לראשונה: הושק פורום לחיזוק כלכלת חיפה והצפון

בכנס חגיגי, הושק פורום CFO (מנהלי כספים בכירים) שמטרתו פעילות מעשית, שיתופי פעולה וגיוס פרויקטים חדשים לחיזוק כלכלת חיפה הצפון. ח”כ אראל מרגלית קרא למשתתפי הכנס להתארגן להשתתף ולפעול למען חיזוק כלכלת חיפה והצפון.
CFO-4.JPG

בתמונה: ניצן ספיר, דן מוסקוביץ’ ויוסי ביינארט. צילום: גוסטבו הוכמן
בהשתתפות מנכ”ל הבורסה, יוסי ביינארט, יו”ר השדולה למען עסקים קטנים ובינוניים ח”כ אראל מרגלית, נשיא לשכת התעשיה והמסחר חיפה והצפון, ד”ר גד שפר, בכירי שוק ההון, משפט, אנשי אקדמיה ומכובדים רבים הושק אתמול (א’) בכנס חגיגי במלון דן כרמל בחיפה, פורום CFO אותו ייסדה לשכת התעשייה והמסחר חיפה והצפון. פורום שבו משלבים לראשונה ידיים בכירי המשק מתחומי הפיננסים המשפט והאקדמיה במטרה לחזק את כלכלת חיפה והצפון, את התעשייה, המסחר והעסקים באזור זה ולספק להם כלים נוספים להצלחה וצמיחה.

גד שפר, סיפר על פועלה של הלשכה למען הקמת תשתיות נוספות לחיזוק כלכלת הצפון, שמספקות מקומות עבודה רבים כמו: שדה התעופה הבינלאומי שהקמתו ברמת דויד אושרה לאחרונה ותחל בקרוב. לדבריו: “פיתוח הפעילות העסקית והקהילה העסקית בצפון, לרבות המנהיגות העסקית של העתיד – אלה הן משימות המפתח של לשכת המסחר והתעשייה. אלה נעשים באמצעות הקמת פורומים לתחומים השונים של הפעילות העסקית”.

מנהל הכספים של לשכת התעשיה והמסחר חיפה והצפון, יוזם רעיון הקמת הפורום ויו”ר הפורום החדש דן מוסקוביץ’, פירט בדבריו על השינוי הגדול לטובה בתפיסת תפקיד מנהל הכספים, שכיום מהווה איש מפתח בארגון ובכל עסק, ומעורב בכל ההחלטות המרכזיות. כמו כן, פרש את משנתו אודות התכונות החשובות שחייבות להיות כיום לכל מנהל הכספים בארגון, בהבנה כיצד לנהל אנשים, בהכרת הרגולציה ודרכי האכיפה, ניהול משאבים כספיים במציאות של סיכונים, ועוד. מסיבה זו, הוא הדגיש, הוקם הפורום, על מנת שמנהלי כספים בצפון ייפגשו ויחליפו רעיונות וידע אלה עם אלה, ועל מנת לקיים קורסים והשתלמויות שיביאו לשיפור מקצועי ולמינוף עסקי.

ביינארט ציין בדבריו כי גם כיום במצב שוק ההון יש מקום להשקת בורסה מקומית בישראל וציין את חשיבותה של בורסה מקומית, הן בהיבט ההיכרות המעמיקה עם החברות הנסחרות, הן בהיבט המומחיות, שבורסת ת”א צריכה למצב לעצמה, והן בהיבט המדדים, שכן חברה שלא נסחרת במדינתה לא תיכלל במדד וההשקעה בה תפחת.

בהתייחס לשאלת ההשפעה כיום של המצב הביטחוני בישראל על המסחר בבורסה, השיב ביינארט שלמרבה הפליאה אין כמעט השפעה על המסחר אשר מושפע בעירק מהמצב הכלכלי מסביב לגלובס/ בסיום דבריו, התייחס ביינארט למעבר הבורסה לעבודה בימים ב-ו, כפי שנהוג בעולם ואמר שמדובר בתהליך שנמצא בעיצומו, לאחר שזכה לתמיכה של חברי הבורסה, אך מדובר בתהליך מורכב שיש לו השלכות רבות בנוגע לפעילות הבנקים, הסליקה ועוד.

מנכ”ל לשכת המסחר חיפה והצפון , ניצן ספיר ציין כי לשכת המסחר כבר הקימה שורה של פורומים המשתפים אנשי מקצוע ומומחים בתחומים שונים, כמו ניהול, פיתוח מנהיגות ומשאבי אנוש. לדבריו: “חד כל הפורומים תורמים לכל אחד ומקדמים כלכלה צפונית חזקה יותר”.

ח”כ אראל מרגלית קרא למשתתפי הכנס להתארגן להשתתף ולפעול למען חיזוק כלכלת חיפה והצפון קדימה, וקרא לכוון משאבים ציבוריים ולהשפיע שהכסף בוועדת הכספים יגיע למקומות הנכונים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.