רשות הנחל הקישון בבקשה להיכלל בתוכנית “עמק החדשנות”

שרון נסים על רקע הנחל (צילום: רשות נחל הקישון)

רשות נחל הקישון מבקשת לכלול את פארק מורד נחל הקישון בתכנית לפיתוח וקידום מפרץ חיפה של הממשלה

שרון נסים, מנכ”לית רשות נחל הקישון שלחה השבוע מכתב למנכ”ל משרד רה”מ, רונן פרץ, בו היא מבקשת להעניק מקום נכבד לנחל קישון בכלל ולפארק שיוקם באזור, בפרט, במסגרת התכנית לפיתוח וקידום מפרץ חיפה.

בתכנית שהוצגה לפני שבועיים ע”י השרה להגנת הסביבה, ח”כ גילה גמליאל, הוחלט להקים ועדת מנכ”לים לקידום ופיתוח מפרץ חיפה ובתוך כך הוצאת המפעלים המזהמים.
הוועדה עשויה לקדם את תכנית “שער המפרץ – עמק החדשנות” של רשות מקרקעי ישראל, העוסקת בין היתר בהיבטים סביבתיים ואקולוגיים והיא בעלת השלכות מהותיות על מורד נחל קישון ויובליו ומשתלבת עם הפעילות אותה מקיימת רשות נחל הקישון לשיקום הנחל.
 
במכתבה כתבה המנכ”לית נסים, כי כל תכנית לקידום ופיתוח המפרץ אינה יכולה שלא לכלול את מרחב מורד נחל הקישון, אשר במרחבו אושרה תכנית שיזמה רשות נחל הקישון ובה פארק המשתרע על פני 950 דונם, שיהווה ריאה ירוקה משמעותית במפרץ וכולל גם את שיקום נוף המלחה הייחודי, המהווה שריד אחרון לנופי שפכי נחלי החוף שאפיינו את ארץ ישראל בעבר. לפארק, מזכירה נסים, הניח בעבר רה”מ, ח”כ בנימין נתניהו אבן פינה, וחשיבותו צוינה גם בתכנית לצמצום זיהום האוויר והסיכונים הסביבתיים במפרץ. בימים אלו נבחנות אפשרויות לאיגום תקציב לצורך הקמת ותחזוקתו של הפארק.
 
רשות נחל הקישון ביקשה להופיע בפני הוועדה כדי להציג את עמדת רשות נחל הקישון כמי שמכירה מקרוב את התעשייה הכבדה במפרץ חיפה, והטיפול במפגעי הסביבה וכמי שיש לה ידע וניסיון רב בשיקום הנחל וסביבתו ונוכח החשיבות של הקישון ומרכזיותו במפרץ. בין יתר הנושאים שמבקשת הרשות להעלות בפני הוועדה: הצגת חזון חדש למפרץ חיפה כנקי מזיהומים, המעניק איכות חיים לצד שטחי טבע ייחודיים; שילוב הרשות בתכנית פינוי המפעלים; השפעות סביבתיות של התוואי הנוסף לנחל קישון המתחבר לנחל גדורה; פיקוח ומזעור נזקים סביבתיים בנחל וכמובן, הקמת פארק מורד נחל הקישון שיהווה ריאה ירוקה משמעותית במסגרת התכנית ותקצוב הקמתו ותחזוקתו השוטפת.

שרון נסים על רקע הנחל (צילום: רשות נחל הקישון)
שרון נסים על רקע הנחל (צילום: רשות נחל הקישון)

מנכ”לית רשות נחל הקישון, שרון נסים:

התכנית בהחלט מעודדת ומפיחה תקווה לאזור כולו, אולם היא לא תוכל להיות מושלמת ללא הקמת פארק מורד נחל הקישון שיהווה את הריאה הירוקה לתושבי המטרופולין. אני משוכנעת כי אנשי הוועדה יביאו לתשומת ליבם את הצורך בהקמת הפארק שיעניק איכות חיים לתושבי האזור, ממש כמו פארקים דומים בדרום הארץ ובמרכזה.
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    כל הכבוד לך שרון נסים,מנכ”לית רשות נחל הקישוןאת עושה עבודה נפלאה.מקסימה,מדהימה.יישר כוח שרון

  2. אמיר אמר/ה

    שאפו לך שרון ניסים את עושה מלאכת קודש אנשי העסקים רואים וחושבים רק על מספרים את רואה את טובת אוצרות הטבע ואת האנושות כו ירבו עוד אנשים כמוך .

הגיבו כאן לכתבה