צומחות‭ ‬יחד | קשה‭ ‬מאוד‭ ‬לצאת‭ ‬לבד‭ ‬ממעגל‭ ‬האלימות, ותמיכה‭ ‬הינה‭ ‬הכרחית‭ ‬על‭ ‬מנת‭ ‬ללמוד‭ ‬‮”‬ללכת‭ ‬מחדש‮”‬‭

עדות ראשונה מתוך 7 • נשים חיפאיות שיצאו ממעגל האלימות

אני אמא לשני ילדים התחלתי בבניית חיים עצמאיים לפני כ-5 שנים.
כשראיתי שאף אחד לא רוצה לעזור לי הוצאתי את ילדיי מהגן וברחתי למשטרה ומשם למקלט. זה היה ביום שישי בבוקר לאחר שלקחתי את הילדים לגן חזרתי הביתה ונכנסתי להתקלח, ואז הוא הגיע פתח את הדלת בחוזקה והוציא אותי מהמקלחת והתחיל להרביץ לי בעודי ללא בגדים. כשיצא התלבשתי וברחתי לרחוב ומשם ניסיתי לפנות למשפחה שלו אך הם לא עזרו לי.
בהרגשה שלי השארתי מאחור את משפחתי: אימי ואבי.

את כל מה שיש לי אני נותנת בשבילם. האתגר הגדול הוא לא להחסיר מילדיי דבר. לפעמים הילדים מבקשים ממני דברים שאותם אין באפשרותי לתת להם וזה גורם לי לעצב ולבכי כאשר אני מבינה שאין לי אפשרות כלכלית לתת להם ולעצמי את מה שאנו רוצים..

הילדים שלי לא יגדלו למעגל אלים ומפחיד שבו הם רואים את אמא שלהם חוטפת מכות. היום אני מספיק בטוחה בעצמי ויודעת היום הם רואים ומקבלים דוגמא מאמא, אישה חזקה ועצמאית שלא פוחדת לעמוד על שלה. היום יש לי בית, יש לי שקט ויש לי כוח להתמודד עם מה שקרה לי.

כשאני קמה בבוקר ורואה את החיוך של הילדים שלי זה נותן לי כוח. כשאני רואה אותם מבסוטים אני שוכחת את כל מה שקרה. כשקשה לי אני בוכה בוכה בוכה ואז קמה בבוקר אישה אחרת. בגלל כל מה שקרה לי אני מצאתי בי כוח גדול.

גיליתי על עצמי שאני יכולה לעשות הכל לבד. שאני אמיצה ולא מפחדת מאף אחד ושאף אחד לא יכול לנהל אותי או את חיי.

אל תפחדי לצאת מהמעגל הזה. תבקשי עזרה החיים באלימות הרבה יותר קשים


“צומחות יחד”

תוכנית‭ ‬צומחות‭ ‬יחד‭ ‬של‭ ‬ויצו, הוקמה‭ ‬לפני כ- 3 שנים‭ ‬וצמחה‭ ‬מתוך‭ ‬היכרות‭ ‬עמוקה‭ ‬עם‭ ‬האתגרים‭ ‬המורכבים‭ ‬איתן‭ ‬מתמודדות‭ ‬נשים‭ ‬היוצאות‭ ‬לחיים‭ ‬עצמאיים‭ ‬עם‭ ‬ילדיהן‭ ‬לאחר‭ ‬שהות‭ ‬במקלט, נשים‭ ‬שנפרדו‭ ‬מבן‭ ‬זוג‭ ‬אלים‭ ‬ונמצאות‭ ‬גם‭ ‬הן‭ ‬בתהליך‭ ‬של‭ ‬בניית‭ ‬חיים‭ ‬עצמאיים‭ ‬ובטוחים‭.‬

ייחודיות‭ ‬התוכנית‭ ‬הינה‭ ‬במעטפת‭ ‬התמיכה‭ ‬החברתית‭ ‬שהיא‭ ‬נותנת‭ ‬לאותן‭ ‬נשים ולילדיהן‭ ‬כמענה‭ ‬לתחושת‭ ‬הבדידות‭ ‬הקשה‭ ‬וההבנה‭ ‬שהן‭ ‬זקוקות‭ ‬לעורף‭ ‬משפחתי‭.‬

קשה‭ ‬מאוד‭ ‬לצאת‭ ‬לבד‭ ‬ממעגל‭ ‬האלימות, ותמיכה‭ ‬הינה‭ ‬הכרחית‭ ‬על‭ ‬מנת‭ ‬ללמוד‭ ‬‮”‬ללכת‭ ‬מחדש‮”‬‭.‬

אני מזמינה אותך להצטרף עם ילדייך לפעילות משותפת, מעשירה, משפחתית ותומכת, בה תוכלי להנות מהכוונה, ליווי והדרכה לצד פיתוח מיומנויות לבניית חיים עצמאיים בעיר חיפה.


הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. אין אמר/ה

    מדוע המגמתיות הזו המציגה רק גברים כאלימים ורק נשים כקורבנות?
    יש המון אלימות של נשים נגד גברים, למה אין שום כתבה בנושא?

  2. יעקב אמר/ה

    מקור הבעיה היא בחירת הנשים בגברים אלימים.
    והפיתרון הוא פירוק המשפחה והוצאת הילדים מהורים הרבים ביניהם.זה באחריות עו”ס שאינן מתפקדות לחלוטין ועיסוקם העיקרי היא דרישת משכורות מוגדלות.

הגיבו כאן לכתבה