התפרצות קורונה בבית אבות בחיפה | 60 מטופלים חיוביים ו-20 עובדים בבידוד

התפרצות קורונה בבית אבות “מרגוע” בחיפה בחיפה. כ- 60 מטופלים בבית האבות נמצאו חיוביים לקורונה ו-20 עובדים נמצאים בבידוד. בעקבות כך החליטה הנהלת המקום בשיתוף עם משרד הבריאות, ובהמלצת פרופסור נמרוד מיימון, הממונה על בתי האבות בארץ, לפתוח מחלקת קורונה במוסד.

כזכור בחודש אוגוסט דווח בחי פה על  20 עובדים ומטופלים שנמצאו חיוביים לקורונה בבית אבות מרגוע בחיפה. שלושה מתוכם פיתחו סימנים והועברו לטיפול בבית חולים שניים מהם נפטרו.

מבית האבות מרגוע נמסר לחי פה בתגובה:

הנהלת בית האבות החליטה בשיתוף עם משרד הבריאות לפתוח מחלקת קורונה במוסד.

מעמותת הגריאטריה בישראל נמסר לחי פה:

במרכזים הסיעודיים נלחמים בחירוף נפש בהתפשטות נגיף הקורונה. מנתונים הידועים לנו , ככל שהתחלואה עולה בכל הארץ, כך גם נאלצים בבתי האבות ובמרכזים הסיעודיים להתמודד מידי יום עם התפרצויות הנגיף. כך למשל, בנשר, במרכז הסיעודי ‘בית בלב’ , של מכבי ובמרכז הסיעודי ‘מרגוע’ בחיפה. כמו כן מהחודש האחרון ישנה עלייה חדה בכמות החיוביים וההתפרצויות במוסדות בין היתר בנהריה, כרמיאל והקריות שם נמצאו בכל מוסד כ-20 קשישים מאומתים.

עוד נמסר,

מרכזי הסיעוד בכל הארץ מתמודדים בנחישות וללא לאות בהתפשטות הנגיף. העובדים מעדיפים לסכן את חייהם כדי להמשיך ולטפל על פי כל הכללים של משרד הבריאות.

המוסדות הסיעודיים נוקטים בגישה כי טלטול הקשישים אל מחוץ למרכזים מסכן יותר את מצבם ועל כן, אותם קשישים שמרביתם א-סיפטומטיים נמצאים בהשגחה 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע, ומצבם יציב.

רק קשישים המאופיינים בסימפטומים כמו: חום או קשיי נשימה מועברים לטיפול בבתי החולים. יש להדגיש כי למרות הקושי הרב, הנהלות המרכזים הסיעודיים והעובדים נמצאים בחזית , ואף מתגברים את צוות העובדים כך שמרכזים סיעודיים גדולים יוכלו להתמודד עם כמות הקשישים המאומתים.

קורונה – כל הכתבות

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. אייל אמר/ה

    חולי קורונה אובחנו בכ-30 מוסדות חינוך בחיפה, מאות נשלחו לבידוד
    משרד החינוך פרסם את נתוני התחלואה בבתיי הספר והגנים, מהם עולה כי הקורונה הגיעה ל-28 מוסדות בחיפה, מה שהכניס לבידוד מאות ילדים ועובדי הוראה. אינשטיין, חופית, הראה, תיכון ק. חיים חשד גם יסודיים בכרמל

הגיבו כאן לכתבה