריית אתא

הפסקת מים בשכונת גבעת אלונים ובקשה שלא להחנות לאורך רחוב רמז • הלילה שבין ראשון לשני, 19-20/24 מעיריית קריית אתא נמסר לחי פה: לידיעת...

בז"ן וגדיב הורשעו בבית המשפט בחיפה ונקנסו במיליוני שקלים • "הפרות היתר פליטה והיתר רעלים"

בעקבות חקירה פלילית של המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה והגשת כתבי אישום, הרשיע היום (19/05/24) בית משפט השלום בחיפה, את חברות בז"ן וגדיב ונושא...

רעיונות לחגוג יום נישואין

חגיגות יום הנישואין שלכם היא דרך נפלאה לכבד ולהוקיר את הזמן והשנים הרבות שאתם חיים זה לצד זו, ואם אתם נשואים רק זמן קצר...