נפרדים משמחה אלאלוף ז"ל: האישה שהקימה מוסד קולינרי בחיפה

(חי פה) - השבוע התבשרנו על פטירתה של שמחה...

ירי מקלעים כבדים מול חופי חיפה

(חי פה) - תושבי חיפה שמעו הלילה, 11/7/24, 22:50,...

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

הציור שנגע בחיים ובשכול

בכתבה קודמת הבאנו את סיפורה של מגי רום, אמנית...

קדישמן קו ראשון לנוף

מנשה קדישמן (צילום: ענבל חן ברגב)
באנר חברה כלכלית 100724
באנר גורדון 240624
באנר חזית הים רחב
באנר מוזאוני חיפה 230624
באנר שבוע הספר העברי בקריית ביאליק - רחב
פרסום בחי פה - רחב - מונפש
באנר מוזאוני חיפה 230624
באנר קריית אתא קיץ 2024

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

בגלריית מוחין בחיפה – כשהתותחים רועמים המוזות אינן שותקות

בעיר התחתית בצהרי יום שבת (4.5.24) נפתחה תערוכה אשר...

הציור שנגע בחיים ובשכול

בכתבה קודמת הבאנו את סיפורה של מגי רום, אמנית...

המלון בבת גלים נבנה במהירות הבזק על אף שהוא חוסם את קו החוף

זוהי כתבת המשך לכתבה שפרסמתי לפני כחודשיים בתקופת הבחירות...

אוניברסיטת חיפה והמרכז האקדמי ויצו • נחתם הסכם המיזוג

בית הספר האוניברסיטאי לעיצוב הראשון בישראל יוצא לדרך

אוניברסיטת חיפה והמרכז האקדמי ויצו חיפה חתמו ביום חמישי ה-11.01.2024 על הסכם מיזוג לפיו המרכז האקדמי ויצו חיפה יהפוך לבית הספר לעיצוב של אוניברסיטת חיפה, אשר בראשו תעמוד פרופ' לאה פרץ, בעלת שם עולמי בתחום עיצוב האופנה. בכך הופכת אוניברסיטת חיפה לאוניברסיטה הראשונה בישראל בה פועל בית ספר לעיצוב, דבר הפותח אפשרויות לשיתופי פעולה חדשניים, שלא קיימים עד כה בישראל.

ההסכם ייכנס לתוקפו כבר בסמסטר ב' של שנת הלימודים הנוכחית. המועצה להשכלה גבוהה, שתמכה בתהליך המיזוג לכל אורך הדרך ואף אישרה בעבר את הסכמי הביניים השונים, צריכה לאשר באופן סופי את ההסכם.

נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין אמר:

זהו יום מרגש במיוחד, בו עוד נדבך מרכזי בחזון שלנו מתבסס ומתגשם מול עיננו. אוניברסיטת חיפה היא עתה אוניברסיטה עירונית במלוא מובן המלה, כשהקמפוסים שלנו פרוסים לכל אורכה ורוחבה של חיפה. הקמפוס של בית הספר לעיצוב במושבה הגרמנית מצטרף אל קמפוס העיר הטכנולוגי בעיר התחתית ומעמיק את ההיטמעות שלנו במרקם החברתי של חיפה. כל הקמפוסים הללו נמצאים במרחק הליכה זה מזה והמטרה שלנו היא לשנות את פני האזור. מאות סטודנטים שיוצאים מהקמפוסים אל אזורי הבילוי והמסחר, שמושכים יזמים ונותני שירות. חוקרים וחוקרות שמשתפים פעולה עם התעשייה ומושכים חברות סטראט אפ חדשות. זה היה החזון שלנו לאוניברסיטה עירונית אמיתית, וכעת הוא מתגשם בגדול.
הפרופסור רון רובין (צילום: ירון כרמי)
הפרופסור רון רובין (צילום: ירון כרמי)

פרופ׳ לאה פרץ נבחרה לעמוד בראש בית הספר

על פי ההסכם, הפעילות של המרכז האקדמי ויצו חיפה תשולב לתוך אוניברסיטת חיפה כבית הספר לעיצוב בה. משלב זה ואילך, יהפוך בית הספר החדש ליחידה אורגנית של אוניברסיטת חיפה, ככל יחידה אקדמית אחרת. פרופ' פרץ, שתעמוד בראש בית הספר, כיהנה כראש המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר במשך 22 שנים. תחת ניהולה, זכתה המחלקה להכרה עולמית ודורגה במקום השישי מתוך 25 המחלקות הטובות בעולם לעיצוב אופנה.

פרופ' פרץ נבחרה מספר רב של פעמים בדירוגים שונים כאחת מהאנשים המשפיעים ביותר בישראל בתחום עיצוב האפנה והתרבות ובשנת 2018 זכתה בפרס מפעל חיים בטקס פרסי האופנה. במשך השנים חינכה דורות של מעצבי ומעצבות אופנה, שמהווים את התשתית העיצובית של תעשיית האופנה בארץ וחלקם אף הגיעו להישגים יוצאי דופן בחו"ל.

לדברי אניטה פרידמן, יו"ר ויצו העולמית:

ויצו מברכת על האיחוד הטבעי. המרכז האקדמי ויצו חיפה מהווה חלק בלתי נפרד מויצו מזה כ 52 שנים, עת נוסד כסמינר חינוכי והפך עם השנים למכללה, למרכז אקדמי, וכעת יהפוך לבית הספר לעיצוב של אוניברסיטת חיפה. אנו גאות שהסמינר שויצו יסדה לפני עשרות שנים ימשיך במוסד מפואר כמו אוניברסיטת חיפה, וימשיך לשאת בגאווה את שם ויצו ואת שמה של נרי בלומפילד ז"ל, פילנטרופית יהודיה-קנדית, שאפשרה את הקמתו. אנחנו לא נפרדים, אנו נמשיך להשפיע ולהיות שותפים דרך הועד המנהל והאסיפה הכללית של האוניברסיטה.
בכל שנה אני אומרת זאת לאלפי בוגרי ויצו, היום אני אומרת את זה למוסד שלם: תודה שהיית חלק מאתנו, עלה והצלח!

שיתופי פעולה נוספים פורצי דרך בחיפה

חוגי בית הספר לעיצוב של אוניברסיטת חיפה ימשיכו לכלול את החוגים הנלמדים כיום: עיצוב אופנה; תקשורת חזותית; אדריכלות; צילום כולל מסלול בקולנוע; ותואר שני בעיצוב סביבה וחינוך. לדבריה של פרופ' פרץ, ייחודו של בית הספר לעיצוב הוא האפשרויות שייפתחו לסטודנטים ולחברי הסגל ליצור שיתופי פעולה פורצי דרך עם הדיסציפלינות האחרות באוניברסיטה.

פרופ' פרץ אמרה:

אני מתרגשת מהאפשרויות הבלתי נגמרות לשיתופי פעולה בין תחומי בית הספר לעיצוב והחוגים הקיימים באוניברסיטה. הסטודנטים שלנו יהנו מאפשרויות שלא יהיו להם בשום מקום אחר בארץ, התארים שיקבלו הסטודנטים לעיצוב מהאוניברסיטה יאפשרו להם להמשיך באופן ישיר ללימודי תארים מתקדמים ללא צורך בהשלמות. בית ספר לעיצוב שפועל כחלק מאוניברסיטה הוא שילוב ייחודי ונדיר בעולם, וכעת הוא יקרה בפעם הראשונה בישראל.

מחויבות למעורבות והשפעה בקהילה

קליטת המרכז האקדמי ויצו חיפה באוניברסיטה, ופתיחת בית הספר לעיצוב הן חלק ממהלך ארוך טווח של אוניברסיטת חיפה להעמיק את הפעילות שלה בתוך חיפה, כחלק ממחויבות למעורבות והשפעה בקהילה.

רקטור אוניברסיטת חיפה פרופ' גור אלרואי אמר:

בית הספר החדש שלנו לעיצוב ייספק הזדמנויות בלתי נגמרות לסטודנטים שלנו, כאלה שהם לא יוכלו למצוא בשום מקום אחר. זוהי בשורה גדול לעיר חיפה, בשורה גדולה לאוניברסיטה ובשורה גדולה לסטודנטים ולסטודנטיות שלנו.

התחומים החדשים יאפשרו שיתופי פעולה בין תחומיים בתוך האוניברסיטה, בעיקר כאלה בתחומי הקיימות. אפשר לראות בקלות את הקשר בין קיימות לבין אדריכלות או עיצוב סביבה ונוף, אבל אפשר למצוא את הקיימות בכל התחומים, למשל ביגוד חכם או ביגוד בר קיימא, מחקרים שישלבו בין קולנוע ואמפתיה ועוד ועוד.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיה זהבי
מיה זהבי
מיה זהבי - עורכת בחי פה - תאגיד החדשות

כתבות קשורות לנושא זה

תגובה 1

 1. אוניברסיטה שבה מסיימי תארים שחוגגים רצח יהודים?!
  מדוע לא הוגשו תלונות במשטרה.
  מדוע לא נעצרו ונשפטו.
  מדוע לא הושעו עד לסיום הליך משפטי?
  מה קורה במדינה הזו.
  המיסים שלנו מממנים השכלה למי שקוראים לרצוח אותנו?!
  נראה לכם הגיוני?!

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הפגנה בחיפה בקריאה לעסקה להשבת החטופים – 13/7/24

(חי פה) - בחיפה נמשכות ההפגנות נגד ממשלת נתניהו בקריאה לבחירות עכשיו ולאישור עיסקת החזרת החטופים. אנחנו נשדר כאן את הנאומים. הודעת מטה "מחאת העם...

חברת החשמל בתרגיל מלחמה ראשון מסוגו

חברת החשמל בתרגיל מלחמה רחב היקף שיתנהל לאורך חמישה ימים ובמספר זירות. התרגיל יתחיל ביום ראשון 12/07/24 בשעה 07:00 ויסתיים ביום חמישי, 18/07/24 בערב....

31 נפטרים מקדחת מערב הנילוס

משרד הבריאות מעדכן כי עד כה דווח על 31 נפטרים כתוצאה מקדחת מערב הנילוס. כ-80% מהנדבקים בקדחת מערב הנילוס אינם מפתחים תסמינים כלל. עם זאת,...

בלורות • מי שלא שיחק……סימן שהוא צעיר…. • סיפור קצר

בערבית מדוברת גביש זכוכית נקרא בלורה. שם זה שמור לחיפה רבתי עם ייחוד לעמק-הזיתים, קסל ובן-יהודה. הארץ חולקה לאזורים לא על פי חלוקת "בזק"...

מוצרי בשר של מפעלי אירנה לבצק ממולא בע"מ – קריאה להחזרה (ריקול)

לאחר דיגום שיגרתי של שירות המזון במשרד הבריאות נמצא חיידק סלמונלה במספר מוצרים, וכמשנה זהירות ומתוך חשש להימצאות החיידק וממצאים מיקרוביאלים חריגים נוספים, החברה...