נגה כרמי משוחחת עם ח"כ אכרם חסון על תכנית סטטוטורית שתשנה את מפרץ חיפה

אכרם חסון ונגה כרמי

בריאיון מיוחד שהעניק הערב, ה', 29/9/2016, ח"כ אכרם חסון לנגה כרמי, התייחס חסון לאפשרות של תכנית סטטוטורית למפרץ חיפה, אשר תציב חזון חדש ותאושר בהחלטת ממשלה

 

המון מילים ומחקרים כבר נאמרו ונכתבו אודות הבעיות הרבות הקיימות במפרץ חיפה ומשפיעות באופן קשה על המציאות הבריאותית, החברתית והכלכלית בעיר חיפה במטרופולין חיפה.

שרים וחברי כנסת באים ונעלמים והבעיה נשארת. השאלה שנשאלת היא האם תציב מדינת ישראל חזון חדש עדכני חברתי ואופטימי לעתיד מפרץ חיפה.

חבר הכנסת אכרם חסון מדלית אל כרמל מחובר שנים רבות למציאות הקשה במפרץ חיפה.
בשנה שעברה, כאשר ביקרנו את ד"ר אכרם חסון בטרם נכנס לכנסת, היה הוא ראש מכללת הכרמל בדליית אל כרמל. בעת הביקור שלנו במכללה, דוקטור חסון הקצה אולם מיוחד לקבוצת תמיכה לחולי סרטן, בקומת הכניסה במכללה עצמה. חולי הסרטן ישבו במעגל ושוחחו על מחלתם בקבוצת תמיכה.

מכללת_הכרמל_-_כאן_כיהן_חסון_כיור_המכללה_ואירח_את_סניף_האגודה_למלחמה_בסרטן.jpg

מכללת הכרמל – כאן כיהן חסון כיור המכללה ואירח את סניף האגודה למלחמה בסרטןחסון התמנה לחבר כנסת מסיעת כולנו ונטל על עצמו את התפקיד הקשה של יושב ראש ועדת המשנה לענייני מפרץ חיפה.
זהו תפקיד כפוי טובה אשר מציב אותו מול אחד הקונפליקטים הקשים ביותר קיימים במדינת ישראל כיום: מיליון תושבים חיים בסמוך למתחם הענק של תעשייה פטרוכימית.
בעיה זו צמחה ותפחה כאשר צמחה האוכלוסייה והתרחבו המפעלים, תוך התעלמות של מקבלי ההחלטות מההשלכות הקשות של מתחם פטרוכימי בלב אוכלוסייה. כך נוצר מצב בלתי אפשרי אשר אותו קשה מאוד לתקן.

אכרם חסון ביצע תהליך של חקירה לצורך כתיבת דו"ח לממשלה. הוא סייר במפעלים, שוחח עם פעילי סביבה, שט בסירה בקישון המזוהם וריכז דיונים בכנסת. בסוף תהליך הכתיבה יוצגו מסקנות באשר לעתיד מפרץ חיפה.

אכרם חסון מסביר כי במידה שממשלת ישראל תציב חזון אופטימי לתושבי חיפה, ניתן להחזיר את אמונם של התושבים וגם של המשקיעים במקבלי ההחלטות. על מנת להשיג זאת, יש להניח על שולחן הממשלה תכנית סטטוטורית שתאושר על ידי ממשלת ישראל ותציב יעדים ומדדים ברורים באשר לעתיד מפרץ חיפה ובכך תאפשר בעתיד חיים של שגשוג רווחה ובריאות למיליון תושבים החיים באזור המפרץ.

אכרם חסון מדגיש כי למפלגת כולנו יש את היכולת להניע מהלך שכזה, שכן, השר כחלון מחזיק בתיק האוצר וגם מחזיק במינהל התכנון. אכרם חסון מסביר כי הליכי התכנון והבנייה במדינת ישראל התקצרו, כך שניתן להעביר תכנית סטטוטורית שכזו בזמן קצר ביותר אם רק תזכה לתמיכת הממשלה.

אם יצליח חסון בהליך הזה, הרי שאנו נזכה לראותו מקיים את משאלתם של חולי הסרטן אותם שיכן במכללה בטרם היבחרו לחבר כנסת.

האני_מנסור_-_רכז_הסניף_של_האגודה_למלחמה_בסרטן_-_דליית_אל_כרמל.jpg

האני מנסור – רכז הסניף של האגודה למלחמה בסרטן – דליית אל כרמל.

אכרם חסון ונגה כרמי
אכרם חסון ונגה כרמי

 

לא ניתן להגיב