הגנה עצמית קהילתית לתושבי חיפה ושכונת כרמליה בגן שמואל

בעקבות המצב הביטחוני החליטו ניר שובר ורני קאושינסקי להרים את המורל בשכונת כרמליה לרווחת התושבים.

 

והפעם: בקרב מגע והתגוננות בעזרת עצמים וכלים להתגוננות כלפי האיומים שנקלעים לדרכם.
האלימות ומעשי הבריונות נמצאת בכול מקום במיוחד בתקופה הנוכחים אנו רואים אלימות כלפי הילדים, הבוגרים ואנשי הגיל השלישי.

 

מקסים ואף ראוי להערכה כאשר חובר אדם בקהילה ופעיל חברתי לאיש מקצוע ויוזמים אירוע קהילתי כה חשוב להגנת האזרחים והתושבים ומביאים עבורנו הכשרה להגנה עצמית אשר יעזור לבטחון התושבים .

 

תרגיל שליטה והגנה עם שימוש בעצמים עם קהל ילדי השכונה

רני קאושינסקי – מפתח שיטת הקאו צ'י ו חוק ההצלחה

מפתח שיטת הקאו צ'י וחוק ההצלחה, אלוף ישראל בשלוש שיטות לחימה שונות וקרב מגע.מדריך מוסמך במשטרה, בצבא ואגף החינוך, מתמחה באימון ילדים ונוער בעלי קשיי קשב וריכוז התנהגות ועו …
השיטה היא התנהגות משנה התנהגות ועדיף וכדאי לפתור את המצב בצורת הידברות ברגע שהילדים משנים את עצמם הצד השני משתנה והחוק הוא חוק ההצמחה ונקרא בשם קאוצ'י והוא כולל קרב מגע ואגרוף תאילנדי, מדיטציה ויישום התנהגות וחוקים בשילוב טכניקות.
עקב המצב הביטחוני התגוננות נגד תקיפה וסכינאות והגנה עצמית חברנו ניר ואני.

"הבחנתי בפעילותו של ניר למען הקהילה ותושבי השכונה והתחלנו בשיתוף פעולה בגן שמואל סמוך לבית הקפה בהתנדבות מלאה של שני הצדדים ואנשים הגיעו הפצנו באמצעות פה לאוזן והרשתות החברתיות והגיעו לסדנא, לשמחתי הגיעו ילדים, נשים ואף תושבים מהגיל השלישי שלמדו טכניקה של הגנה".

 

טיפים להגנה עצמית מפני תקיפה :כאשר נגנב תיק על הנפגע לנעוץ מבט, קשר עין יקטין את הסיכוי להפגע, כאשר בן אדם נתקף צריך לשלוף ידים החוצה ולהתבונן במטרה עצמה (הסכין), הדבר יקטין את עוצמת הפגיעה, שמירת המרחק הנכון וכמובן שימוש בחפצים, אם הנתקף אוחז במקל או בסכין יש לו יתרון גדול כי האוחז במקל מכה עם היד באמצעות מכות חזקות ואין סיכוי שיחתך ולאחר מכן חובט בו מכות חזקות ביד וזורק עליו את המקל ורץ כל עוד נפשו בו.

לגבי לוחמה בסכין ישנם שני דברים להתגונות:מרחק וזמן תגובה, כאשר הזמן הוא יותר ארוך יש זמן לזריקת חפצים, שימוש בדחיפה בעצם אל תדחוף אותו אלא את עצמך ואז אתה בולם אותו ומרוויח את זמן התגובה ואת זמן הבריחה .

 

קהל תושבי השכונה והתושבים צופים בתרגילי הגנה עצמית

"אני חושבת שבעקבות המצב שבו אנו נתונים אנו חייבים להקנות לילדים את הביטחון האישי והנפשי וכיצד עלינו להתגונן ולתת להם את ההרגשה שהם ביצעו את המקסימום במצב שהם נקלעים לסיטואציה לא נעימה והחלטתי שזה דבר מאוד חשוב , ועבורי זהו דבר נהדר ועבור המצב הזה ונצא מפה עם כלים ואני ממליצה שזה גם דבר חברתי וניתן לעשייה גם עם הילד ביחד להורדת חרדות ונותן פעילות גופנית וזו חוויה נהדרת ומומלצת בכל מצב ".

 

"אהבתי את היוזמה של הגנה עצמית ואני חושבת שכל ילד מכול גיל צריך להתחיל בסדנא.
תודה מכל הלב לאנשים שגיעו ולמדו אותנו איך להתגונן, ישנה אווירה של ביחד וזה הכי מחמם את הלב ובתקופה זו, זה דבר נהדר בעיני".

 

חן מאזי – תושבת חיפה"האירוע חשוב מאוד ומבורך.
בימים אלו כאשר ישנם הרבה פיגועים יש חשיבות רבה להתגוננות עצמית.
מתברר שכל דבר שיש לך ביד ניתן להשתמש בו בכדי להתגונן וזה מאוד מאוד חשוב לא לאבד את העשתונות".

"אני כאן למען כל תושבי חיפה אני אוהב את החיפאים ואני חושב שמגיע להם את כל מה שנעשה פה היום, הרגשתי בתקופה האחרונה שיש חוסר בבטחון לתושבי השכונה והמורל החיפאי ירוד בעקבות כל גל הטרור שפוקד אותנו,

אני יחד עם חבר טוב רני קאושינסקי הרמתי את הכפפה, היה מקסים שהשכנים יצאו מהבתים והגיע וגם מבוגרים מהגיל השלישי מבתי האבות ונשים מבוגרות התלהבו כי למדנו על התגוננות עם התיק ולהילחם על מנת למנוע את התקיפה הבאה ולפחות זה הרים את המורל גם כלפיהם וגם עבור הילדים ".

לסיכום למדנו דרכי התגוננות כלפי תקיפות וחיזוק הבטחון האישי הסביבתי ומקווים שנפתור גם את דרכי האלימות בהדברות וללא תקיפות וחבלות

הגיעו לסדנא כ 60 איש וכן צוות הקאוצי – עדי חן, צחי מזרחי, יוסי עימנואלוב ,דנינו דמיאן

דרך הקאו צ'י : הינה אמונות לחימה הגנתית. בשנת 2007 הוכרה השיטה ע"י אגף החינוך לאחר שנוסתה במסגרת תוכנית הלימודים בבית ספר ליאו בק .
על פי הנתונים ניתן לראות בברור שיפור דרמתי בהישגים הלימודיים וההתנהגותיים בקרב התלמידים שהשתתפו בפרוייקט. כיום שיטה זו מוכרת ע"י המשטרה, הצבא ואגף החינוך ופועלת בהצלחה בביה"ס רבים בחיפה ובמקומות שונים בארץ . שיטות הקאוצי יכולה לתרום: ליצירת מוטיבציה ( כח רצון , שיפור קשב וריכוז, ויסות בדחיית סיפוקים ואימפולסיביות ויכולת שליטה בכעסים, שיפור תחושת הבטחון העצמי, פיתוח שיקול הדעת והבחנה בין עיקר וטפל, שימוש בהתנהגות סמכותית, שיטות הדברות במשפחה ובחברה מול סמכות והיכולת להסתדר עם הקרובים, התנהגות מונעת אלימות, לימוד שיטות בהגנה עצמית, לימוד האגרוף התאילנדי

צילם וכתב : בן אופיר

לא ניתן להגיב