חיפה נערכת לקליטת אלפי עולים חדשים מאוקראינה • שי פישל בראיון ל"עדשה מקומית"

400 עולים כבר הגיעו מאוקראינה לחיפה וכעת חיפה נערכת לקליטת אלפי עולים חדשים נוספים. מנכ"ל הרשות העירונית לקליטת עליה, שי פישל, מסביר בראיון ל"עדשה מקומית" כיצד נערכת העיריה לגל הגדול, איך זה ישפיע על העיר והאם יש מתח בין העולים מרוסיה לעולים מאוקראינה.

הריאיון משודר במסגרת שתוף פעולה בין "עדשה מקומית" לאתר "חי פה".

עדשה מקומית – כל התכניות

הגיבו כאן לכתבה

5 תגובות
 1. עניי ופליטי עירך קודמים אמר/ה

  עיר שלא מספקת תעסוקה, חינוך, בטחון אישי וקליטת העולים שכבר נמצאים בה, כמו הציבור האתיופי הגדול שלא מצליח להשתלב, מה יש לה לרוץ לנסות לקלוט עוד ועוד אוקראינים? האם האוקראינים ינסו להשתלב או שיחיו כעוד מגזר מסוגר בתוך עצמו כאן, יתקשו בעברית וימתינו כתחנת ביניים עד קבלת ויזה למקום אחר?
  לחיפה יש בעיות תקציב קשות ועירייה לא מתפקדת. מוטב שיקלטו אותם במקומות אחרים. יש אלפי מקרי רווחה שלא מטופלים, תעזרו למי שכבר פה. עניי עירך קודמים.

  1. שרון אמר/ה

   כתוב ״כלי שבור שבר״…. אז מה זה כבר משנה.

 2. רפי אמר/ה

  דרושה קליטה טובה ובסבר פנים יפות. יהיו מתנדבים צעירים שיעזרו לעולים בקליטתם.
  על פרנסי העיר לטפל בתחום התעסוקה וחינוך לילדים.
  כדי שהעיר חיפה תהיה מוקד למשיכה לעולים יש לסלק מן העיר את חזירי הבר ולמצא דיור הולם לעולים בגמר שהייתם במלונות. בהזדמנות זו יש להוקיר ולהודות למתנדבים ולכל העובדים העוסקים בקליטת העולים.

 3. חיפאי אמר/ה

  כן ממש מצחיק גם בשנות ה90 קטלני בחיפה המון עולים מאוקראינה נתנו להם דמי הסתגלות הלוואות משכנתאות בתנאים מועדפים והם קנו דירות בחיפה ב2010 מחירי הדירות עלו בחיפה והם מכרו את הדירות לקחו את הכסף החסכונות הפנסיות וחזרו לאוקיינה ופתחו עסקים שם ועזרו למשפחות שם ופתאום מצאתי בבנין שלי שחרדים קנו את הדירות עכשיו הם חוזרים יקבלו תנאים ואחר כך שוב יחזרו לאוקיינה כי קל יותר שם זול יותר שם ולחיות באוקראינה עם כסף ישראלי זה גן עדן אל תעשו טעיות יותר

 4. שולה אמר/ה

  עם כל הכבוד חיפה אינה ערוכה לקלוט אלפי פליטים. מדוע ששקד לא תנסה למצוא להם פתרונות בתל אביב וגוש דן? גם כך חיפה נחשבת כרוסיה הקטנה. ישנן שכונות שבהן השפה המדוברת הינה כמעט אך ורק רוסית.

הגיבו כאן לכתבה