דור ה-Z זוכר את השואה ונלחם באנטישמיות

הדור הצעיר מחיפה זוכר את השואה ונאבק באנטישמיות הגואה ברחבי העולם

כנס העוסק בחיבור הדור הצעיר לזיכרון השואה ובמלחמה באנטישמיות העולמית, התקיים ביום השואה הבינלאומי (27/1/22) בהובלת מועצת התלמידים והנוער במחוז חיפה.

השתתפו בכנס יו"ר יד ושם דני דיין וכן שליח הממשל הקנדי למאבק בתופעת מגפת האנטישמיות העולמית בהובלת מועצת התלמידים והנוער מחוז חיפה.

ערבית, אנגלית ורוסית

לזכר יום השואה והגבורה הבינלאומי, שצוין בשבוע שעבר, מועצת התלמידים והנוער מחוז חיפה, ביחד עם מצעד הגבורה, ארגנו כנס בינלאומי בנושא זיכרון השואה והמלחמה באנטישמיות. למעלה מאלף בני נוער מכל רחבי הארץ וממחוז חיפה בפרט, השתתפו בכנס שעסק בנושא "חיבור דור ה-Z לזיכרון השואה ומלחמה באנטישמיות".

הכנס תורגם סימולטנית לאנגלית, ערבית ורוסית, כדי לאפשר לתלמידים מכל מרחבי המדינה לקחת בו חלק.

יו"ר יד ושם, דני דיין אמר באירוע:

התפקיד שלנו כמדינה הוא לדרוש ממנהיגי העולם לפעול מיידית, בעוצמה ובחוזקה כנגד כל גילויי האנטישמיות. אנחנו יודעים מהניסיון ההיסטורי לאילו ממדים מפלצתיים אנטישמיות יכולה להתפתח. על מנהיגי העולם ליטול אחריות על מקרי האנטישמיות המתרחשים במדינתם ולפעול על מנת למגר אותם כדי לתת לקהילה היהודית במדינתם את הביטחון הראוי להם.
דני דיין, רות כהן דאר ורוברט אנג'ס (צילום מתוך הכנס – זיכרון השואה והמלחמה באנטישמיות)

את דבריו חיזק השליח המיוחד של ממשלת קנדה לשימור השואה ומאבק באנטישמיות, פרופ' ארווין קוטלר:

מדינת ישראל לא יכולה להילחם לבדה כנגד תופעת האנטישמיות, היא חייבת שותפים גלובליים שיהיו לה כבני ברית וילחמו לצדה למיגור התופעה. צריך לפעול על מנת לבנות קואליציה משותפת וחזקה בין כלל מדינות העולם כדי שיובילו תנועה שתגביל את תופעת האנטישמיות שמידי יום זורעת זרועות בכל אזור בעולם.

זכויות אדם והמאבק בגזענות

מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר סער הראל, ציין: "יום השואה הבינלאומי מעלה על סדר היום את השיח על זכויות אדם, זכויות הילד, מאבק בגזענות ובאנטישמיות. מערכת החינוך היא המקום בו אפשר לקיים את השיח הזה, למצוא בו רלוונטיות במעשי היום יום, ולעצב את הזיכרון שיישאר בעתיד".

שותפות ושותפים נכבדים

הכנס הווירטואלי נערך בהובלת מועצת התלמידים והנוער – מחוז חיפה, מצעד הגבורה, מרכז חינוך ליאו באק והמרכז לאימפקט יהודי, ובשיתוף המשרד לשוויון חברתי, משרד החוץ, משרד החינוך – מנהל חברה ונוער, התנועה למלחמה באנטישמיות ועוד שותפים נכבדים, ואירח גם את מנהלת המחלקה למאבק באנטישמיות ושימור השואה של משרד החוץ, רות כהן-דאר ויו"ר המרכז לאימפקט יהודי, רוברט זינגר, מייסד מצעד הגבורה, עו"ד ליאון בן-נס ואנונו ומכובדים ומכובדות נוספים.

מובילי הכנס – זיכרון השואה והמלחמה באנטישמיות חברי מועצת התלמידים הנוער מחוז חיפה

הנוער המופלא של מחוז חיפה

חברי מועצת התלמידים והנוער המחוזית שלנו שהובילו את הכנס ביד רמה, הם עומרי אפק, ליאל סרוסי, ים סיגל, לירי בלוך, נעם קלנר, עמית בן סימון, גדיר חלבי, איתי קובי, יעל אשכנזי אחות בוגרת וליטל פרבשטיין ביטון המנחה המחוזית.

מנחת מועצת התלמידים והנוער – מחוז חיפה, הגב' ליטל פרבשטיין ביטון, שהובילה את האירוע ביחד עם בני הנוער, אמרה: "אנו פועלים ביחד עם מצעד הגבורה מזה שנתיים, וביחד אנו מצליחים להוביל חיבור של הנוער לנושאים שלרוב נחשבים לקשים יותר. אני גאה להוביל ביחד עם הנוער המופלא של מחוז חיפה פעילויות חינוכיות בסדר גודל שכזה"

יו"ר מועצת התלמידים והנוער מחוז חיפה, עמרי אפק סיכם:

תפקידו של הנוער בישראל הינו לקחת חלק ולסייע במאבק נגד תופעת האנטישמיות בכל מקום בו היא זורעת הרס ושנאה כלפי הקהילה היהודית בעולם. אנו רואים במאבק הזה אחריות של כולנו ובפרט של בני הנוער, להוביל את המאבק ולהציף את השיח בנושא.
הגיבו כאן לכתבה