חיים קסטן ז״ל | רחוב על שמו של חיים קסטן!

מנציחים את זכרו של חיים קסטן

מנציחים את זכרו של חיים קסטן! מועדון הכדורסל הפועל בי-קיור לייזר חיפה נרגש לעדכן שמועצת העיר חיפה אישרה את החלטת ועדת השמות לקרוא רחוב על שמו של אחד מגדולי שחקני המועדון, חיים קסטן ז”ל, שנפטר לפני כשנה בגיל 84.

רחוב על שמו של חיים קסטן ז”ל

הרחוב ימוקם בשכונה החדשה שתיבנה בהמשך של נאות פרס. חיים קסטן ז”ל שיחק במועדון בין השנים 1958-1966, קלע 2,815 נקודות ורשם 17 הופעות במדי נבחרת ישראל. במהלך הקריירה כמאמן אימן במועדון ב-4 קדנציות שונות את קבוצת הגברים ושנה את קבוצת הנשים. קסטן שימש גם כמנהל המקצועי של מחלקת הנוער שהצמיחה כמה מהשמות הגדולים בכדורסל הישראלי, ואף אימן את הקבוצה. בקריירת האימון שלו אימן גם את נבחרת הנערות של ישראל והוביל את נבחרת בי”ס אורט קריית ביאליק לשלוש אליפויות רצופות ולזכייה היסטורית באליפות העולם לתיכונים בה כיכב גיא גודס.

מועדון הכדורסל הפועל בי-קיור לייזר חיפה מודה לעיריית חיפה על ההחלטה החשובה והנצחת זכרו של קסטן. הפועל זה אנחנו!

צילום: מועדון כדורסל הפועל חיפה

יצחק גולדשטיין מסר לחי פה תאגיד החדשות: וישראלית

החלטת מועצת עירית חיפה להנציח את זכרו של חיים קסטן ז”ל בקריאת רחוב על שמו מחזירה אותי יותר מ-40 שנה לאחור. הייתה לי הזכות להיות חניכו של קסטן כשחקן בקבוצת הנוער של הפועל חיפה ובמשך 40 שנותיי ככתב ספורט לכתוב על פועלו כמאמן. קסטן מגדולי השחקנים והמאמנים בכדורסל הישראלי גידל מאות ואולי אלפי כדורסלנים וכדורסלניות חלקם מהטובים בארץ. די עם נציין חלק קטן מהם כמו בועז ינאי שוקי שוורץ חיים זלוטיקמן שי שרף גאי גודס קורן אמישה נטע כנעני שרה יערי ורבים ורבות אחרים. חיים התבלט תמיד באישיותו הכובשת ועליו נאמר שהיה “מענטש” בנוסף להיות איש מקצוע מעולה. מיזגו הנוח יחסו האבאי ומסירותו הרבה למסגרות בהן עבד חיבבו אותו כל מי ששהה לציידו. טוב עשתה עירית חיפה והעומדת בראשה על כך שקיבלה את הפניה של מאות ממוקירי זכרו. תושבי נאות פרס החדשה ייזכרו להתגורר ברחוב הנושא את שמו של אגדת ספורט חיפאית וישראלית

דני שנקר חבר טוב וקולגה שנים רבות של חיים מסר לחי פה תאגיד החדשות:

עינת קליש ראש העיר וחברי ועדת השמות בעיריית חיפה. בהחלטה הזו הוכחתם את הרגישות הרבה שלכם לאנשים חיפאים משמעותיים שהיו שותפים ותרמו כה רבות לשם הערכי של חיפה בכל חייהם! הצלחתם לשמח אלפי אנשים בכל הארץ ,את משפחתו את חבריו הקרובים ואת אלפי הבנות והבנים שחיים הדריך כל חייו ואת כל ספורטאי חיפה לדורותיהם. !!כל הכבוד לכם על ההחלטה המכבדת והמכובדת!!תבורכו בשם כולם. כולנו מתרגשים.

הגיבו כאן לכתבה

5 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  מגיע לו ,לחיים כביש על שמו בחיפה.לילה טוב

 2. א.ד. אמר/ה

  היו עוד מאמני כדורסל, כדורגל וכד’, למה לא להנציח את כולם כולל השחקנים, אנשי הנהלות של קבוצות ועוד? נגמרו כבר שמות של מובילים במדע או בתרבות?

 3. אביבה אראל אמר/ה

  עם כל הכבוד, למה רק הוא זוכה לשם רחוב???????

 4. אבי כהן אמר/ה

  צודקת אביבה, למה היא לא זוכה ברחוב?
  או איזו סמטה לפחות.. 🤦🏼‍♂️
  חיפאים סוציומטים שלא יודעים לפרגן…

 5. אמיר שפירא אמר/ה

  שמי אמיר שפירא, זכיתי להכיר את חיים על מגרשי הכדורסל במסגרת ליגת העל (נקראה אז ליגה לאומית) בכדורסל, במשך שנים רבות, בהתמודדות של קבוצתי “משמר העמק” נגד הפועל חיפה. במקביל, במסגרת אליפות צהל בכדורסל, הייתי שחקן בנבחרת פיקוד צפון וחיים קסטן היה המאמן של הנבחרת. אז בילינו הרבה ביחד והכרתי את חיים מקרוב. חיים זכור לי כמאמן דגול ואיש נפלא. חיים השאיר עלי רושם מצוין. יהי זכרו ברוך

הגיבו כאן לכתבה