עיריית חיפה: "בשנת 2016 תחל פתיחת הנמל המערבי"

הברכה המערבית בנמל חיפה (צילום – ירון כרמי)

 

| חזון חיפה – ברצלונה:

בשיחה שקיימנו עם מחלקת הדוברות של עיריית חיפה, ביקשנו לברר את המועד המדויק בו מתכננת העירייה את פתיחת הנמל המערבי. חשוב היה לנו לשמוע התחייבות כלשהי על לוחות זמנים, לאחר 10 שנים של סחבת…

| עיריית חיפה – הנמל ייפתח במהלך 2016:

בתשובה שהתקבלה אתמול, 28/12/2015, במערכת חי פה, מודיעה עיריית חיפה, לראשונה באופן מוצהר, על לוחות הזמנים בזו הלשון (ציטוט):

"לוחות הזמנים נקבעו על ידי המועצה הארצית לתכנון ובנייה. במסגרת זו נקבע כי חלקו המערבי של הנמל הישן יוסב לחזית ים עירונית בהדרגה כבר בשנת 2016 ושאר השטח יפונה תוך 3 שנים…"

[כלומר, הפרויקט יסתיים עד 2019, י.כ.]

המושבה הגרמנית וכיכר אונסקו בחיפה. ברקע – חזית הים העירונית (צילום: ירון כרמי)

 

| אודות חזון חיפה – ברצלונה:

חזון חיפה – ברצלונה הוא שם הקוד לפתיחת חזית הים העירונית של חיפה במערב הנמל המערבי. הפרויקט קרוי על שם פרויקט דומה שבוצע בעיר ברצלונה והפך את אזור הנמל המסחרי לחזית ים תוססת המשרתת מליוני תיירים בשנה.

המושבה_העירונית_בכיכר_הסיטי_סנטר_-_רחוב_יפו_-_חזית_הים_העירונית_העתידית.JPG

המושבה העירונית בכיכר הסיטי סנטר – רחוב יפו – חזית הים העירונית העתידית. כרגע סגור

| סחבת אינסופית – ההחלטה אושרה לפני 10 שנים בולנת"ע

הפרויקט ממתין למימוש משנת 2005, כאשר אושרה תכנית פתיחת הנמל המערבי בולנת"ע – ועדת המשנה של המועצה הארצית. חלפו מאז 10 שנים. במהלך 2009 ביקשו במשרד הפנים לנסות להעיר את השטח וקיימו הליך שיתוף ציבור גדול בחיפה, אותו סיקרנו כאן.

בנובמבר 2015 קיימה עיריית חיפה כנס גדול, אליו הזמינה אדריכלים מרחבי העולם, על מנת לדון בפרויקט פתיחת הנמל המערבי.

רציף_בנמל_המערבי.JPG

רציף בנמל המערבי

| תכנית פינוי הנמל המערבי, כפי שהוצגה על ידי עיריית חיפה, בכנס הבינלאומי:

המתחמים סביב מחסן 15 ברציף הנמל יפותחו בשלב הראשון ובטווח של כשלוש שנים יורחב שטח חזית הים העירונית אל כל עורפה של העיר התחתית

רציף_הנמל_באזור_טרמינל_הנוסעים.JPG

רציף הנמל באזור טרמינל הנוסעים – אין מעבר לציבור

| כנס בינלאומי בחיפה כבר התקיים…

400 אדריכלים מובילים בארץ ובעולם ויזמים השתתפו בכנס האדריכלות הבינלאומי שנערך ביום 4 בנובמבר בחיפה. בפתיחת הכנס הציג מהנדס העיר חיפה, אריאל וטרמן, לוח זמנים להקמת חזית הים העירונית, כפי שנקבע ע"י המועצה הארצית לתכנון ובנייה. לדבריו של אריאל וטרמן, העירייה פועלת בשיתוף עם כל הגורמים הרלוונטיים לקידום החזון אשר מימושו יהפוך את פניו של מטרופולין חיפה והצפון.

המושבה_הגרמנית_כיכר_אונסקו_חזית_הים_העירונית_18.09.2015.JPG

המושבה הגרמנית כיכר אונסקו חזית הים העירונית – מצב קיים

| יתחילו סביב מחסן 15

" בשלב הראשון, אמר וטרמן, יפותחו המתחמים סביב מחסן 15 ברציף הנמל ובטווח של כשלוש שנים יורחב שטח חזית הים העירונית אל כל עורפה של העיר התחתית. באופן זה מה שהיה עד היום הצד האחורי והמוזנח של העיר ייהפך לטיילת שוקקת חיים ולמרכז תיירות עיקרי של הצפון."

 

לא ניתן להגיב