מטה שכונות חיפה מקיים שיתוף ציבור בנושא מכת החזירים בחיפה – מסמך המדיניות מוגש לעיונכם והיערותיכם במייל חוזר

תושבי שכונות חיפה היקרים,
מטה שכונות חיפה להחזרת החזירים לטבע פונה בזאת לתושבי העיר להגיב על מסמך התובנות והצעות הפעולה שהוכן בהיוועצות עם מומחים מהגופים המוסמכים ומומחים במדינת לטיפול בחיות הבר, לצורך מיזעור הקונפליקט בין חזירי הבר לבני אדם בעיר חיפה.

מכיוון שעיריית חיפה מסרבת לצערנו לבצע הליך שקוף ונרחב של שיתוף הציבור בבעיה הקשה הזו ובהצעות לפתרונה, אנו מקיימים את שיתוף הציבור, במקום העירייה!

שיתוף הפעולה שלכם, התושבים, יואיל מאד לפרסום מסמך משופר שיוגש מטעם מטה השכונות בחיפה לעירייה ולשאר הגורמים הרלוונטיים שאמורים להוביל את הטיפול היעיל במכת חזירי הבר שפושטים על העיר.

לפיכך, הנכם מתבקשים לקרוא את המסמך שהכנו ולהגיב עליו אם יש לכם הערות בונות והצעות נוספות מטעם הציבור. כל הצעה שבאה למטרה זו תיבחן ע”י המטה שלנו ביחד עם המומחים.

ניתן לשלוח הערות וחומרי עזר לאימייל של מטה המאבק בכתובת:

haifaresidents@walla.com

תודה על שיתוף הפעולה!


חזירים בחיפה

הגיבו כאן לכתבה

27 תגובות
 1. שמשון אמר/ה

  צריך לחסל את חזירי הבר.נקודה.לא בירי,אלא בחיצי הרדמה ולהעביר אותם לשטח מדברי שם כבר יהיה לאריות והנמרים מזון לשנים הקרובות.תפסיקו להיות אומניים לחיות טמאות שגורמות נזק,פחד ומטרד לתושבים הנורמטיבים.אל תחכו שחזיר בר ימית בן אדם.יפה שעה אחת קודם.השעה עכשיו חצות.לילה טוב.

 2. ורדינה אמר/ה

  לאחרונה החזירים בנווה שאנן מותשים מהחום ולא נראים ברחובות.
  אם היתה אפשרות במבצע מקיף,להרדים פרטים שנצפים במקומות ציבוריים, ע”י וטרינרים עירוניים, להעמיסם על משאית והובלתם לפארק הכרמל, בחזרה לטבע, ייטב לכולם.

 3. הררית אמר/ה

  החזירים משוטטים בעדרים.מספר פריטים כנראה משפחות.אין לי ספק כלל שהם נושאים טפילים ומחלות , להבנתי בין המחלות גם צהבת זיהומית., קרציות ועוד.אם אין אפשרות לאטום את העיר וכנראה אין…יש להגיע לריכוזים בוואדיות ושם או לעקר הנקבות או לתת לצידים ימורשים ומיומנים ויש כאלו בכפרים מסביב, לטפל.בעיקר בנקבות.אין נקבות אין התרבות..לכן הסיפור שדילול לא עוזר, עם כל הכבוד ל” ימומחים” הוא חרטא

 4. אריה אמר/ה

  לפי כל המומחים הפתרון לבעיה הוא שילוב של סניטציה כלומר פחים מתחת לאדמה כדוגמת הפחים המוצבים בירושלים, חינוך והטלת קנסות כבדים למאכילי החזירים ודילול סלקטיבי של חזירים אשר איבדו את הפחד מבני האדם ומסתובבים חופשי בחצרות בתינו. כל פיתרון שלא יכלול את 3 המרכיבים לא יצלח יש ךציין שכל הפתרונות של גידור או החלפת הצמחיה לא ישימים שכן אין אפשרות לגדר ערים שלמות או לאסור על גידול דשאים

 5. בן אור זאב אמר/ה

  שבוע שעבר ,כמעט התנגשנו חזיתית ממש ,אני וכלבי .למזלנו,האירוע עבר בשלום .המדרכה המוארת בקמצנות , אין בה כדי להוות מקום בטוח להולכי הרגל לביתם .גם שועלים מקפצים בין הבתים בחשכה החלקית .מאחר ותאורת הרחובות לקויה מאוד .

 6. חנה+מורג אמר/ה

  המזל שלנו שיש לנו מטה שכונות.
  מלבד זאת החיפאים צוברים יום יום מפגשים שחלקם מסוכנים עם התופעה שיצאה מכלל שליטה, חזירי חיפה.

 7. אבי הראל אמר/ה

  כל הכבוד על היוזמה ותודה מקרב לב. כן ירבו.

 8. שלמה גרוס אמר/ה

  כל הכבוד ליוזמה
  אין ברירה יש צורך בדילול מהיר של החזירים לפני שיהיה אסון ואז יהיה כבר מאוחר
  דילול משמעו אחד הרחקת החזירים מהעיר.
  1.יש להרדים את החזירים שניצפים ולהעביר אותם ליערות מרוחקים.
  2.יש לצוד חזירים ולקבור אותם
  3. יש לבצע את כל הפעילויות שכבר נכתבו בכתבה על מנת שלא יגיע אוכל לחזירים כולל הענשת תושבים אשר מאכילים חזירים
  נקווה שהכל יבוצע במהרה אין לנו זמן ונמנע את האסון הבא.

 9. אבי הראל אמר/ה

  אגב, את המסמכים שלכם עדיף להפיץ בפורמט PDF.

 10. עדי חצרוני אמר/ה

  אנחנו ממש סובלים מהחזירים. ביותם 25 הם כל לילה ממש בחצר הבית נוהמים ומחבלים. מציעה לתפוס אותם וליצור שמורת חזירים מגודרת ביערות הכרמל.בכל מקרה חובה למצצוא פתרון!!! זה לא יכול להמשך כך עלולים להעביר גם מחלות.

 11. דב מחיפה אמר/ה

  הדרך היחידה והומנית להתפטר מחזירים בחיפה – זה דילול ע”י ירי.

 12. אני אמר/ה

  תדלל את עצמך ,וואו יש פה הרבה חסידים של מיין קאמפ .אנשים ערלי לב פשוט מחריד

 13. שמשון אמר/ה

  מי שאוהב חזירים כנראה מתאים באופיו לאופי החזיר.צריך לקחת את אותם האנשים אוהבי החזירים יחד עם החזירים למדבר.בהצלחה.

 14. אביבה אדור אמר/ה

  חיפאים, במקום לתכנן הרג רצח והכחדה של יצורים שלווים ונעימים אלו תלמדו להעריך ולהוקיר את מעט הטבע וחיות הבר שנותרו בסביבתכם האורבנית והמתועשת. השהייה בקרבתם רק מרוממת את הנפש ומרגיעה. רצח השמדה ודילול מאפיינים חברה פרימיטיבית מלאה בשנאה עצמית שהדרך הקלה ביותר עבורה זה להוציא את זעמה על חסרי ישע, אנשים ובעלי חיים. לשם שינוי, תוציאו את יצרי הרוע התסכול וההרס שלכם באופן שונה, חנכו את ילדיכם לאהבה סובלנות ובכל תתרמו לחברה בריאה יותר. רדיפה אחר חומר ודריסת האחר רק יזרזו את הרב המדינה הזו.

 15. ירון חנן אמר/ה

  חלק מהתגובות פה אכן ראויות ומבטאות מצוקה אמיתית או דיעה לגיטימית. אבל כמה מהמגיבים ממש עברו כל גבול בהתבטאויות שלהם ואין מקום לשיח כזה בשום סוגיה!!

 16. חני בן דוד אמר/ה

  ליצור לחזירים מקורות מים( כמו בריכות מים קטנים וכו) בואדיות באיזורי האיכלוס המירביים שלהם
  להעביר לואדי את הפירות והירקות מהשווקים (שממילא ניזרקים)
  ל
  ולגדור כמה שיותר

 17. אלעד אמר/ה

  לרכז את חזירי הבר ביערות הכרמל ולגדר אותם בלי לפגוע בהם

 18. גנית אמר/ה

  אתם פועלים באופן מחתרתי ולא דמוקרטי. יש ראש עירייה שנבחרה בבחירות דמוקרטיות והעירייה שהיא בראשה אחראית לטיפול בעניינים האלו ולא מטה השכונות לטיפול במכת חזירי הבר שכנראה מינה את עצמו לזה, כי אני לא זוכרת שבחרתי מטה כזה או שניתנה לי הזכות לבחור כזה. בעוד 3 שנים תעמוד לזכותכם האפשרות להציע את עצמכם לראשות העיר ולפעול למענה באופן לגיטימי במידה ותיבחרו. פרסום המסמך הזה מטעה את הציבור שיש כאן לכאורה גוף רישמי ולגיטימי שמציע תוכנית הנתמכת על ידי מומחים שבספק אם מישהו מהם יהיה מוכן לחתום את שמו עליה ומתעלם למשל מדעת המומחים אשר הוזכרה בכנס אך לא במסמך, כי הדילול יותר מזיק מאשר מועיל (אפרופו שקיפות). כמו כן אתם מתעלמים מההיבט החוקי והבטיחותי של דילול בשטח מיושב. בנוסף, אתם מספרים לנו על סקר דעת קהל שנערך במרץ שלא שמעתי עליו ואיני יודעת אם הסקר נערך על ידי גוף אמין ומורשה לכך ואם הוא אכן מייצג את דעת הקהל. לסיכום, אתם מוזמנים להביע מחאה ודעה חופשית אבל אל תטעו את הציבור כאילו אתם גוף נבחר ומקצועי ואל תתיימרו להחליף את עבודת העירייה.

 19. ירון אמר/ה

  אנו מקיימים שיתוף ציבור בנושא שבו העירייה היתה צריכה לטפל, כולל שיתוף הציבור באופן אמיתי ונרחב. המסמך שמטה השכונות הכין נעשה על דעת מומחים, כולל שני גופים שסייעו בהכנתו- מומחי רט”ג וראש מרכז היונקים בחברה להגנת הטבע. כמו כן נעזרנו במומחים מגופים שונים כגון: רמת הנדיב והדוקטורנטים לזואולוגיה באקדמיה. כל המחקרים בנושא טיפול בחזירי בר מוכרים להם ואנו ריכזנו לטובת הציבור המלצות לפעילות שניתן לבצעה במסגרת החוק והסמכויות הקיימות, כפי שנעשה ברשויות מקומיות נוספות בארץ ביתר הצלחה, בלשון המעטה. שני סקרים שפירסמו חוקרים מאוניברסיטת חיפה- ב- 2018 וב- 2020 חשפו את עמדות הציבור ביחס לפתרון דילול החזירים. בסקר הראשון שנערך עוד בימי יונה יהב כ- 40% מהציבור בחיפה התנגדו באופן מוחלט לפתרון הזה, לאחר בחירת קליש והפסקת הדילול ופעולות האכיפה נגד מאכילי בע”ח ומשליכי אשפה, רק 20% התנגדו באופן מוחלט לדילול ובהתאמה עלה מספר התומכים בפתרון הזה. אנו לא ממציאים שום עובדות, הכל שקוף, מתועד וממוסמך. בניגוד לעירייה אין לנו שום בעיה לשתף את הציבור באופן מלא ולהציג אסמכתאות לכל דבר.
  אנו קוראים לציבור להמשיך להגיב למסמך שפירסמנו, כפי שאכן קורה בצורה מרשימה. התגובות מהציבור רק מוכיחות הן את גודל המשבר שנוצר בגלל התעלמות העירייה מפשיטת חזירי הבר שרק גוברת והן את הרצון הרב של הציבור לראות כבר תוצאות בשטח וביצוע פעולות חיוניות מצד העירייה ביחד עם הציבור על מנת להגיע להפחתת הופעת חזירי הבר בשכונות לרמה נסבלת, מהר ככל האפשר!
  אנו מודים לכל מי שסייע בהכנת המסמך ולכל המגיבים והמציעים. בשלב הבא נרכז את התגובות ונוציא מסמך עם תשובות לשאלות ולהצעות הרבות שאנו מקבלים ומרכזים. יש למה לצפות!

 20. חגית+הורוביץ אמר/ה

  בדיוק מה שחשבתי. זהו גוף פרטי שממומן על ידי גורמים שמתנגחים פוליטית בראש העיר הנבחרת.

 21. ירון אמר/ה

  מה שפירסמת פה הוא הוצאת דיבה לשמה. כדאי שתפרסמי שאת חוזרת בך מההשמצה המופרכת הזו!

 22. אין עשייה אמר/ה

  חצי שנה חלפה התופעה רק מתעצמת, תתעצם עוד יותר בסתיו, ועיריית חיפה פשוט לא עושה כלום
  אה סליחה חתמו על אמנה והציבו פחי ענק כתומים מכוערים שעומדים ריקים ומפריעים לעבור.
  יופי

 23. אסתי אמר/ה

  אין ברירה כניראה לתת קנסות משמעותיים למאכילי החזירים שרק הם במשך השנים גרמו לכניסת החזירים בהמוניהם. והכי חשוב שיהיה טלפון להלשנה על מאכילי חזירים. אני מכירה משפחה ברחוב ויתקין 15 שבאופן קבוע מאכילה עשרות חזירים שגם מביאים את החברים.

 24. לאה אמר/ה

  ירון אשמח לדעת מי אלה ועד השכונה ומה הסמכויות ותפקידם? תודה

 25. שמשון אמר/ה

  אביבה קחי את החזירים למיטה שלך.

 26. דן אנציו אמר/ה

  שמי דן אנזו, מייסד NeuroAudit סטארט-אפ מישראל.
  אנו משלימים בימים אלו פתרון שנותן מענה מוחלט להתמודדות עם חזירי הבר בעיר חיפה בצורה בטוחה וירוקה
  נשמח לשוחח עם גורם שמכיר את הבעיה ולבדוק אפשרות לתת מענה בנושא.

  תודה וכל טוב, דן אנזיו
  NeuroAudit

 27. ירון אמר/ה

  מה כל כך קשה ללכוד אותם ולהעביר במשאית לרמת הגולן או ליערות הכרמל או יערות מנשה או לשומרון ככ פשוט וקל

הגיבו כאן לכתבה