נפגעות ונפגעי תקיפה מינית זקוקים לעזרתכם • גיוס תרומות חברתי בחיפה

אני איתך | המרכז לנפגעות ונפגעי פגיעה מינית בחיפה והצפון

במהלך שנת הקורונה התרחשו יותר פגיעות מיניות מאשר בשנים אחרות, ומנגד, המצב הכלכלי הקשה הביא לירידה בכמות התרומות. בימים אלו כשאנו שומעים שוב ושוב על אנשים המורשעים בתקיפות מיניות ונחשפים לעוד ועוד חשדות חמורים, שעולים כלפי ידוענים שפגעו לכאורה, מודעות הנפגעים והנפגעות עולה וכך גם כמות הפניות לעזרה.

המרכז לסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בחיפה מושפע אף הוא מהמצב כשהביקוש לשירותיו עולה, אך התרומות הדרושות לפעילותו הולכות ומצטמצמות.

מתנדבת במרכז הסיוע

איריס דביר מקו הסיוע מספרת לחי פה:

אנו לא יכולות להגיד לנפגעת שאין לנו משאבים לסייע לה, זה פשוט לא בא בחשבון. אחת מתוך 3 נשים ואחד מתוך 5 גברים עברו תקיפה מינית. מרכז הסיוע בחיפה מטפל בכ-5,000 פניות של נפגעים ובני משפחותיהם בשנה. בשנת 2021 הגיעו 6,400 פניות לקווי הסיוע. על מנת לתת מענה לפניות הללו יש צורך בתקציבים ולכן אנו מבקשים מהציבור לפתוח את הלב והכיס ולתת לנו את היכולת לסייע לנפגעות ולנפגעים.
אני איתך | המרכז לנפגעות ונפגעי פגיעה מינית בחיפה והצפון

דרכים ליצירת קשר במקרה של פגיעה

קו הסיוע הטלפוני של העמותה אנונימי ופועל 24/7 במספר 1202 לנשים ו-1203 לגברים.
קו הווטסאפ 052-8361202 נותן מענה בימים א-ה בשעות 17:00-23:00 ובשבת בשעות 20:00-23:00.
המענה ניתן על ידי סייעות מקצועיות שפועלות בהתנדבות מלאה.

עתליה שיינפלד

עתליה שיינפלד, מנהלת המרכז לסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מיני בחיפה מסרה לחי פה:

הציבור הישראלי מוכן לקחת אחריות על התופעה של נפגעי ונפגעות תקיפה מינית ולעמוד לצדם. אחרי שנים של טיפול לקוי בנושא, ביוש של קורבנות והכחשת התופעה, התגייסות הציבור בקמפיין לימדה אותנו שאין שום סיבה שנפגע או נפגעת מעבירת מין יישארו לבד. אנחנו במרכז הסיוע מתחייבות להמשיך וללוות כל אחת ואחד במסע לשיקום החיים, בפנייה למשטרה, בטיפול רפואי, בבתי המשפט ובסיוע רגשי.

בשל הצורך הגובר עם הפניות המתרבות, הרים המרכז בחיפה קמפיין גיוס תרומות, כדי שניתן יהיה להושיט את עזרה לכמה שיותר פונים ופונות. הקמפיין יימשך עד יום א' 15/8/21.

כל תרומה חשובה


אני איתך | המרכז לנפגעות ונפגעי פגיעה מינית בחיפה והצפון


תגובה
  1. יהודי אמיתי אמר/ה

    ממש רחמנות.הולכות כמו פרוצות ברחוב,מחפשות למשוך תשומת לב ואחר כך מתלוננות שמטרידים אותן.עדיף להסתכל על כלבים ברחוב ולא על נשים.מחטיאות הרבים.בושה שהנשים לא מתביישת ללכת ערומות ברחוב.מילא,אם אתם אומרים שכלבים הולכים ערומים,כי אין להם שכל.כנראה שלנשים רמת המשכל אף יותר נמוכה.חודש אלול!!!חזרו בתשובה!!!

לא ניתן להגיב