סערת נפש ○ המוזיקאית אפי זוסמן מחיפה נותנת קול וצלילים לכאב נפשי • צפו

אפי זוסמן - מוזיקאית (צילום מתוך הקליפ - באדיבות האומנית)

המוזיקאית אפי זוסמן שיחררה קליפ חדש ומסעיר על התמודדות נפשית

בימים אלה שוחרר קליפ חדש שמעורר כבר עניין רב, של המוזיקאית הישראלית-בינלאומית אפי זוסמן.

הקליפ החדש מנסה לתרגם לקול ולצליל את חווית המשבר הנפשי. אפי מסבירה כי השיר נכתב כשיר מודעות לבריאות הנפש בעקבות מספר מפגשים קרובים שקיימה עם אנשים אהובים עליה שהתמודדו ומתמודדים עם כאב נפשי, עד כדי התנהגויות קיצוניות ואובדנות.

השיר L.A | אפי זוסמן ○ צפו


תחושת ההתמודדות הנפשית שחווה כל אחד מאתנו וחווית הבדידות, התחדדו בתקופת הקורונה. עבור חלקינו ההתמודדות קשה בהרבה וחשוב להיות קשובים, רגישים ובעיקר להיות מסוגלים לצאת מההתכנסות בקשיים שלנו כדי לחבק ולתמוך במי שבאמת נזקק לכך.
כל אלה יחד הובילו אותה ליצור סינגל שמנסה לבטא את הנעשה בנפשו של המתמודד והקריאה לאהבה והכלה.

אפי היא יוצרת מוזיקה ומילים מקורית, שאינה נכנעת לאופנות ואינה מנסה לרצות קהלים. היא הולכת בדרכה כמוזיקאית, כפי שהיא עושה בחייה, השונים מאד ממסלול חייה של "בת טובים מהכרמל": היא חולקת יחד עם בת זוגה מזה למעלה מעשור, חיים בגואה ובברלין (עם ביקורי משפחה בחיפה) ויוצרת מוסיקה באופן עצמאי. כאשר נקלעה לשהייה ארוכה של כשנה וחצי בביתה הקסום בכפר קטן בגואה השוכן בג'ונגל, ניצלה את הזמן, המרחב וההזדמנות הייחודיים שיצרה מציאות הקורונה והסגרים, כדי ללמוד ולחקור את העולם הטכנולוגי של הפקת מוזיקה, במטרה לתרגם לשירה את הצלילים השוכנים בראשה, לחברם למלים נוגעות ללב שיוצרות שיר מרטיט ומרגש.

סגנונה המוזיקלי הייחודי מתבטא בשילובי אקורדים לא שכיחים המעוררים ומסקרנים את המאזין, אך בו זמנית היא מצליחה להאיר את יצירותיה בפשטות נוגעת. האי.פי paraprosexia המלודי והאלקטרוני סוחף את המאזין למסע של תווים חולמניים ועדינים. 

אפי זוסמן – מוזיקאית (צילום באדיבות האומנית)

אפי היא זמרת ומפיקה מולטי אינסטרומנטלית שאינה מפסיקה לחדש. אם בעבר הרבתה לעשות שימוש בלופר – עוד הרבה לפני שהפך לאופנה מוכרת, היום היא מרבה לחקור את עולם המוסיקה האלקטרונית ויוצרת בהופעותיה צלילים, טקסטורות וביטים לייב על הבמה, בשילוב של קולה הצלול והייחודי, גיטרה סינטיסייזר שמשתלבים גם בהופעתה החיצונית של הזמרת היפה והקורנת הזו, שמצליחה לרגש מגוון קהלים בהופעות בגואה, ברלין, פסטיבלים באירופה וכמובן בישראל.

הקליפ ששוחרר עתה הנו השיר הפותח את אלבומה החדש paraprosexia

אפי זוסמן – מוזיקאית (צילום מתוך הקליפ – באדיבות האומנית)

עם יציאת הקליפ, כתבה אפי ברשתות החברתיות:

"הווידיאו החדש שלי השתחרר היום ואני לא מרגישה שימחה או התרגשות, אני בעיקר מרגישה עצב וחוסר נוחות.

את השיר אל איי כתבתי בהשראת חברה נפגעת נפש, ראיתי איך היא מחביאה את הכאב ומטשטשת אותו בכל דרך שהיא יכולה, אם זה באלכוהול, אוכל, סקס, אבל כמובן שזה לא עזר. היא ניסתה לקחת את החיים שלה. לפני פחות משנה חבר אחר שלי התאבד, והצליח לו. לא היה לי שמץ של מושג שהוא בדיכאון, להפך, הוא נראה כל כך טוב ושמח. ראיתי אותו כמה ימים לפני ההתאבדות, מתישהו בין הסגרים, ודיברנו על מוסיקה והכל הרגיש כמו תמיד, עוד יום שבו אנחנו נפגשים. גם הוא החביא את הכאב שלו טוב טוב.

אנחנו חיים בעידן שבו הבדידות גואה, כל מה שהיינו רגילים אליו השתנה. לי זה מאוד קשה.

השיר נכתב כשיר מודעות לנפגעי נפש שהם בעצם כולנו, אבל יש אנשים שהרבה יותר קשה להם להתמודד מלאחרים ואנחנו צריכים לשים לב אליהם, להיות סבלניים וסלחנים ולתת להם המון אהבה, אפילו שזה לא קל כי אנחנו חיים בתוך הכאב של עצמנו".

הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. יסמין אמר/ה

  איזו מוכשרת!
  קליפ מדהים לנושא כה חשוב!

 2. רבקה לנג אמר/ה

  מרגש. הכישרון המיוחד בקליפ כביכול מינמליסטי ועוצמתי כל כך. משמח שאשה צעירה עם מודעות כל כך גבוהה לכאב של האחר.
  שולחת לכל מכותביי. תעבירו תודתי לאפי.

 3. ברוך שמעוני אמר/ה

  נהדר, אין מילים! איזה כישרון…

 4. נורית מאיר אמר/ה

  זמרת ויוצרת מוכשרת מאד – מחכה לשמוע עוד חומרים שלה!

 5. אלה אמר/ה

  שיר חזק. יוצרת מוכשרת וייחודית

 6. אלה אמר/ה

  שיר חזק. יוצרת מוכשרת.

הגיבו כאן לכתבה