משבר הקורונה • המשטרה מבצעת אכיפה בשוק תלפיות • הסוחרים זועמים • סלמן: “לא ניתן שייסגרו את השוק”

בעקבות החלטת הממשלה ליישם את התקנות לשעת חירום בגלל התפשטות הקורונה וההחלטה לסגור את השווקים בדומה לקניונים, מכיוון שמדובר לטענתם באזורים צפופים בלי אפשרות לשמור על מרחק. הגיעו הבוקר שני 23/3/20 שוטרים לשוק תלפיות בחיפה וביקשו לסגור את החנויות. דודי מיבלום, היה בשטח תיעד וראיין את יו”ר ועד עובדי השוק והסוחרים.

המשטרה מבצעת אכיפה בשוק תלפיות בצל הקורונה – תיעוד: דודי מיבלום
 ניסים סלמן יו”ר ועד סוחרי שוק תלפיות בחיפה בראיון בצל הקורונה – דודי מיבלום

יו”ר וועד עובדי שוק תלפיות ניסים סלמן בראיון לחי פה: חנויות השוק הנמצאות במקום פתוח ברחובות סירקין, יחיאל וברזילאי יותר בטוחות מהרשתות הצפופות. יש מרווח בין חנות לחנות ובין רחוב לרחוב. אנחנו לא ניתן לרשתות המזון להעלות את המחירים. אנחנו מכבדים כל החלטה של המדינה במלחמה הזאת נגד הקורונה. אבל לא ניתן שיסגרו את החנויות בשוק – לא ניתן לזה לקרות.

יואל קנעני סוחר ירקות בשוק תלפיות חיפה בראיון בצל משבר הקורונה – דודי מיבלום

יואל קהלני סוחר ירקות ותבלינים:

המשטרה הגיעה הבוקר ואמרה שרוצה לסגור לנו את המקום. אם סוגרים את המקום אני אאלץ לזרוק הסחורה ואכנס לחובות. זה מקום הפרנסה שלי. אנחנו רוצים שהשוק יישאר פתוח ואנחנו נעבוד תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות .

ראש עיריית חיפה, ד”ר עינת קליש רותם, התייחסה היום להחלטה שקיבלה הממשלה לסגור את השווקים ברחבי הארץ, ובכללם את שוק תלפיות בחיפה: “משרדי הממשלה חייבים לתת יחס שווה בין הסוחרים של רשתות מזון גדולות לסוחרים של השווקים המסורתיים, הכל בכפוף לדרישות משרד הבריאות”.

בצהריים שוחחה ראש העיר עם מפקד משטרת חיפה, נצ”מ אמיר גולדשטיין, וביקשה ממנו לבחון כיצד ניתן לתת מענה לפרנסת סוחרי השוק ולאנשים הרבים שמתגוררים בסמוך אליו ונעזרים בשירותיו.

קליש רותם:”ניתן למצוא פתרון שיאפשר לסוחרים בשוק לעבוד, לתושבי העיר לרכוש בו מוצרי מזון והכל בהתאם להנחיות משרד הבריאות. לא ייתכן שהממשלה תגן על בעלי רשתות המזון החזקים בזמן שפרנסת הסוחרים בשווקים נפגעת”.

המשטרה מבצעת אכיפה בשוק תלפיות בצל הקורונה – תיעוד: דודי מיבלום
שוק תלפיות (צילום: דודי מיבלום)
שוק תלפיות (צילום: דודי מיבלום)

קורונה – כל הכתבות

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. אייל אמר/ה

    המשטרה חייבת לאכוף בשכונות. אנשים עושים ארועחפ מסיבות ומזמינים חברים בחצרות בתי, במרפסות, בארוחות שישי. הציבור טיפש באווירת “לנו זה לא יקרה”. צריך לפתוח מוקד דיווח על שכנים שעושים ארועים ומסכנים בניינים שלמים מספיק חולה קורונה אחד שהסתובב ונגע במעלית במעקה או מפסקים בבניין

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.