“רואה בנשיאות שליחות ולא תואר כבוד”

כך אמר סגן נשיא לשכת המסחר והתעשייה בחיפה והצפון אוריאל ברי, המתמודד מול סגן נשיא לשכת המסחר והתעשייה בחיפה והצפון דוד קסטל על תפקיד נשיא הלשכה בבחירות שייערכו מחר (ה’).

003-גד_פר.jpg

מי יחליף גד שפר נשיא לשכת המסחר והתעשייה בחיפה בתפקידו.
כנס העסקים השנתי של לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון, יתקיים מחר (ה’) בתאטרון חיפה במעמד ח”כ ושר האוצר היוצא יאיר לפיד, יו”ר הועדה לתכנון ותקצוב, המועצה להשכלה גבוהה, פרופ’ מנואל טרכטנברג, נשיא איגוד לשכות המסחר אוריאל לין, נשיא לשכת המסחר חיפה גד שפר וראש עיריית חיפה, יונה יהב, ובמסגרתו יתקיימו הבחירות לנשיאות.

דוד קסטל, סגן נשיא לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון, סגן נשיא לשכת הספנות, בוגר הטכניון, בעל תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול, רס”ן במילואים, קונסול כבוד של שבדיה בחיפה והצפון, בעלים של סוכנות ימית ישראלית סקנדינבית ויו”ר ועדת שיווק של עמותת התיירות בחיפה סיפר כי, הוא מתכוון להעמיד את ניסיונו וקשרי התחומים המקצועיים, הארציים והבינלאומיים שצבר, כדי לסייע לו ליצור ללשכה עמדת השפעה מרכזית ברמה המוניציפלית, הארצית והבינלאומית. לדבריו: “אני משוכנע שבעזרת הצוות שיבחר ובתמיכת חברי לשכה שיצטרפו לוועדות מקצועיות, נחזיר את הלשכה, שתהיה דומיננטית ותשפיע על כלל האינטרסים הכלכליים של חבריה ותיצור להם ערך ממשי”.

דוד_קסטלל.jpgבשיחה לחי פה אמר קסטל, כי החליט להתמודד לתפקיד נשיא לשכת המסחר בחיפה והצפון כי התפנה לו זמן וכי הוא מעוניין לקדם את הצפון ואת חיפה בפרט. עוד אמר כי כנשיא בכוונתו להגביר את נוכחות החברים בלשכה כי חברים וקבוצה זה כוח שאיתו יהיה אפשר לעשות שינוי. לסיכום אמר קסטל: “יש לי נייר עבודה אבל לא מתכוון לעבוד לבד אלה לעשות עבודת צוות וביחד לעשות שינוי ויש עבודה”.

איש העסקים אורי (אוריאל) ברי שמכהן כיום, סגן נשיא לשכת המסחר חיפה והצפון, המייסד והמנכ”ל של חברת ש.א.ח.פ הנדסה ומי שכיהן גם כחבר וכיו”ר בוועדות רבות ואף הקים יחד עם עמיתיו את מרכז הגישור בעל חשיבות רבה בלשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון, ומי שמשמש כנציג של אגוד לשכות המסחר בוועד המנהל של מכון התקנים, סיפר בראיון לחי פה על החלטתו להתמודד לתפקיד נשיא לשכת המסחר.

ברי:“אני חושב שכלל הארגונים הכלכליים בצפון חייבים להשפיע על החלטות ארציות בנושא העסקים והתעשייה בצפון ובכוונתי לפעול כנשיא הלשכה, לשיתוף פעולה עם כלל הארגונים הכלכליים בצפון במטרה ליצור כח משפיע על החלטות ארציות בנושא העסקים והתעשייה בצפון ולעמוד לצד החברים בזיהוי הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו”ל. אני לא רואה בנשיאות תואר כבוד, אני רואה בנשיאות שליחות ואני אפעל תוך חתירה להישגים עבור הלשכה והחברים בה, בנחישות אך גם בשמירה על נועם ההליכות שהוא ערך בחיי”.

“אני בא לעבוד. עבור כל אחת ואחד מחברי הלשכה ועבור כלל העסקים בחיפה והצפון ולא לנוח על זרי דפנה של תואר נשיא. לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון חייבת היום להתאים את עצמה לתהפוכות הגדולות החלות על הכלכלה הישראלית ככלל, ועל העסקים בצפון בפרט. אנחנו חייבים להתעדכן ולהכין את העסקים החברים בלשכה לעידן החדש העומד בפתח”.

רוריאל_בריי.jpgעוד סיפר ברי, כי באג’נדת הפעילות שלו כנשיא לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון, בכוונתו להגדיל את מספר החברים, בכדי להעצים את ההשפעה מול הארגונים הכלכליים והמוניציפאליים כאחד, לפנות לדור אנשי העסקים הצעירים בלשכה ולשלבם בהנהלה ובוועדות, להגביר את תרומתן של נשות העסקים ולצרפן להנהלה ולראשי הוועדות, להגביר את הפעילות הפוליטית לצבירת כח השפעה על הכלכלה הישראלית, להקים מרכזי ייעוץ מתקדמים לעסקים, לשתף פעולה עם כלל הארגונים הכלכליים בצפון ליצירת כח משפיע על החלטות ארציות בנושא העסקים והתעשייה בצפון, לעמוד לצד החברים בזיהוי הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו”ל, להעמיק את הסינרגיה הבין-עסקית לקידום שיתופי פעולה בין חברי הלשכה, להקים מסגרת ארגונית חדשה של הלשכה, לעסקים קטנים ולעסקים צעירים”.

בנוסף, בכוונתו למסד פעילות מנטורינג בין חברי לשכת המסחר והתעשייה לבין חברי מסגרת העסקים הקטנים החדשה, להתמיד בקשר הרציף עם חברי הלשכה, להיות אוזן קשבת לרחשי ליבם של החברים בלשכה ולהעמיד לרשותם את כל משאביה, לקידום עסקיהם ולא פחות חשוב, להביא את הלשכה אל החברים, ישיבות הנהלה וועדות יתקיימו לסירוגין בחיפה, הקריות ויישובי הצפון ולהיות בית חם ותומך לכלל חברות וחברי הלשכה”.

לשאלת חי פה בעניין העונש שהוטל עליו בפרשת ההסדרים הכובלים של חברת מודגל ובאם הרשעתו יכולה להוות מכשול בבחירת?
השיב אוריאל כי מדובר בנושא משנת 1994 ואיננו רלוונטי

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.