שפר ליהב: “הכבדה של נטל הארנונה תמריץ עסקים לעזוב את העיר”

נשיא לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון, ד”ר גד שפר, שיגר מכתב לראש עיריית חיפה יונה יהב, בו הוא מבקש לבטל את בקשת העירייה להעלאה חריגה בארנונה. שפר: “הכבדה של נטל הארנונה תמריץ עסקים לעזוב את העיר, ואני חושש כי יהיו אף עסקים שלא יוכלו לעמוד בנטל ויקרסו”.

00__גד_שפר.jpg
נשיא לשכת המסחר והתעשייה בחיפה והצפון גד שפר. התמונה באדיבות אתר הלשכה
במכתב אותו שיגר שפר ליהב נכתב: “אני שב ופונה אליך לבטל את בקשתה של עיריית חיפה להעלאה חריגה בארנונה. גם בימים כתקנם העסקים בחיפה במצב הרבה יותר קשה מאשר העסקים בתל אביב, שבה יש צרכנים רבים יותר וכוח קנייה רב יותר. ישנה נהירה של קבע של עסקים מהעיר אם למרכז הארץ ואם לישובים סמוכים, כמו נשר וטירת כרמל, ישובים שבהם הארנונה לעסקים נמוכה בשיעור ניכר, ועיריות אלה אף לא ביקשו השנה העלאה חריגה לארנונה לעסקים. הכבדה של נטל הארנונה תמריץ עסקים לעזוב את העיר, ואני חושש כי יהיו אף עסקים שלא יוכלו לעמוד בנטל ויקרסו”.

במכתב הביא שפר בפני יהב את הנתונים שרוכזו באיגוד לשכות המסחר, ומהם עולה כי עיריית חיפה מבקשת, באמצעות ההעלאה החריגה בתעריפי הארנונה, לקבל מהמגזר העסקי תוספת תשלום של 41,462,961 ₪.

שפר: “למעשה, חיפה היא העיר המבקשת את הסכום הגבוה ביותר בארץ כהעלאה חריגה בארנונה לעסקים. תל אביב, לצורך ההשוואה, ביקשה, לפני מבצע “צוק איתן”, מעסקיה העלאה חריגה תוספת תשלום של 33,170,000 ₪. זאת, כאשר מספר התושבים בחיפה הוא 272,000 ובתל אביב – 414,000. כלומר: הרבה יותר צרכנים לעסקים”.

“הדברים שציינתי נכונים בימים רגילים. בימים של לחימה, המשפיעים גם על עסקים בצפון, ביטול ההעלאה החריגה בארנונה חיוני עוד יותר. מבדיקה שעשינו בלשכת המסחר עולה כי עסקים רבים סובלים מירידה של עשרות אחוזים כתוצאה מהמצב. הסכנה להישרדותם הולכת וגוברת”, סיכם שפר.
[topic:399x2puu]https://haipo.co.il/forum/viewtopic.php?f=17&t=13768[/topic:399x2puu]
מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה: “במסגרת התיקון לפקודת העיריות נכללה הוראת שעה ייחודית לשנת 2015 הקובעת כי שיעור עדכון הארנונה לשנה זו יעמוד על 0.75% ואין בכוונת העירייה להגיש כל בקשה להעלאה חריגה מעבר לכך. עיריית חיפה עומדת לשירות המגזר העסקי ופועלת מתוך מחויבות להקל על פעילותו בכל דבר ועניין”.

ארנונה בחיפה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.