נגרות קהילתית בחיפה • איתן נוימן ועמותת “אנוש”

נגרות קהילתית בחיפה • פרויקט ייחודי

נגרות קהילתית בקריית אליעזר בחיפה: 72 תיבות קינון נבנו ופוזרו בשכונה, בהובלת איתן נוימן, שהקים נגרייה קהילתית בעיר חיפה, בשיתוף עמותת ‘אנוש’.

מיזם קהילתי (צילום: חגית אברהם)

פרויקט קהילתי יוצא דופן יצא לפועל לאחרונה בשכונת קריית אליעזר בחיפה

איתן נוימן, הקים נגרייה קהילתית לפני 3 שנים בשכונת הדר בעיר, ובימים אלה, הוא מוביל פרוייקט ייחודי הפועל בשכונת קריית אליעזר. לפני הגעתו לחיפה, נוימן, עם הגעתו לחיפה, הביא את הבשורה גם לשכונת הדר, בה, כאמור, הקים את הנגרייה הקהילתית. “אני מקווה להחזיר לאנשים את הביטחון בעבודת ידיים”, אמר בראיון קודם בחי פה.

איתן נוימן, מקים נגרייה קהילתית בחיפה ומוביל הפרויקט (צילום: חגית אברהם)

72

72 תיבות קינון נבנו ופוזרו ברחבי קריית אליעזר

תיבות קינון לדרורים וירגזים, פוזרו ברחבי השכונה. ציפורים אלה ידידותיות ומשתלבות היטב בטבע העירוני, אותו נוימן שואף לטפח.
את הערכות להכנת תיבות הקינון, הכינו מתמודדים מעמותת “אנוש”, איתם עובד נוימן באופן קבוע כבר 3 שנים.

מהות הפרוייקט היא עשייה ויצירה משותפת של תושבי השכונה למען שיפור המרחב הציבורי. יצירת תחושה של אחריות משותפת של התושבים כלפי המרחב הציבורי. לימוד טכניקות נגרות ו”עשה זאת בעצמך” בסיסיות כהעשרה אישית לתושבי השכונה. טיפוח טבע עירוני בשכונה וחשיפה אליו. הגדלת המגוון הביולוגי, ויצירת הדברה טבעית. שילוב מתמודדי נפש בקהילה ומיגור הסטיגמה, בדגש על שילוב מתמודדים בתפקידים מקצועיים (עוזרי מדריך), ומעורבות ביצירת שינויים במרחב הציבורי.

מיזם קהילתי (צילום: חגית אברהם)

נוימן בראיון לחי פה:

הפרויקט התחיל מתוך מחשבה איך אפשר ליצור פעילות קהילתית שמשלבת נגרות, עבודה בעץ תוך כדי יצירה במרחב הציבורי במטרה גם לפתח אצל האנשים את היכולת ליצור ולעבוד בעץ ולשפר את הביטחון העצמי ולבצע שינוי גם במרחב הציבורי ולהפוך את השכונה שלנו והעיר שלנו למקום יותר נעים.

יחד עם התושבים, חשבנו מה הם הצרכים של השכונה והגענו להחלטה, לבנות 72 תיבות קינון. הפרויקט הוא בשיתוף פעולה עם עמותת ‘אנוש’ שבה מתקיימת סדנת נגרות שיקומית שאני מוביל אותה.
מיזם קהילתי (צילום: חגית אברהם)

עוד הוסיף בשיחה לחי פה על הנגרייה שלו:

הנגרייה היא עסק חברתי והמטרה החברתית שלו היא להנגיש ידע ומרחב לעבודה בעץ מתוך אמונה שעבודה ויצירה בעץ יעזרו לכל אחד להתפתח ברמה האישית, בתור אלטרנטיבה לתרבות הצריכה וכמענה לצורך ביצירה שכולו דיגיטלי וממוחשב .
מיזם קהילתי (צילום: חגית אברהם)

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. שמשון אמר/ה

    אנשים משועממים.

הגיבו כאן לכתבה