הוגשה בקשה לאישור תביעה ייצוגית כנגד דור כימיקלים

 

בבית המשפט המחוזי בחיפה, הוגשה בקשה לאישור תביעה ייצוגית, על סך של 475,500,000 ₪ כנגד חברת דור כימיקלים בע”מ. בה נטען כי החברה מזהמת באופן שיטתי ובלתי חוקי את אזור מפרץ חיפה

.

דור_כימיקלים.jpg

מפעל דור כימיקלים. התמונה באדיבות דף הבית של המפעלתביעה ייצוגית כנגד חברת דור כימיקלים בחיפה, הוגשה לבית המשפט המחוזי בעיר, ע”י תושבת מפרץ חיפה. התביעה הוגשה בשמה ובשם כלל תושבי מחוז חיפה בשבע השנים האחרונות על סך של 475,500,000 ₪. בתביעה נטען כי חברת דור כימיקלים, העוסקת בתחום של יצור ושיווק של חומרי גלם בתעשיית הכימיה, ובתחום של מיחזור ממיסים, בעיקר בתעשיות הפרמצבטיות, מזהמת באופן שיטתי ובלתי חוקי את אזור מפרץ חיפה.

עוד נטען, כי בבדיקה שערכו פקחי המשרד להגנת הסביבה, במפעל של חברת דור כימיקלים במפרץ חיפה, נמצא כי אחד ממתקני המפעל (מתקן להשבת ממיסים) אינו תקין וכי קיים חשש ממשי, כי גזי פליטה מתהליכי היצור במפעל, המכילים מזהמי אוויר מסוכנים, נפלטים לסביבה מבלי שעברו טיפול מוקדם. וכי אין המדובר באירוע נקודתי של דליפה, אלא בליקויים מתמשכים של טיפול בחומרים מסוכנים, הרעילים בנשימה וכן חומרים החשודים בפגיעה במערכת הרבייה או בעובר, וכן בחומרים החשודים כמסרטנים.

שופט בית המשפט המחוזי זרנקין, קבע דיון בבקשת האישור, לרבות החקירה הנגדית של המצהירים והמומחים מטעם שני הצדדים, ליום 6.10.15 בשעה 09:30.

תגובת דור כימיקלים, לטענות המשרד להגנת הסביבה כפי שפורסמה באתר חי פה לפני חודש 8.2.15: “לפני כחמישים יום (23.12.14), חלה תקלה שגרתית בשעון תעשייתי וכתוצאה מכך נוקזו למאצרה תקנית ( מבנה תיקני לניקוז נוזלים), כ-15 ליטרים בלבד של תערובת מים וכהלים, תערובת שאינה רעילה ואינה מסוכנת לאדם ולסביבה. התקלה טופלה ותוקנה במקום, השעון הוחלף והשטח נוקה. על פי חוק חומרים מסוכנים, לא היה בכך כלל אירוע בטיחותי המחייב דיווח כלשהו לרשויות הגנת הסביבה או אחרות. אין ולא היה שום ניסיון להסתיר דבר או למנוע את הבדיקה. ההיפך הוא הנכון. הצוות שביקר בחברה, קיבל את כל הסיוע ושיתוף הפעולה מצד כולם. החברה פועלת בהתאם לחוק ועל פי כל כללי הבטיחות. יצויין כי רק לפני כשבועיים, במהלך כנס שנערך בחיפה בהשתתפות נציגי המשרד להגנת הסביבה, צויין המפעל לטובה על פעילותו לשיפור איכות האוויר והסביבה. אנו מחוייבים ונחושים להמשיך במגמה זו גם בעתיד”.

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.