נישוב אסדת הגז לוויתן מתחיל כעת – יום ג', 31/12/19 , 07:00 הישארו מחוברים לעדכונים שוטפים

האסדה (צילום: ענבל בן יעקב)

במענה לתושבים מוטרדים החוזרים ושואלים מה הולך לקרות מחר? מה לעשות בזמן פעולת ה"נישוב" הצפוייה להתבצע באסדת הגז לוויתן, נמשיך לעדכן במשך כל זמן ה"נישוב". הרוח הבוקר היא דרומית עד דרומית מערבית, אשר תישא את הזיהום דווקא לאזור חיפה.
כנסו למרכז החיזוי של חי פה ובו כל הפרטים על נתוני הרוח לאזור חיפה, כולל סנסורים המשדרים בזמן אמת את מהירות וכיוון הרוח:

כיווני הרוחות ביום הנישוב (משוער על פי תחזית) (נערך על ידי ירון כרמי)
כיווני הרוחות ביום הנישוב (משוער על פי תחזית) (נערך על ידי ירון כרמי)

תחזית מפורטת לימי הנישוב – כיוון ומהירות הרוח:

כיוון רוח ומהירות רוח (בקשרים) ברזולוציה של שלוש שעות:
בימים ג' עד ה': צפויה רוח דרומית מזרחית עד דרומית מערבית מתונה. הנישוב ינוע בים לכיוון צפון ולפרקים ינוע לכיוון חיפה וטירת כרמל.
בערב יום ה': צפויה הרוח לחוג למערבית. אז החשיפה לזיהום תהיה באזור דור, נחשולים, עתלית וזיכרון יעקב.

תחזית מפורטת לימי הנישוב: כיוון רוח ומהירות רוח (בקשרים) ברזולוציה של שלוש שעות
תחזית מפורטת לימי הנישוב: כיוון רוח ומהירות רוח (בקשרים) ברזולוציה של שלוש שעות

מה צפוי מחר?

מועד הנישוב של אסדת לוויתן יתקיים מחר, יום שלישי ה-31/12.  התהליך יחל בשעה 07:00 ויגיע לשיאו לקראת השעה 13:00. כאשר הצפי לסיום הנישוב באזור השעה 15:00.
על פי הודעות משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה, משרד האנרגיה – "לא נשקפת סכנה לציבור בעת ביצוע הנישוב".

ניטור רציף:

איגוד ערים לשמירת איכות הסביבה שרון – כרמל והמשרד להגנת הסביבה יבצעו ניטור רציף מתחנות הפזורות במרחב: מעין צבי, נחשולים, קיסריה, זכרון יעקב וחוף נוה ים. בהקשר זה נציין כי תחנת ניטור נחשולים שבה לפעילות סדירה.
 
ניתן לצפות בתחנות ניטור האוויר של איגוד ערים שרון כרמל והמשרד להגנת הסביבה בקישור זה
בנוסף מומלץ להוריד את אפליקציית "אוויר בסביבה" של המשרד להגנת הסביבה, שם ניתן להתעדכן בזמן אמת בתוצאות ניטור האוויר.
ביום הנישוב, החל מהשעה 06:30 בבוקר יוקם חדר בקרה באיגוד ערים, אשר ינוהל על ידי יו"ר האיגוד, מנכ"ל האיגוד, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל- אסיף איזק וראשי ראשויות מהמרחב והצוות המקצועי. בחדר הבקרה יהיו גם צוותים מהמשרד להגנת הסביבה וממשרד האנרגיה.

משטר הרוחות והודעת יו"ר איגוד ערים חיפה לאיכות הסביבה – שרית גולן שטיינברג

פעולת ה״נישוב״ באסדת לוויתן צפויה להתקיים מחר החל משעות הבוקר.
כפי שעדכנו בשבוע שעבר, מאחר והאסדה מרוחקת בכשלושים ק״מ מחיפה הרי שגם במקרה של פליטות גבוהות בזמן הנישוב, הסיכוי לעליית מזהמים בחיפה כתוצאה מפעילות האסדה הוא נמוך ביותר ולפיכך, אינו מצריך הנחיות מיוחדות לתושבים בשלב זה.
יחד עם זאת, ובשל העובדה כי צפויות מחר להיות רוחות דרומיות -מזרחיות, אנו נעקוב בזמן אמת, באמצעות איגוד ערים להגנת הסביבה, באופן הדוק אחר כל תחנות הניטור הרלוונטיות ונדאג להוציא הנחיות לציבור במהלך היום ככל שיהיה חשש לעלייה בזיהום אוויר מכיוון האסדה.
לידיעתכם, נתוני תחנות הניטור מופיעים באתר המשרד להגנת הסביבה ואתר איגוד ערים.

הודעת המשרד להגנת הסביבה:

המשרד להגנת הסביבה מעדכן כי חברת נובל אנרג'י עמדה בכל התנאים הסביבתיים המקצועיים של המשרד. זאת, בהמשך להודעה המוקדמת שניתנה ביום ו'. לפיכך, הנישוב באסדת לוויתן יתקיים מחר, ביום ג' (31.12.19) בשעות הבוקר המוקדמות, כמתוכנן.
המשרד מחדד כי אין כל הנחיות מיוחדות לציבור ביום זה, וכי ההשפעה על איכות האוויר באזור החוף מול האסדה צפויה להיות נמוכה. אין כל מקום או הנחיות לפינוי תושבים ולפי חוות הדעת של כל המומחים, לא צפוי כל סיכון לציבור בעת הנישוב.
מחר (ג', 31/12/19) השר להגנת הסביבה, מנכ"ל המשרד, בכירי המשרד וצוותים מתוגברים יהיו נוכחים ביישובי חוף הכרמל, במשרדי איגוד ערים שרון כרמל בחדרה, במרכז הבקרה של נובל, ובתחנות הניטור של המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים שרון כרמל. מפקחי המשרד להגנת הסביבה יהיו גם באסדה בשעות הנישוב.

6 תגובות
 1. מרק אמר/ה

  עכשיו 7:30 האפליקציה של משרד זיהום הסביבה לא מראה נתונים. מה מסתירים מאיתנו?

  1. אריק אמר/ה

   ועד שהרוח לוקחת את הזיהום לחיפה עוברת לפחות שעה וחצי.

 2. אריק אמר/ה

  כלום.
  ממילא התחנות בחוף מול האסדה לא רלבנטיות כי הרוח היום דרומית לוקחת את הזיהום לחיפה.

 3. הדסה שירי פילה אמר/ה

  זה לא משטר הרוחות …זה משטר הטייקונים ! אז ..אנחנו באמת דמוקרטיה ?…אפילו לעירייה אין שליטה על הטייקונים הללו . פחד אלוהים ! איך שאנחנו מקבלים כמובן מאליו מצבים שיוצאים משליטה ! ומצבים ,שלא בדיוק לטובת האדם והטבע ."המתנות " שנתן לנו הטבע, הפכו לקללות הטבע ! עכשיו מדינות שכנות ,כבר ממציאות כל מיני חוקים ..להרע לנו ,לשלול …כאילו להיות שותפים עם משאבי הטבע שאנחנו מצאנו ,תמיד ידענו,שיש למדינת ישראל נפט . אבל אלוהים לא רצה לתת לנו למצוא אותו ,וקנינו אצל השכנים ..במחיר מופקע .אלוהים ואימא אדמה ,ידעו שלא נוכל להגן על "האוצרות "ועל האדם והטבע .גם בקיבוצים כבר חופרים …מנסים למצוא נפט …אז ,רבותי ,מי שאוהב מתנות מסוכנות ,שירחק מהן ,כי צריך לדעת לשמור עליהם ,וצריך לדעת לשמור על הטבע והאדם .

 4. משה אמר/ה

  כולם לברוחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

 5. אורית אמר/ה

  כמה מוזר שמהבוקר באפליקציה של "אוויר בסביבה" אין עידכונים לרמת הזיהום במישור החוף -החשוף לנישוב…את מי מעניין מה המצב בעפולה או בנתניה…
  מה מסתירים מאיתנו?????😲😲😫😫

לא ניתן להגיב