"חיפה היא הישראליות, המודל לחיים משותפים, היא התקווה" | מהיום אמרו: ח"כ נעמה לזימי

נעמה לזימי (צילום: ירון כרמי)

נעמה לזימי, חברת מועצת העיר, תייצג את מטרופולין חיפה בכנסת ישראל

היא עברה לחיפה כשהחלה את לימודי התואר הראשון שלה באוניברסיטת חיפה, שם הייתה פעילה באגודת הסטודנטים והתחילה את פעילותה החברתית – ציבורית בעיר. היום , ב' 21/6/21, תמונה נעמה לזימי לחברת כנסת. במסגרת החוק הנורבגי, ותאלץ לעזוב את מועצת העיר חיפה ואת תפקידה כיו״ר המוזיאונים בעיר.

"השליחות הכי חשובה שיכולתי לבקש לעצמי"

בישיבת מועצת העיר האחרונה בה השתתפה, אמרה לזימי: ״ככל הנראה, בעזרת השם, אם הכול ילך כמו שצריך, אתמנה ביום שישי לשליחות הכי חשובה שיכולתי לבקש לעצמי. השנתיים וחצי האלו היו הכי חשובות עבורי. אני מעריכה כל רגע. אני אהיה השליחה של כולם ולא משנה באיזו מפלגה בכנסת. עבדנו כאן במנותק ממפלגות, ואני מקווה שנוכל לעשות את זה גם שם״.

נעמה לזימי (צילום: נגה כרמי)
נעמה לזימי (צילום: נגה כרמי)

איך נראה הבית שגדלת בו?

גדלתי במגדל העמק, בבית מזרחי, מסורתי, מאוד משפחתי, לאבא שהוא איש חינוך, שהיה בילדותי מזכיר סניף מפלגת העבודה בעיר, בית המאמין בשלום, קיום משותף, שוויון וחברה צודקת. אני חושבת שגדלתי בהווייה מעניינת, שאני נושאת עמי עד היום. גדלתי בבית שהוא תקווה לשותפות הרעיונית והממשית, לתפישת העולם שלי. 

אילו מטרות הצלחת עד כה להשיג במסגרת תפקידך, ואילו מטרות קשות להשגה?

הצלחתי במטרות די רבות בתוך הקדנציה החלקית בה כיהנתי, העברתי את החזון לעיר שוויונית מגדרית – עיר לכולן, הצעות לסדר על שוויון מגדרי, הסכם קיבוצי לעובדי המוזיאונים, החזרת השטח שנלקח ממוזיאון העיר בקדנציה הקודמת ליזם פרטי, הקמת חממת אמנים במוזיאונים וקידום הקשר עם האמנים במטרופולין. הצלחתי להעביר את מנקות הרשות להעסקה ישירה, העברת ההצעה לתעודת משפחה והכרה בכל תא משפחתי, סיוע בעשרות פניות ציבור – מחשבונות המים ועד לבעיות בגני הילדים. הייתי חלק מהמאבק למען בית ספר גבריאלי – אשר הצליח, ועוד. בעיקר, ניסיתי להגיע לכל מה שניתן, על אף הקושי בשל מגבלות התפקיד שהוא בהתנדבות, ללא כל סיוע, אני חושבת שעשיתי את המקסימום וגיליתי חברי מועצה ועובדי רשות מחויבים ומסורים, שנמצאים שם מתוך שליחות של ממש. היה עם מי לעבוד, גם כשהיו חסמים וקשיים בדרך. 

מה צריך לדעתך להשתנות בעיר?

הקשר מול הממשל. חשוב שהאינטרסים העירוניים והאזוריים יהיו בהלימה עם תכניות הממשלה. לשם כך דרושה השקעה וחתירה לזה, אבל לא פחות, יצירת קואליציות אזוריות מול ראשי הערים. בנוסף, חסרה גישה רציפה אל הציבור, מתוך עמדה מקצועית הרואה בנושא ליבה של עשייה נכונה, לא יכול להיות שיחליטו לסגור בית ספר או גן מעל הראש של התושבים, אין שום היגיון בהתנהלות חסרת אחריות והבנה מערכתית שכזו. כולי תקווה שסוף סוף תשתנה הגישה הזו, תושבי העיר הם לא רעש רקע או מטרד בדרך, הם המדד לכל, הם קהל היעד. 

איך את מרגישה לקראת הכניסה לתפקיד החדש? 

אני מתרגשת מאוד מכניסתי לכנסת ישראל, אני רואה בזה זכות גדולה ואחריות גדולה עוד יותר. מקווה להיות ראויה ולעשות ככל שניתן למען חברה שוויונית וצודקת יותר, למען שוויון הזדמנויות וחיים משותפים. 

נעמה לזימי בישיבת מועצת העיר חיפה (צילום: עיריית חיפה)

האם תמשיכי לייצג את חיפה גם בכנסת?

בוודאי שאמשיך לייצג את חיפה גם בכנסת. אני מתכוונת לפתוח לשכה פרלמנטרית בחיפה, היא תהיה מיועדת לפניות ציבור ופגישות, דבר שכבר שנים רבות לא היה לנו בעיר, להקים שדולה למען מפרץ חיפה ולהעלות סוגיות מקומיות אל השלטון המרכזי. זו חובתי וחלק מהשליחות עבורי. 

מה חשוב לך להמשיך לקדם בתפקיד החדש?

אני מגיעה אל העמדה הזו מתוך אמונה במדינת רווחה, אנחנו עוד לא שם, אבל בדרך לשם, חשוב לי לקדם את העבודה המאורגנת, זכויות עובדים, דיור ציבורי ושוויון הזדמנויות בחינוך. אני מניחה שאגע בסוגיות נוספות, אבל אני מכוונת את עצמי לנושאים הללו. 

מה את מאחלת לעיר?

אני מאחלת לחיפה שתחזיר קרנה הלאומית, ושזה יבוא לידי ביטוי בהשקעות לטווח הרחוק עבור כלכלת העיר ועתידה, אני מאחלת לה את מימוש האפשרויות שהיא מכילה בתוכה, וכמובן, זה מתחיל בבריאות של העיר, בשיקום ההזנחה והבנה שכל חלקי העיר הם החוליות שהופכות אותה לשלמה. 

מהי חיפה בשבילך?

חיפה בשבילי היא תמצית הישראליות, מכילה את כל המגוון התרבותי – אתני – דתי שישנו, היא ההיסטוריה והעתיד של המדינה, היא המודל הכי נכון בישראל לחיים משותפים, למרות שגם פה יש עוד מה לקדם, חיפה היא התקווה. 

מה היית רוצה שנאחל לך?

ארצה שתאחלו לי להיות ראויה למקום בו אני נמצאת, בכל יום מחדש. אם אצליח בזה, את שלי עשיתי, עבור העיר והמדינה. 

18 תגובות
 1. שקד ברויר אמר/ה

  שיהיה בהצלחה

 2. grossshlomo1952@gmail.com אמר/ה

  אם כל הכבוד לך מאין המצאת את זה שחיפה היא מודל לחיים משותפים לט זטכרת אק מה היה לפני חודש בין העאבים ליהודים ססמאות זה טוב לפוליטיקאים אבל מעשית שום דבר לא נכון

 3. מפלגת האבודה אמר/ה

  נראה שנחסך לקליש וצוק כאב ראש רציני מההתנגחויות עם לזימי.
  אז מי יחליף אותה המוצלח שובר מוותר על תפקיד העוזר בשכר?
  העסקנות משתלמת מי שכושל מוקפץ למפלגת הכושלים האבודה לכנסת

 4. רחל אמר/ה

  נמאס לנו לשמוע על שוויון מגדרי . נושא חבוט שנוא על רבים. עדיף שתפעיל להחזיר את חיפה לימים שהיתה עיר משגשגת, ולהצעיד אותה להיות עיר מקבילה לתל אביב

 5. אייל אמר/ה

  קליש אספה את כל אנשי הקלישאות והסיסמאות הריקות ברשימה אחת.
  לכן לא פלא שכל משפט של לזימי מתחיל ונגמר בקלישאות חבוטות וסיסמאות ריקות מתוכן.
  בכל הנושאים בהם "עסקה" במועצה אף נושא לא טופל עד הסוף אלא הצהרתית בלבד. מקומה באמת בכנסת שם רק מצהירים ומדברים ולא עושים. היא תוכל לנאום למליאות ריקות ולהתראיין ברדיפת מקרופונים שבה התמחתה בחיפה.
  אין ספק שהכנסת במצבה העגום ראויה לדמויות שמאכלסות אותה בחוקים נורווגיים ולינצקים מזרח תיכוניים. ייצוג של כל מה שרע וחלול הוא הייצוג המתאים לכולנו בפרלמנט. לא יוצרים לא משוררים לא אנשי כלכלה ולא מדענים ואנשי רוח. עסקני פוליטרוקיה עם סיסמאות מגדר ודת שמפלגים למחייתם ואז עושים מזה חזונות.

 6. א.ד. אמר/ה

  על איזה דו קיום היא מדברת, כשלערבים נדלק הפיוז אין אצלם דו קיום. איפה היא הייתה לפני חודש, אולי בפלנטה אחרת.

 7. לודמילה אמר/ה

  בהצלחה 👑 מדהימה.
  תושבי חיפה הם גם תושבי מדינת ישראל..
  לצערי, חלק גדול מהם, כפוי טובה, מתנשא או כבול ברעיונות דטרמיניסטיים..
  כן ירבו שליחים כמותך.

 8. ריקי שהרבני אמר/ה

  מזל טוב נעמה.עשי חיל בתפקידך ובהצלחה

 9. אייל אמר/ה

  מצנזרים פה תגובות ללא הפסקה, נהיה אתר מטעם.

 10. מיכאל אמר/ה

  כמה עצוב !

 11. דינה אמר/ה

  נעמה לזימי היקרה,
  א. אני מאחלת לך הצלחה בתפקידך החדש כח"כ.
  ב. על איזה דו קיום בדיוק את מדברת??? כנראה שכחת כמה דגלי אש"ף התנוססו במושבה הגרמנית
  במהומות שהיו רק לפני כמה שבועות!

 12. אוסף קלישאות שחוקות ללא מציאות אמר/ה

  קלישאה של קליש = לזימי לזות שפתיים.
  כל מילה מחושבת, כל קלישאה עוברת מחזור ושימוש במשפטים סתמיים של סיסמאות נטולות מציאות.
  מתאימה מאד לכנסת, הכל דיבורים. ככה נבחרה גם יחימוביץ' ליו"ר האבודה. הכל דיבורים, הכל מקרופונים.
  שלטון הסיסמאות והמילים הריקות. שום נושא שנגעה בו לא הסתיים מעבר לרמה ההצהרתית.
  מפלגת האבודה שישבה כמעט בכל ממשלה כולל 3 פעמים אצל נתניהו רוצה לספר שהיא אופוזיציה,
  חה וחה. מפלגה מושחתת של רקבון וחלוקת ג'ובים בשלל גופים "לאומיים" שהשתלטה עליהם מפא"י.

 13. גוליית אמר/ה

  לא יאומן ,רק גזענים מגיבים בחי פה?????!!!!! תעברו ללוד

 14. איתן אמר/ה

  בהצלחה!!!

 15. באר שבעי אמר/ה

  אני מבאר שבע לא חיפה הערבים כאן בבאר שבע מחרבנים עלינו כל יום בוזזים מטרידים ואונסים ונבחרי ציבור שלנו כביכול מדברים על "דו קיום" עד שהם התחילו עם המהומות ואחרי שהפסיקו ממשיכים עוד לדבר על "דו קיום" שכלל לא קרה, מחרבנים עלינו כאן במדינה הזאתי.

 16. רן הגבוה אמר/ה

  לא דו קיום….מונו קיום.

 17. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  מזל טוב חה"כ חברתי נעמה לזימי. כל הכבוד

 18. אנרכיפאי אמר/ה

  הבוז למגיבים הגזענים. קיומנו המשותף בחיפה בהחלט כולל הפגנות – מוצדקות לגמרי – בשל התקפות ישראליות בעזה או במזרח ירושלים. במקום להשמיץ – מדוע שלא תבואו להשתתף?

  … טוב, בואו לא ניתמם, יש סיבה: המשטרה מאוד אלימה.

לא ניתן להגיב