שתי תקלות בשבוע באסדת לוויתן

לפיד בוער באסדת לוויתן

בפעם השניה במהלך שבוע – הלפיד באסדת לוויתן בוער

תקלה נוספת ארעה אתמול, 31/5/20, באסדת לוויתן, מול חופי הים בסביבה.
הלפיד המתריע על חריגות תפעוליות, שוב בער ונראה למרחקים.

כזכור, במוצ"ש האחרון, 23/5/20, נראה הלפיד בוער ככדור אש עצום, ונצפה עד חיפה.

מנובל אנרג'י, מפעילת האסדה נמסר לחי פה: "החברה ממשיכה לספק גז טבעי מלוויתן בבטיחות, אמינות ובאחריות סביבתית לשוק המקומי והאיזורי. לאורך העבודות על פיתוח לוויתן ומיום שהחלה הפקת הגז הטבעי ממנו לא ארע ולו מקרה אחד שבו נגרם נזק סביבתי. מאז שהחלה הפעלת אסדת לוויתן, נמשכת הפקת הגז הסדירה בלמעלה מ-96% מהזמן.
לצד זה, אכן היו מספר אירועים תפעוליים שבמהלכם הופסקה לפרק זמן קצר הפקת הגז כמו גם הפעלת לפיד שהוא חלק ממערך הפחתת הפליטות של האסדה, כתוצאה מעבודות יזומות כפי שקרה במקרה האחרון. המדובר באירועים נקודתיים שאופייניים לתקופת ההפעלה הראשונית ולעבודות יזומות. יודגש, באף אחד מהאירועים לא נגרמה השפעה סביבתית כלשהי ולא נפגעה בטיחות עובדי האסדה ותושבי האזור".

אסדת לוויתן (צילום: אלבטרוס"
אסדת לוויתן (צילום: אלבטרוס"

יוני ספיר, יו"ר עמותת "שומרי הבית" מסר לחי פה: "‏בדיוק כפי שהזהרנו בשלוש השנים האחרונות, אסדת לוויתן המקרטעת בקרבת החוף הולכת ומתבררת גם לאופטימיים ביותר, כפצצה מתקתקת וטעות קשה. גם בקולורדו, ארה"ב, נובל אנרג'י היא אלופת התקלות (שפך) מתוך כ- 200 מפעילות, משך שנים ברציפות. הפעילות הצעירה שלה באסדת לוויתן הדביקה חיש קל את הפעילות הוותיקה בארה"ב והגיעה לממוצע של תקלה אחת לכ-5 ימים. וכל זאת – כשהגז הוא בעיקר עבור המצרים והירדנים ואילו הישראלים סובלים. מדהים. יש עדיין הזדמנות למקבלי ההחלטות למנוע את האסון, אבל חלון ההזדמנויות הזה עלול בהחלט להיסגר בפתאומיות ולהטיל את מדינת ישראל אל תרחיש אימים. למה ממתין הרגולטור? את השאלטר של אסדת לוויתן צריך להוריד ממש עכשיו, לפני שיהיה מאוחר מדי".

עיריית טירת כרמל – רחב

לא ניתן להגיב