חדשות חיפה
film izle

חיפה עוצרת נשימתה לקראת ערר תכנית הרחבת בז”ן

הריאלי – WB

09_-_בתי_הזיקוק_בחיפה._צילום_-_חגית_אברהם.jpg

בתי הזיקוק בחיפה. צילום: חגית אברהם – סטודיו כחול וירוק

עשרות פעילים תושבי חיפה יעלו מחר, 28/01/2016, לירושלים, על מנת לקחת חלק בדיון המסכם העוסק בעררים שהוגשו נגד תכניות הרחבת מתחם בתי הזיקוק בחיפה

בימים אלו מקודמות שלוש תכניות ענק חדשות שיגדילו את זיהום האוויר ואחסון החומרים המסוכנים בעשרות אחוזים: “הרחבת בז”ן”, “קרקעות הצפון” ו”נמל המפרץ והדלקים.

הערר שיתקיים מחר בירושליים ידון בהשגות העותרים לתכנית הספציפית המתייחסת למתחם בתי הזיקוק. תכנית הידועה בשמה חפאג/1200/ב.
על תכנית זו תוכלו לקרו בקישור המצורף

פעילי הסביבה בחיפה פועלים כבר שנים בהליך שיגיע לשיאו מחר
פעילי מגמה ירוקה ארגנו הסעה באוטובוס, לתושבים המעוניינים לקחת חלק בהליך.
[url=https://docs.google.com/forms/d/1ER6hlkMdC9U4j0zNicJWRGaORVwJO-M-9hJrKWIZ_d4/viewform:11okmlnw]

אתוס כללי מתחלף מאוזן

הרשמה להסעה בקישור זה >>

[/url:11okmlnw]

רויטל_גולדשמיד.JPGרויטל גולשדמיד, דוברת מגמה ירוקה בחיפה, אמרה לחי פה:
הדיון בוועדת הערר מתחיל בשעה 9:30. אנחנו נתכנס שם החל משעה 8:30 ונחכה בחוץ למקבלי ההחלטות, נסתכל עליהם בעיניים ונזכיר להם שהאחריות על הבריאות של 800,000 תושבי מפרץ חיפה בידיים שלהם. בזמן הדיון שייערך עד שעה 15:30 נעשה הפגנה רועשת בחוץ שלא ניתן יהיה להתעלם ממנה, נציגנו ידברו בתוך הדיון ואנחנו נפקח על הדיון מבפנים.
אביהו_האן.JPGאביהו האן, יו”ר הירוקים של חיפה, אמר לחי פה:
מחר עולה לדיון בועדת משנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובניה, ערר של הירוקים של חיפה, שמואל גלבהרט ואדם טבע ודין (מגמה ירוקה והקואליציה לבריאות הציבור), כנגד תכנית ההרחבה של בתי זיקוק לישראל. ההחלטות שיתקבלו בוועדה קריטיות לעתיד חיפה ולעתיד מפרץ חיפה. להפתעתנו בדיון הקודם “הסכימה” בז”ן להכין תכנית לגידול בהיקף של 20 אחוז בלבד. המשמעות תוספת של כ 212000 מ”ר מתקני תעשייה נוספים במפרץ חיפה ובפועל לפחות ארבעה מתקני זיקוק עתידיים.

לא נוכל להסכים לכך ואנו הירוקים של חיפה עומדים בחזית האחרונה מול משרדי הממשלה ומפעלי התעשייה במתחם בז”ן כנגד אישור התכנית.

אנו דורשים תכנית צמצום ולא תכנית הרחבה. אני מזמין אתכם להצטרף למאבק ולהגיע ביום ה 28.1.2016 בשעה 09:30 לאכסניית בית וגן ברחוב הפסגה 8 ירושלים ולהצטרף למאבק. אני אהיה שם ואטען כנגד ההרחבה המבוקשת.

מכתבו של יונה יהב לוועדת המשנה לעררים:
גם יונה יהב, ראש עיריית חיפה, פנה לוועדת המשנה לעררים באומרו: “זהו מפעל מזהם…ולכן אין להוסיף מתקנים במקום.
יהב לא הגיש ערר רשמי על הרחבת בזן ולכן לא יוכל להעיד לצד העוררים. למרות זאת, אמירה זו נותנת רוח גבית לפעילי הסביבה בדיון זה.
מכתבו_של_יונה_יהב_לועדת_המשנה_לעררים.jpg

מכתבו של יונה יהב לועדת המשנה לעררים

כאן תמצאו את כל המידע אודות תכנית הרחבת בתי הזיקוק בחיפה

[tags=99:11okmlnw]בזן – חפאג/1200/ב[/tags:11okmlnw]

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
תגובות
בטעינה...