סופית | תכנית מגדלי חוף הכרמל בוטלה

בית המשפט העליון החזיר לתוקפה את החלטת ועדת הערר הארצית, אשר ביטלה את המשך הבניה לאורך רצועת החוף.

כזכור, ביום 9/8/20 התקיים דיון בבית המשפט העליון בערעור אותו הגישה המדינה על פסק הדין שניתן ע"י ביהמ"ש לעניינים מנהליים בחיפה. בתום הדיון הביעו הרכב השופטים את עמדתם והמליצו לעורכי הדין של היזמים להסכים לקבלת הערעור.

ביום חמישי האחרון 14/8/20, פסק העליון בעניין והחליט לקבל את ערעור המדינה על פסק הדין שניתן ע"י ביהמ"ש לעניינים מנהליים בחיפה ואימץ את עמדת עיריית חיפה וועדות התכנון על, פיה הערך הציבורי העליון עליו יש לשמור, הוא סביבה חופית בטוחה ונגישה לציבור.

בהחלטתו, כאמור, החזיר בית המשפט לתוקפה את החלטת ועדת הערר הארצית, אשר ביטלה למעשה את המשך הבניה לאורך רצועת החוף. בכך, מסתיים הליך משפטי ותכנוני ארוך, שתחילתו בשנת 1978, עם אישורה של התכנית להקמת 6 מבנים לשימוש מלונאי בחוף הכרמל.

עיריית טירת כרמל – רחב

על פי תכנית זו הוקמו בתחילת שנות ה – 90 שני המבנים הראשונים, כשבידי "חברת חוף הכרמל" נותר שטח פנוי וזכויות להקמת 4 מבנים נוספים. מימוש זכויות הבניה הותנה בהרחבת רצועת החוף ל – 100 מטרים. לצורך כך, קידמה החברה תכנית לייבוש הים, במסגרתה נדרשה להכין תסקיר השפעה על הסביבה.

7 תגובות
 1. לודמילה אמר/ה

  בשעה טובה ומוצלחת

 2. א. אמר/ה

  עושה טוב לנשמה החלטה שכזו

 3. א. אמר/ה

  לקחו שיטחי ציבור שהדבר היחיד היפה בחיפה הוא חופי הים וסגרו נוף ואוויר עם שני ביניינים שוב הדירות בהן מושכרות

  1. דקל אמר/ה

   אכן כך.
   כל מילה בסלע.

   די לפגוע בטבע!!!

 4. אפרת אמר/ה

  כל הכבוד.

 5. אבי אמר/ה

  תודה לאל……

 6. מיכל רז אמר/ה

  מצויין!!! תודה על ההחלטה החשובה, שמשאירה את חוף הכרמל היפהפה פתוח לציבור. אכן, רצועת החוף שייכת לכולנו ולא להרס שלה עבור בצע כסף ובניינים מקלקלים.

לא ניתן להגיב