40 נפטרו מקורונה בבית אבות אחד בחיפה | מבקר המדינה התריע

בית אבות 'מרגוע' - לשעבר כיפת הזהב (צילום: סמר עודה)

הקורונה בבית האבות 'מרגוע' בחיפה, ממשיכה להתפשט ללא שליטה

בבית אבות 'מרגוע' שבחיפה, התפרצה הקורונה בגל השני בחודש אוגוסט, ונכון להיום, טרם הושגה שליטה בנגיף. כתוצאה מההתפרצות חלו 256 אנשים מהם 178 דיירים ו-78 אנשי צוות. 40 מהדיירים נפטרו.

מבקר המדינה התריע

דו"ח מבקר המדינה שפורסם לפני כשבועיים (ראו כתבה שהתפרסמה בחי פה ב- 27/11/20), מצביע על אחוזים גבוהים מאוד של נדבקים ונפטרים בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי בישראל, השוהים במסגרות חוץ ביתיות, ביחס לשיעורם באוכלוסיה. בדו"ח אף מצורפות המלצות לגבי שינוי נהלים במעונות לגיל השלישי, שמטרתן להפחית את את שיעור ההדבקות בהם. אך האם ההמלצות אכן מיושמות?

מספר הנדבקים זינק

כזכור, ההתפרצות הראשונה בבית האבות 'מרגוע' החלה בחודש אוגוסט, כאשר 20 איש במקום נמצאו חיוביים לנגיף, מתוכם 4 עובדים ו-16 מטופלים. בחודש ספטמבר זינק מספר החיוביים ל-80, מהם 60 מטופלים ו-20 עובדים.

באותה העת נמסר לחי פה מבית האבות, כי הנהלת בית האבות החליטה, בשיתוף עם משרד הבריאות לפתוח מחלקת קורונה במוסד.

אילוסטרציה – shutterstock

ממשרד הבריאות נמסר לחי פה בתגובה:

מדיניות משרד הבריאות בנוגע לטיפול בחולים מאומתים הינה קבועה ולא השתנתה מאז הגל הראשון. בהתאם לכך ברגע שיש במוסד חולים מאומתים לקורונה נערך דיון בין מנהל רפואי במוסד יחד עם רופא גריאטר מחוזי וראש אגף גריאטריה וכולם יחד שוקלים את ההחלטה לפי מצב קליני של החולים המאומתים ולפי היכולת לטפל בהם במוסד תוך בדיקת יכולתו של המוסד להמשיך ולקיים פעילות סדירה. כול מקרה נבחן בכובד ראש ונעשות החלטות ברמה הפרטנית. גם במקרה זה של המאומתים במרגוע חיפה המצב נבחן על פי אותם עקרונות וההחלטות נעשות לגופו של עניין.

מבית האבות 'מרגוע' טרם נמסרה תגובה.

9 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  יהיה בסדר בעזרת השם.

 2. אהוד אמר/ה

  זה הבית אבות המפורסם ביותר בחיפה ועליו נאמר שומר נפשו ירחק.
  הסיפורים לא נגמרים עליו כבר כמה שנים

 3. ח אמר/ה

  חבל שלא מספרים איך נדבקים בבית אבות הזה ומה אופן העבודה והמדיניות כלפי העובדים והדיירים במקום הנורא הזה. הידעתם, שעובדים, אשר עובדים במחלקה בה שוהים דיירים שנדבקו בקורונה, מגיעים גם כן למשמרות במחלקות אחרות, שבהם אין חולי קורונה, עקב מחסור בכוח אדם, או עובדים שלא מגיעים למשמרות? הידעתם שרוב מטפלי הבית אבות הינם ללא הסמכה בסיסית וידע בטיפול בדיירים חולי קורונה? בבית אבות מועסקים עובדים תושבי שטחים, תיירים המגיעים לארץ במסגרת "ויזת עבודה". בעקבות רצונו של מנהל הבית אבות העובדים מועסקים בתנאים קשים, הפוגעים גם בבריאותם וגם בשכרם!

 4. Danny אמר/ה

  נקווה לטוב

 5. בן אמר/ה

  הלכו לעולמם ברוגע בדיור המוגן מרגוע

 6. דין דין אמר/ה

  שערוריה.האשמים לדין.שומר נפשו ירחק.

 7. אאא אמר/ה

  כנראה הולכים לפי השיטה השוודית המהוללת גם שם נפטרו המון דיירי בתי אבות ואף אחד לא טרח לעשות עם זה כלום

 8. ששי אמר/ה

  יחליפו שוב שם. קודם מכות אחכ קורונה מה הלאה?

 9. ק אמר/ה

  משרד הבריאות תתעוררו !! מה שקורה במקום הזה הוא בגדר הלא יאומן.מעבירים את צוות העובדים בין מחלקות ללא הגיון , כך המחלה מקבלת האצה ומתפשטת בכל המוסד. עובדים מגיעים ומצפצפים על ההנחיות הולכים עם מסיכה על הסנטר וללא המיגון הנדרש והאבסורד הוא שברור שהקשישים נדבקים מהם – ממי שאמור לשמור עליהם !! הם הרי לא יוצאים החוצה .

לא ניתן להגיב