כיכר על שם ד"ר אריך לב נחנכה ברמת גולדה

בטקס מרגש שנערך היום (א', 17/10/2021) נחנכה כיכר ע"ש ד"ר אריך לב ברמת גולדה. הכיכר שוכנת במרכז השכונה וממנה יוצאים הרחובות גולדה מאיר, חיים לסקוב ויחזקאל קויפמן. בטקס השתתפו חבר מועצת עיריית חיפה ניר שובר ומיכה לב, בנו של אריך.

כיכר ד"ר אריך לב (צילום: שקד ברויר)

ד"ר אריך לב (1909-2002) עלה לארץ בשנת 1936 מגרמניה לאחר שמינויו לשופט בוטל על ידי השלטון הנאצי. לאחר הגיעו לארץ עבד בתחום הספנות ולקח חלק בהקמת ממגורת דגון. לב היה פעיל בתנועת החרות (לימים הליכוד), היה חבר בהנהלת התנועה ושימש כיו"ר התנועה בחיפה והצפון.

בשנים 1984-1987 שימש כסגן ראש עיריית חיפה תחת ראש העיר אריה גוראל ושימש כחבר במועצת העיר. לב גם כיהן כשופט בבית הדין לענייני עבודה בחיפה. בשנת 1991 קיבל את תואר יקיר העיר חיפה. לב גם התנדב בארגון איל"ן המסייע לנכים וסייע לילדים חולי פוליו.

שלט בכיכר לזכרו של ד"ר לב (צילום: שקד ברויר)

ניר שובר אמר בטקס:

אנשים שתורמים בשקט ובצנעה מבלי לבקש תמורה הם נדירים למדי. כזה היה אריך לב. לב סייע בהקמת עמותת איל"ן. הוא נתן זמן רב מחייו למען החברה ובעשיית צדק.
קריאת הכיכר בשכונת גולדה על שמו היא הדרך הצנועה של חיפה להוקיר אותו ואת פועלו.
ניר שובר ומיכה לב

מיכה לב, בנו של אריך, בטקס לקריאת הכיכר על שם אביו:

אבא שלי היה ציוני ואוהב ישראל בנשמתו. הוא הקדיש את כל מרצו וזמנו לעניינים ולבעיות של תושבי העיר חיפה, והייתה לו אוזן קשבת לכל תלונה. הוא טיפל בכולם בדרך ה"יקית" שלו באופן יסודי.
אבא שלי היה אב למופת וסב אוהב לנכדותיו, והייתה בו שמחת חיים. הוא חינך אותי לערכים. אני מודה לראשת העיר ד"ר עינת קליש רותם ולניר שובר. הם טיפלו בנושא ובזכותם אנו עומדים כאן היום במעמד הזה ומנציחים את אבי ז"ל.
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  איש לא משתמש בשמות מעגלי התנועה הקטנים המכונים בטעות מביכה "כיכרות".
  לאדם כזה מגיע רחוב והיה ראוי ברמת גוראל לקרוא לרחוב על שמו.
  לא ברור למה זמרים חסרי כל קדר לחיפה זוכים בגבעת זמר לרחובות על שמם, ומי שתרמו כל חייהם לחיפה ויקירי העיר זוכים למעגל תנועה קטן.
  כרגיל כל מה שעושה שובר לא ראוי ובלי מחשבה

  1. כפיר אמר/ה

   נתחיל בזה שניר שובר עושה ב : אין ולא תהייה רמת גוראל היא הוחלפה לרמת שמיר על שמו של ראש הממשלה יצחק שמיר ז"ל ג : יורם גאון הוא זמר ענק ד : חיפה הוציאה הרבה מאוד שחקנים אומנים וזמרים ועוד …… עדנה לב מורדכי בן זאב )ארליך מצרלי וחצי דורי בן זאב זמר חמוטל בין זאב משוררת ערן בין זאב שחקן שירי מיימון , דובדבני וקובץ , שר האוצר משה כחלןן ראש הממשלה נפתלי בנט דודו דותך ז"ל שחקן דודו טופז ז"ל פבלו רוזנברג , ח"כ אייסם מחול , ח"כ איימן עודה , הנשיא עזר וויצמן , הרמכ"ל רפאל(רפול) איתן ז"ל השחקן אורי קלייזנר השחקן מכרם חורי השחקן נירו לוי והרשימה עוד ארוכה אז לא לזלזל בחיפה

הגיבו כאן לכתבה