עולים לחיפה | העולים החדשים מאוקראינה בוחרים לגור בחיפה

עולים חדשים הגיעו ברכבת אווירית משמאל, שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו-שטה (צילום: הרשות לקליטת עליה)

מרבית העולים החדשים שהגיעו אמש
(ב’ 26/10/20) לישראל, בחרו לגור בחיפה

מבין 240 העולים החדשים שהגיעו ביום שני 26/10/20 מאוקראינה לישראל, בחרו מרביתם לגור בחיפה.

“שבוע העלייה”

העולים החדשים, בהם 52 ילדים, הגיעו ברכבת אווירית במסגרת “שבוע העלייה”, שערכו השבוע המשרד לקליטת עלייה יחד עם “הקרן לידידות”, אשר במסגרתו נקלט בישראל העולה ה-3.3 מיליון במספר, מאז קום המדינה.

עיריית חיפה נערכת להעניק לעולים החדשים שהגיעו השבוע, כל סיוע שיידרש, על מנת להקל עליהם את קליטתם בביתם החדש.

לזר קפלון (צילום: ירון כרמי)
לזר קפלון (צילום: ירון כרמי)

לזר קפלון, סגן ראש העיר ומחזיק תיק קליטת העלייה בעיריית חיפה:

העיר חיפה נחשבת כיום בעיני עולים רבים המגיעים לישראל, כעיר אטרקטיבית ביותר, בין היתר בשל הטיפול הפרטני, לו זוכה כל עולה מיום הגעתו והליווי האישי הניתן לו בתהליך קליטתו. בנוסף נהנים העולים מיתרונותיה הרבים של העיר, בהם מספר האולפנים ללימוד עברית מהגבוהים בארץ, דיור בר השגה ומקומות עבודה זמינים.
עולים חדשים (צילום: הרשות לקליטת עלייה)
עולים חדשים (צילום: הרשות לקליטת עלייה)

הצעת נישואין בהפתעה

בין העולים הנרגשים היו גם קארינה ויבגני אושקוב שאהבתם אחת לשני ואהבתם לישראל נקשרו זו בזו, כאשר יבגני הציע נישואין בהפתעה לקרינה בעת טיול בכותל כשהגיעו לביקור קרובים בישראל לפני כשנה. “זה היה מאוד מרגש ומאוד סימבולי, לא הצלחתי לעצור את דמעות ההתרגשות”, סיפרה קרינה. “יבגני בחר לעשות את זה דווקא בישראל ודווקא במקום כל כך קדוש וחשוב ליהודים – בכותל. כמובן שהסכמתי, וגם באותו רגע החלטתי ויבגני כמובן הסכים, שאנחנו צריכים לעלות לארץ, להקים בית בישראל ולגדל את ילדינו העתידיים כצברים”.

נשיאת הקרן לידידות, יעל אקשטיין:

העולים הם ברכה וחיזוק אדיר לחברה ולכלכלה הישראלית ואנו גאים בזכות שניתנה לנו לסייע בהבאתם ארצה יחד עם עוד אלפי יהודים מכל העולם.
עולים חדשים הגיעו ברכבת אווירית משמאל, שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו-שטה (צילום: הרשות לקליטת עליה)
עולים חדשים הגיעו ברכבת אווירית משמאל, שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו-שטה (צילום: הרשות לקליטת עליה)

הגיבו כאן לכתבה

10 תגובות
 1. א.ד. אמר/ה

  הם עלו כדי להישאר בישראל או עד קבלת הדרכון הישראלי וסל הקליטה, כפי שהוצג השבוע בתחקיר של דרוקר בטלוויזיה.

 2. אייל אמר/ה

  הועברה בקשה לפני שנתיים לעמותה לקליטת עלייה בחיפה, לקבל נתונים על פני העשור האחרון ובהם: כמה עולים נקלטו בסיוע העמותה, כמה מתוך אותם עולים נשארו לגור בחיפה לאחר 5 שנים מרגע קליטתם, מה ארצות התפלגות הבאת העולים, והאם בוצעו סקרי שביעות רצון בקרב העולים שהשתמשו בשירותי העמותה על תפקודה.
  עד היום, למיטב ידיעתי, אין שום סקרי שביעות רצון, אין נתונים על מגורי עולים שהסתייעו בשירותי העמותה בעשור האחרון,
  יש רק דו”ח מבקר המדינה שמצא העסקה של עשרות פעילי חיפה ביתנו (של סגנית ראש העיר שטריים, שעכשיו “החליף” אותה קפלון. כותרות כמו “מרבית העולים בחרו לגור בחיפה” – למה שכל תושב בישראל לא ירצה ויבחר לגור בחיפה? מה החשיבות לקלוט עולים חדשים, נניח על פני טיפול בעולים שכבר כאן וכרגע מחוסרי עבודה בקורונה, למשל? הסיפור של העמותה הזאת ממשיך לצרכי קואליציה. קליש צריכה את ל’ – אז ל’ שוב שולטים בעמותה לקליטת עלייה. בצורה כזו, אין ניקוי אורוות בעמותה, כפי שהבטיחה ראש העיר. העמותה כמובן לא מתנהלת בשקיפות. האתר שלה למשל כולל רק עברית אנגלית ורוסית, אז מענין איך עולי אתיופיה מקבלים בה שירות ומידע, סתם דוגמה. נציגי הציבור בעמותה הם עובדי עירייה זוטרים, שאין להם כל רצון לבקרה על הנעשה בה, בעיקר ניצבים אילמים. אין פעילות מסודרת, ורשימות הקשר של העמותה משמשות לתעמולה פוליטית מתמשכת עבור ל’, תעמולה שמתנהלת גם בארגון כמו מצעד וטרנים.
  אני לא מבין איך ראש עיר שדגלה הוא ניקוי אורוות, שקיפות והתנהלות תקינה איפשרה לעמותה לקליטת עלייה להמשיך להיות מטה פעילות מפלגתית של ל’. העמותה לא עונה לפניות לקבל נתונים על פעילותה (בניגוד לחוק חופש המידע..) ובונה על עצימת העין העירונית הכללית, תוך עיסוק בשיווק כתבות מביכות מאין אלו עם הצהרות חסרות בסיס על העדפות העולים את חיפה.

 3. לודמילה אמר/ה

  ברוכים הבאים ⚘❣

 4. אברהם סאלי אמר/ה

  צודק, שהאוקראינים יבואו לבת ים, כבר 30 שנה שהעיר הרוסה מעולים

 5. זהבה אמר/ה

  כל המילים היפות והנהלים הנהדרים לקליטת עליה נעצרים בנייר עליו הם כתובים. שמגיע למבחן המעשה צצות האותיות הקטנות שבפוליסה והסיוע שואף לאפס. מכל מקום ברוכים הבאים ובהצלחה.

 6. מירי אמר/ה

  ובנוסף לסל הקליטה וכל ההלוואות וההקלות, עולים גם עבור טפול רפואי ששם אין סיכוי לקבל. ולאחר שמיישרים קו- עוברים לקנדה או לכל מקם אחר.

 7. מאיר אמר/ה

  בטח שהם לא 100 אחוז יהודים זה ברור , ההתבוללות באירופה עשתה את שלה היהודים לא שמרו על יהדותם לצערי , על פי ההלכה האמא קובעת את היהדות

 8. אתי אמר/ה

  אני מקוה שהבאתם רק יהודים עפי ההלכה ולא גויים, יש לנו מספיק טפילים מהם, ולמה דוקא בחיפה

 9. אתי אמר/ה

  שיחזרו לרוסיה, טפילים שרוצים לחיות על חשבונינו

 10. ניסים טרגנו אמר/ה

  מעולה לעולה – אין ספק שכוחנו עולה !

הגיבו כאן לכתבה