שוק תלפיות בחיפה נפתח מחדש • הלקוחות מרוצים מהמחירים ומרגישים בטוחים • סגר הקורונה

שוק תלפיות בחיפה נפתח הבוקר, שני 6/4/20, מחדש, אחרי שנסגר לפני כשבועיים בהנחיית משרד הבריאות בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. השוק יהיה פתוח כל יום משעה 6:00 בבוקר ועד השעה 14:00 אחר הצהריים. כולל ערב החג.

השוק נפתח בתיאום בין עיריית חיפה למשרד הבריאות. העירייה התחייבה להקצות פקחים כלליים, לאכיפת הסדר במבנה השוק עצמו, ובסביבתו החיצונית.

התנאי לפתיחת השוק היה חיוב הסוחרים לשכור שירותי אבטחה שיפעלו בתאום עם גורמי האכיפה העירונית במטרה לוודא את קיום הנחיות משרד הבריאות, שמירה על מרחק 2 מטר בין אדם לאדם, מדידת חום, חלוקת כפפות וכיסוי הפנים במסכות. ואכן זה מה שקורה היום בשוק תלפיות שחזר לפעילות.

מנשה שמש (צילום: ירון כרמי)
מנשה שמש (צילום: ירון כרמי)

מנשה שמש שערך קניות בשוק תלפיות שנפתח מחדש מספר בשיחה לחי פה – חדשות חיפה:

הגעתי הבוקר לקניות והתרשמתי מההקפדה והשמירה על הנחיות משרד הבריאות. במקום היו פקחי עירייה רבים מחוץ לשוק, בכניסה לשוק ובתוך בניין השוק. בכניסה מודדים חום, דואגים שכולם יהיו עם כפפות ומסכות ושיהיה מרווח בין הלקוחות וכן בין הסוחרים. מספר הנכנסים לשוק הנו מוגבל והיציאה מהבניין נעשית מהצד השני של השוק. חשוב לציין גם שהמחירים בשוק הם טובים. אם השוק ימשיך להיות פתוח תוך כדי שמירה על הפיקוח וההקפדה על ההנחיות כפי שהיה היום זה ללא ספק יותר בטוח מהמרכולים, וזאת תודות למספר הגבוה של הפקחים שעשו עבודה טובה.
יו"ר וועד שוק תלפיות ניסים סלמן צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
יו”ר וועד שוק תלפיות ניסים סלמן צילום: סמר עודה כרנתינג’י)

יו”ר ועד עובדי שוק תלפיות ניסים סלמן אמר בשיחה לחי פה – חדשות חיפה:

השוק נפתח בחזרה, אבל חלקית. לא כל הדוכנים והחניות נפתחו זאת על מנת שיהיה מרווח על פי הנחיות משרד הבריאות. החלק התחתון של השוק נפתח והעליון טרם קיבל אישור משרד הבריאות. אנחנו פועלים על פי הכללים ולפי הנחיות משרד הבריאות, מקפידים על מרווחים ועל היגיינה נאותה. המקום מפוקח ומאובטח ע”י פקחי העירייה שעושים סדר במקום ודואגים לשלום הלקוחות והסוחרים.

אני מקווה שנעבור את התקופה הזו ונחזור לפעילות גם אחרי החג. אם המצב יימשך כך אנחנו נהיה במשבר. אנחנו עושים הכל על מנת לעזור לסוחרים וגם לאנשים החלשים. המחירים אצלנו זולים בצורה משמעותית ואם עושים השוואה בין המחירים אצלנו בשוק לבין המחירים ברשתות המזון רואים הפרש עצום. אנחנו נלחמים למען התושבים ומאחלים להם חג שמח ובריאות. אנחנו נלחם למענם בלי לפגוע בהם וזאת בעזרת ראש העיר ומ”מ ראש העיר שנלחמים למעננו.
שוק תלפיות נפתח מחדש בצל הקורונה (צילום: מנשה שמש)
שוק תלפיות נפתח מחדש בצל הקורונה (צילום: מנשה שמש)
שוק תלפיות נפתח מחדש בצל הקורונה (צילום: מנשה שמש)
שוק תלפיות נפתח מחדש בצל הקורונה (צילום: מנשה שמש)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

9 תגובות
 1. לודמילה אמר/ה

  נשמע לי הזוי בתקופה זו.

 2. ישראל אמר/ה

  תודה לאל חדשות טובות

 3. החלטה לא מובנת אמר/ה

  בכל הערים הגדולות בארץ מהדקים את הסגר, אבל בחיפה הלעומתית של קליש משחררים. עוד החלטה פופוליסטית של ראש עיר חלשה שעושה שרירים על תושבים שומרי חוק, צייתנים ושקטים, אך מתקפלת ומתרפסת בפני מי שהופכים שולחנות, מאיימים וצועקים. ראש העיר ששפת הכוח היא השפה הכמעט יחידה שהיא מבינה, מוכיחה שוב לתושבים שאצלה דרך האלימות והכוחנות משתלמת (ראו את רופסותה והתרפסותה בפני הסוחרים של שוק תלפיות). ומה עם הסוחרים ובעלי העסקים העצמאיים בשאר אזורי העיר? אלה כנראה לא יודעים לאיים ולצעוק מספיק חזק. ואולי הם מבינים שזאת באמת שעת חירום, ושצריך עכשיו להישמע להנחיות ולהיות בשקט, עד שיחול שיפור במצב. החלטת ראש העיר לפתוח את שוק תלפיות, בשעה שכל השווקים בערים אחרות, בארץ ובעולם, סגורים, היא החלטה פופוליסטית ומתחנפת. ימים יגידו אם לא גם החלטה אומללה. בהחלט החלטה לא מובנת.

  1. נס אמר/ה

   לדוגמא פלפל אוריון שהבעלים שלו הוא עורך דין . עובדים ומוכרים פלפל כאילו זה הדבר הכי חיוני בעולם.ברור שאין מצב שזה עסק חיוני.והנה הם עובדים לא משלוחים אלא מכירה במקום ישירות במזומן.

 4. טל אלון אמר/ה

  כל הכבוד לעירייה שדאגה לסוחרים ולקונים בשוק. אין מה להשוות לאיכות וטריות הסחורה יחסית לרשתות השיווק וגם כמו שהרשתות מתנהלות מבחינת הקפדה על הכללים של משרד הבריאות אני סבור שבשוק האכיפה תהיה טובה יותר

 5. יגאל אמר/ה

  הייתי בשוק היום.
  מרען לקנות ירקות ופירות אצל ירקנים ולא גנבים בסופר.

  1. נס אמר/ה

   זה דווקא אני בספק.פעם תרשום מה קנית בשוק וכמה שילמת ותבוא הביתה ותשקול שוב ואז תבין בכמה הם גונבים אותך.שילמתי הרבה כסף עד שגיליתי שכולם שם רמאים.שמים מחיר זול וגונבים במשקל.שלא לדבר על סחורות שיוצאות מהקפאה ובשוק נראות עשר ובבית למחרת הכל רקוב.

   1. אבנר אמר/ה

    שמעתי על דבר משקל לפני הרבה שנים

 6. אייל אמר/ה

  טוב בעוד שבוע נשמע על הקפיצה הלא מוסברת במקרי התחלואה בחיפה וספציפית הדר הכרמל
  מעשרות למאות מקרים, כולם ידווחו שלפני שבוע / שבועיים היו בשוק תלפיות שנפתח למרות ההסגר.
  ואז נבין היטב מאיזו החלטה הזויה זה הגיע. השאלה מי ישלם את המחיר על ההחלטה הזו??