מאבקי האסדה: בצעד מפתיע הושבתה תחנת הניטור בנחשולים

תחנת ניטור (צילום באדיבות איגוד ערים לשמירת איכות הסביבה שרון - כרמל)

"ניצוצות" מאחורי הקלעים של האסדה: אתמול בצעד מפתיע הושבתה תחנת הניטור בנחשולים.
התחנה חוותה מספר תקלות טכניות במהלך עבודתה כשהאחרונה היתה אתמול. הטכנאי של איגוד ערים שהגיע לתחנה ובדק את התקלה, אמר שנכנסו מים לכבל אשר הוחלף במקום ,והתחנה חזרה לפעילות.
במקביל ניסו חברת נובל אנרג'י להציב מצלמות ליד התחנה הזו וליד התחנה במעיין צבי תוך ניסיון להציב שם בטונדות.התושבים לא איפשרו לבצע את התוכנית הזו בנחשולים.
לאחר שהתחנה תוקנה,נותרו בשטח שומרים מטעם איגוד ערים למשך הלילה בתוך מכוניות מונעות עקב הקור העז ששרר באיזור.
התושבים תמהים מדוע יש צורך בשומרים שכן יש בשטח כלבי שמירה, מצלמות שהותקנו מזמן ואדם אחראי על כל המערך הזה מטעם נחשולים.
השאלה החשובה שנותרה ללא מענה:
מדוע הושבתה התחנה מאתמול עד יום ראשון למרות שתוקנה ?
בשלב זה הוגשה תלונה מטעם איגוד ערים על חבלה בתחנה.

התושבים נדהמים מעצם העובדה שיש רמזים די עבים לפעילותם והקשר שלהם ל" נזקים" שבתחנה. התושבים שנלחמים על כל תחנת ניטור, יחבלו בהן?
ממש חסר היגיון. להיפך,הם דורשים עוד תחנות שיכסו את כל האיזור.

פעילים מקבוצת "עוטף לוויתן" מסרו לחי פה בתגובה:

איגוד ערים שכח את תפקידו – לשמור על תושבי המועצות והישובים שבתחומו ולהגן עליהם ועל ילדיהם. במקום להצטרף לדרישה הטבעית והמובנת מאליה לשמור על אזרחים נאמנים, משלמי מיסים וארנונה, מתחפשים אנשי האיגוד לבלשים שלומיאלים, שנתקלים בתקלת חשמל סטנדרטית הדורשת החלפת כבל, מפרשים אותה כחבלה מכוונת ומעסיקים את המשטרה ביום חורף סוער בתלונות שווא מגוחכות. תושבי האזור ימשיכו להילחם על זכותם לנשום אוויר נקי, עם או בלי אנשי המקצוע ששוכחים לשם מה אנו משלמים להם.

תושב המקום, אשר ביקש להישאר בעילום שם, מסר לחי פה:

כל כך חבל שכולם עסוקים בחוסר אמון וחשדות הדדיים. חלקנו חושבים שעוסקים במחיקת נתונים וחלקם משוכנעים שיד זדונית מחבלת בקרון הניטור, כאשר הבעיה היא טכנית שיכול לפתור אותה חשמלאי מקצועי או מהנדס חשמל. זה מוביל לכעס ונקיטת צעדים מיותרים כמו השבתת תחנת הניטור שהיא כל- כך חשובה לנו התושבים והגשת תלונה במשטרה , במקום לשלב ידיים ולפעול ולהתמקד בהגנת האזרחים שבאמת מודאגים וחרדים לבאות . בצילום האמצעי למעלה אפשר לראות את השומר הקפוא שיושב בתוך מכונית מונעת כל הלילה במטרה למנוע חבלה דמיונית . זה בזבוז כספי הציבור ומלחמה מיותרת בטחנות רוח כאשר אין לאף אחד מניע רציונאלי לחבל בכלי שאמור להגן עלינו.

מאיגוד ערים לשמירת איכות הסביבה שרון – כרמל, נמסר:

חשד לפגיעה בזדון בתחנת ניטור האוויר בנחשולים: איגוד ערים שרון כרמל הפסיק את הניטור בתחנת הניטור בנחשולים בשל חשד לפגיעה בזדון במערכת החשמל.
בתקופה האחרונה ארעו מספר מקרים בהם הופסקה פעילות מערכת החשמל בתחנה ככל הנראה על ידי גורם חיצוני. במקרים אלה דוגלה המדידה – כלומר הנתונים הפיקטביים שנמדדו בעת אי אספקת החשמל נמחקו אך נשארו במאגר הנתונים ודווחו למשרד להגנת הסביבה וזאת בהתאם לחוק.
אתמול אירע אירוע נוסף בו הופסקה פעילות מערכת החשמל בזדון. בעקבות כך הוגשה תלונה במשטרה והופסקה פעילות התחנה לאחר התייעצות עם המשרד להגנת הסביבה.
תחנת הניטור בנחשולים היא אחת מבין שלוש תחנות שהציב האיגוד למדידת איכות האוויר באסדת לוויתן. הנתונים משודרים און ליין באתר האיגוד בשקיפות ואמינות מלאים.
יודגש, כי תחנה זו אינה אחת מהתחנות שנדרשו על-ידי המשרד להגנת הסביבה בהיתר הפליטה לתקופת ההרצה. פרט לתחנה זו, מערך הניטור מול אסדת לוויתן לתקופת ההרצה מונה 7 תחנות ניטור, שכולן מודדות גם בנזן.

תחנת ניטור (צילום באדיבות איגוד ערים לשמירת איכות הסביבה שרון - כרמל)
תחנת ניטור (צילום באדיבות איגוד ערים לשמירת איכות הסביבה שרון – כרמל)
4 תגובות
 1. דרור אמר/ה

  היחידים שיש להם אינטרס מובהק לזהם את הסביבה בלי לתת על כך את הדין, הם חברת נובל אנרג'י, תשובה וגרורותיהם – – אף אחד אחר לא ירצה להסתיר נתונים של איכות האוויר.

 2. יעלי אמר/ה

  ביום ג הם יעשו את הנישוב !!!!!

 3. תמיר רונן אמר/ה

  מדהים. משהו מחבל בתחנה, כדי שלא תנטר, וכתגובה משביתים את התחנה? ימים ספורים לפני הנישוף המזהם? אולי מישהו קיבל בדיוק את מה שרצה להשיג. אין ניטור = אין זיהום.

 4. רון אמר/ה

  היכן מאות מיליארדי הדולרים שהובטחו לכלכלת ישראל, דבר שיכל לסייע לרפואה הציבורית, לקשישים וסתם אזרחים, שסובלים מנחת זרועה של המדינה העושקת ,שאין לה שום רחמים על אזרחיה? עד מתי נמשיך להאביס את הטייקונים שלנו באוצרות מדינה?
  ארץ אוכלת יושביה!

לא ניתן להגיב