"חיפה היא עיר באמת יוצאת דופן" • הירוקים נפגשו עם סגן שר הביטחון, אלון שוסטר • צפו

אביהו האן עם סגן שר הביטחון, אלון שוסטר במפגש עם הירוקים (צילום: הירוקים של חיפה)

יו"ר סיעת הירוקים של חיפה נפגש השבוע עם סגן שר הביטחון, אלון שוסטר כדי לדון עמו בנושאים שונים שעל סדר היום בחיפה. במפגש נכחו פעילי 'הירוקים' ו'כחול לבן' של חיפה.

סגן שר הביטחון אלון שוסטר, במפגש עם "הירוקים" בחיפה | צפו


"יש לנו בשורה"

"יש לנו בשורה טובה לבשר לתושבי חיפה ובת גלים!", אמר האן לחי פה. "לפני כשנה התקיים טקס מכובד ומרגש בטיילת חולדה גורביץ בעיר, מאז דבר לא נעשה במקום. הטיילת נשארה סגורה, כל החגיגות היו למראית עין בלבד, כיאה לשלטון הנוכחי. אמר.

"היום אני שמח לבשר שבאופן סופי אפשר להכריז כי אין מניעה לסיים את העבודות הנדרשות בטיילת חולדה גורביץ, המחברת בין שכונת בת גלים לחוף השקט, ולפתוח אותה לציבור הרחב בהקדם האפשרי".

אביהו האן עם סגן שר הביטחון, אלון שוסטר, בחיפה (צילום: הירוקים של חיפה)

המכשולים הוסרו

לדברי האן, התקבל האישור כי מבחינת משרד הביטחון הוסרו המכשולים להמשך העבודות בטיילת וכי ניתן לסיימן כדי לקדם את הפעלתה.

סגן שר הביטחון, אלון שוסטר במפגש עם הירוקים (צילום: הירוקים של חיפה)

שדה תעופה

בנוסף, דנו האן והפעילים עם סגן השר שוסטר בנושא שדה התעופה של חיפה, כשהובהר שחיפה היא לא המקום המתאים להקמת שדה תעופה משלים נתב"ג, אלא שדה תעופה לטיסות קצרות באזור הים התיכון בלבד.

עוד דנו הנוכחים עם שוסטר בצורך לקידום פינוי המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה. הועלו שוב הסכנות מהחומרים המצויים בהם, במיוחד בעת אירוע בטחוני.

הועלו גם הסיכונים שמהווים המפעלים בהיבטי רעידות אדמה וההיערכות הנדרשת להתמודדות באירוע כזה. "סגן השר הבטיח כי יפעל בנושא", אמר האן.

סגן שר הביטחון, אלון שוסטר עם אביהו האן (צילום: דודי מיבלום)

"יש חשיבות גבוהה למפגשים עם גורמי ממשלת ישראל ולרתימתם למען חיפה. אמשיך לפעול לשם כך ואגייס גורמי ממשל נוספים", סיכם האן.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  חיפה היא עיר החזון הציוני ותקומת ישראל.
  משער עלייה לשער ההיי טק. משער נמלי הים לשער לגליל ולגולן.
  חיפה צריכה להיות העיר עם הכי הרבה השקעה ממשלתית כי היא הכי זקוקה לה כדי לחזור לצמיחה מואצת.
  צריך להקים מרינה 250 כלי שייט. צריך לייבש בשובר הגלים של נמל המפרץ אי תשתיות אליו יפונו מיכלי תש"ן והקמת רובע ענק של תעסוקה סביב מתם. מגדלי 40-60 קומות סביב מגדל חברת החשמל. רכבת מהירה לגוש דן 25 דקות מתחנה חדשה בדרום מתם. שדה תעופה לגודל 10 מליון נוסעים בעזרת קירוי מחלף תות והקמת מסלולי תעופה מעל המחלף בניצול שטח מקסימלי.
  הקמת פארק צמרת של חיפה ברצף עם טירת הכרמל. מגדלי מגורים עם נוף לים ליד הרכבת המהירה לגוש דן. 30-40 קומות. פיתוח תחנת אגד בת גלים כשוק עירוני מהגדולים בעולם כמו שווקי ברצלונה כאטרקציית תיירות מרכזית בחיפה עם ארועי חוצות ומתחמי יצירה ותוצרת חקלאית מכל הצפון.
  זה מה שדרוש לחיפה כרגע.

 2. רפי רפול - חסון.חיפככה,עיתונאי אמר/ה

  כל הכבוד לך אביהו האן,חבר מועצת העיר חיפה על הפגישה עם סגן שר הביטחון אלון שוסטר.שבת שלום.

הגיבו כאן לכתבה