נזילת המים באמצע רחוב יעקב אזולאי ברמת אלון – מי כרמל והדיירים מטילים את האחריות אלה על אלה

"נביעת" המים באמצע רחוב יעקב אזולאי ברמת אלון - מאי 2020.

כבר למעלה משנה וחצי, ישנה "נביעת מים" באמצע רחוב יעקב אזולאי שברמת אלון. באוקטובר 2018 פנו דיירי הרחוב למי כרמל בדרישה לתקן את הנזילה ומאז נראה שמתנהל דו שיח של חרשים, כאשר מי כרמל מטילים את האחריות על דיירי הרחוב ואף מאיימים עליהם בסנקציות כספיות ומשפטיות. הדיירים מטילים את האחריות על מי כרמל וכך זה נמשך.


על מנת להאיר באור זרקורים את הסיטואציה המוזרה, נתחיל בציטוט תגובת דובר מי-כרמל מהיום 4 יוני, 2020:

"במקום המצולם כדולף לא עובר כלל קו של מי כרמל. נערכה חפירה ואכן לא נמצא קו, בנוסף ערכנו את כל הבדיקות האפשריות כולל האזנה לקו, ביקורי מהנדסים ועוד. מבדיקה שנעשתה על ידינו נמצא שהדליפה מקורה בקו המים הפרטי של רחוב אזולאי 4-14 שאינו באחריות מי כרמל אלא באחריות הצרכנים."

"נביעת" המים באמצע רחוב יעקב אזולאי ברמת אלון - מאי 2020.
"נביעת" המים באמצע רחוב יעקב אזולאי ברמת אלון – מאי 2020.

סיפור העלילה המוזר מתחיל עוד ב-21 באוקטובר, 2018:

במכתב שכתבו התושבים למנכ"ל מי-כרמל מתאריך 3 יוני, 2020, מתארים התושבים את השתלשלות האירועים מנקודת מבטם (ציטוט):

 • 21/10/2018 – "פנייה ראשונה לעו"ד טל שדה, אחראי על רובע נו"ש באגף לפניות הציבור בעיריית חיפה – הפניה לא טופלה".
 • 25/6/2019 – "פניה נוספת למוקד 106 שמספרה 1029393 שהועברה לטיפול מי כרמל" – הפניה לא טופלה.
 • 28/6/2019 – "פניה נוספת לגב' ציפי שירי ממי כרמל – עדיין אין טיפול".
 • ראשית נובמבר 2019 – "שני עובדים ממי כרמל פותחים פתח מרובע באמצע הכביש, חופרים, מגלים צינור ועושים פעולה מסויימת. סוגרים את הבור ומכסים באספלט. התוצאה המיידית של פעולה זו:
  האספלט שקע ונוצרה מעין באר מלאה במים – נביעה מצינור תת קרקעי".
 • 22/11/2019 – "דיירים נוספים החלו להתלונן במוקד העירוני 106 שהפנה את כולם למי כרמל." מי כרמל מודיעים שיתנו תשובה תוך 14 ימים. במציאות, מי כרמל לא מגיבים לתושבים.
 • 29/12/2019 – 14/1/2020 התושבים ממשיכים לשלוח תזכורות למי כרמל אך לא מקבלים כל תגובה.
 • 29/1/2020 אחד הדיירים פונה שוב למוקד העירוני (פניה מס' 1263804) שהועברה למי כרמל.
 • 17/2/2020 – התושבים פונים למר ניר שובר (עוזר ראש העירייה) שמעביר את תשובת מי כרמל , כי מי כרמל שוקלים לתקן בעצמם את הנזילה.
 • 18/2/2020 – נעשית פניה נוספת למי כרמל אך ללא מענה.
 • 26/5/2020 – מי כרמל שולחים לדיירי הרחוב מכתב המסביר כי הנזילה היא מקו פרטי. במכתב ישנה דרישה כי הדיירים יתקנו על חשבונם את הנזילה, אחרת יחשפו עצמם לקנסות ואמצעים משפטיים – ראו מכתב העירייה.
רחוב יעקב אזולאי - 26 מאי 2020 - הודעת מי כרמל לדיירים
רחוב יעקב אזולאי – 26 מאי 2020 – הודעת מי כרמל לדיירים

אז מאיפה הנזילה?

להלן ציטוט ממכתב הדיירים למנכ"ל מי כרמל:
"למחרת, בתאריך 27 למאי, 2020 הגיע למקום מר אהרון ממי כרמל, לדרישת הדיירים. הנ"ל הציג בפני שלוש דיירות, כשרביעית הצטרפה מאוחר יותר, את תכנית התשתיות וגם בדק בעצמו, כשפתח את מכסה השוחה על המדרכה ממול, היכן בדיוק עובר הקו הראשי.

מסתבר ששם נמצא הפיצול והצינור עובר מתחת לכביש מול כניסה מספר 4 (ולכן הוא הסכים לשנות את הקביעה של מר אלפון להרחיב את האחריות על כל גוש 4-14), שם הוא מתחבר אל השעון הראשי.

לטענת מי כרמל, הנזילה שייכת לצנרת פרטית בתוך המדרכות, כנראה בתוואי שבין הצינור ליד בית מס' 4 וכל אחת מהכניסות. אהרון טען שכנראה בפעולות שנעשו בראשית נובמבר, התברר לאנשי מי כרמל שמדובר בצינור פרטי ולכן הם לא טיפלו בנזילה. הוא המליץ לנו לבדוק בחשבונות המים את הפרשי השעונים.

מי כרמל, כך לפי אהרון, לא מוכנים בשלב זה לאתר את מיקום הנזילה. ההוכחה שלו שמדובר בצנרת פרטית, שברגע שסוגרים את הברז הראשי, הנזילה מפסיקה. לטענתו כבר פעמיים הם עשו את הבדיקה הזו שאף אחד מהדיירים בעצם לא מודע אליה ולא נכח ב"הדגמה".

הדרישה לדיירים לתיקון הנזילה

במי כרמל הוציאו דרישה לתיקון, על סמך מדידות שונות אשר בוצעו בשטח, באמצעים מתקדמים, הנמצאים ברשותם. למרות זאת, את הנזילה עצמה איש לא ראה ולכן הדיירים מתנגדים להליך, כל עוד אין מידע נראה לעין של נזילה.

אנו מקווים כי כעת, 20 חודשים לאחר גילוי הנזילה, מי כרמל והדיירים יצליחו להגיע למקור הנזילה ולהחליט סוף סוף באיזה צינור "נובעת" הבעיה.
בהצלחה.

הגיבו כאן לכתבה

12 תגובות
 1. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  מי כרמל חייבים לטפל בזה.אעדכן את ראש העיר גברת עינת קליש רותם על זה.

  1. משה אמר/ה

   נניח שתעדכן , אז מה ?

 2. שמשון אמר/ה

  מי כרמל גובים כסף על מים שהקדוש ברוך הוא נותן לנו חינם.משפחה לא אמורה לשלם 400-500 שקל חשבון מים לחודשיים.צריך להיות חשבון מינימלי על תחזוקה,נניח 50 שקלים לחודשיים מכל משפחה.מי משלם על משהו שמקבלים חינם???לגבי הנזילה ברחוב יעקב אזולאי…את מי זה מעניין.הגברת קאליש עסוקה….יש לה חזירים…שבת שלום.

 3. משה אמר/ה

  כל הסיפור שעושים שעון ראשי במרחק 200 מטר מהבניין ואז דיירי הבניין אחראים לצנרת באמצע הרחוב. כי זה אחרי השעון הראשי. בהצלחה

 4. מנשה אמר/ה

  על כן מי כרמל צריכים להגדיל ראש וכמקובל, להתקין שעון נפרד לכל בניין. לא יתכן לשלוח דיירי רחוב להרים מדרכות ציבוריות.

  1. זיו אמר/ה

   לעניות דעתי, מכיוון שהמטרה היחידה ברפורמה שיצרה את התאגידים המשוקצים האלה היתה לשדרג ולשמר ולתחזק את תשתית המים העירונית, ולאור העובדה שתשלום שהם מקבלים זה למעשה עבור שירותי תחזוקה, יש לשנות את החוק ולקבוע שכל תשתית המים עד לכניסה לבית הלקוח (לא בניין, אלא לקוח סופי) תהיה באחריות התאגיד. כנ"ל עם חברת החשמל.
   כל תשתית המונחת בץמאחורי דלת הלקוח תהיה באחריות הלקוח.מה שלפני- שיתקן התאגיד

 5. קארין אמר/ה

  גם אצלנו , רחוב מעליכם, יגאל אלון יש נזילה כבר המון זמן ומי כרמל לא לוקחים עליה אחריות אבל כסף כל חודשיים לוקחים 500 שח לחודשיים.

 6. אביאל אמר/ה

  מי כרמל שוב אתם לא מפסיקים אני זוכר תמלחמה שניהלתי איתכם שגרתי בארלוזורוב 45 א מלחמה עיקשת ובסוף תיקנתם אז צינור שהוא באמצע הכביש למי שייך לכם אז למה אתם מקשים אל הדיירים דיי תתקנו להם כי זה החוק

 7. קלמן אמר/ה

  מה הבעיה ? באם מי כרמל כנציגת עירית חיפה טוענת שמקום הנזילה הוא פרטי, שיתקינו הדיירים שער במקום הפרטי הנ"ל. מעבר בשער יעלה כמו כמה קוב מים ובא לציון גואל.

 8. רפי אמר/ה

  כל כך הרבה מהנדסים -מים ודרכים- וכן שרברבים ולא מגלים את מקור התקלה. חבל על המים המופדים !.

 9. רפי אמר/ה

  כל כך הרבה מהנדסים -מים ודרכים- וכן שרברבים ולא מגלים את מקור התקלה. חבל על המים המופסדים !.

 10. רחל קוסטיצקי אמר/ה

  אולי זאת בכלל נביעה ?

הגיבו כאן לכתבה