מענק לעצמאים • אושר מענק סיוע בגובה של עד 6,000 ₪ לעצמאיים | כיצד מגישים בקשה ומה הם תנאי הסף? כל הפרטים בכתבה

הממשלה אישרה היום חמישי 2/4/20 מענק סיוע לעצמאיים בשל התפשטות נגיף הקורונה. זאת במסגרת תכנית הסיוע הכלכלית עליה הודיעו ראש הממשלה ושר האוצר וכחלק מצעדי הממשלה לסייע לעסקים קטנים ובינוניים ולאוכלוסיית העצמאים שהכנסתם ירדה בצורה משמעותית בתקופה זו.

מענק הסיוע יינתן באמצעות רשות המסים לאוכלוסיית העצמאים הזכאים לכך, זאת בכפוף לתנאי הסף שנקבעו. לצורך קבלת המענק, תוגש תביעה בהליך פשוט, באמצעות טופס מקוון, באזור האישי באתר רשות המסים. את התביעות לקבלת המענק ניתן להגיש בתוך 60 ימים מיום פרסומן ברשומת של התקנות (2 באפריל 2020). בדיקת הזכאות וחישוב סכום המענק יבוצעו על ידי רשות המסים ויוצגו באזור האישי. המענק ישולם לעצמאי לאחר קביעת הזכאות, באמצעות זיכוי חשבון הבנק.

מענק הסיוע יעמוד על 65% מהכנסת העסק הממוצעת

מענק הסיוע יעמוד על 65% מהכנסת העסק הממוצעת לחודש לשנת 2018, ואם העסק נפתח בשנת 2019 בהתאם לנתוני שנת 2019 אך, סכומן לא יעלה על 6,000 ₪.

יצוין, כי החל מהכנסה חודשית ממוצעת של 16,000 ₪ סכום המענק יפחת בהדרגה עד לסך של 3,000 ₪. לעצמאי אשר החל לפעול מ- 1.1.19 ועד ל 1.9.19, הותאמו התנאים הנדרשים כך שיבחנו בהתאם לנתוני שנת 2019, במקום נתוני שנת 2018. עצמאים אלה יוכלו להגיש תביעה לאחר הגשת הדוח לשנת 2019 . ככל שהדוח כבר הוגש, ניתן להגיש תביעה אך היא תיבחן מיד לאחר חג הפסח.

תנאי הסף לקבלת מענק הסיוע:

 • מענק הסיוע יינתן לעצמאי אשר מלאו לו בשנת 2019, 20 שנים ושהוא בעל עסק פעיל לכל הפחות בכל תקופה שבין ה- 1.9.19 ל- 29.2.20.
 • הכנסתו החייבת של העצמאי לשנת המס 2018 אינה עולה על 240,000 ש"ח. יצוין כי מדובר בהכנסה מכל המקורות לפי פקודת מס הכנסה בתוספת הכנסה פטורה ולפני קיזוז הפסד עסקי, אך היא אינה כוללת את רווחי ההון של היחיד ושבח המקרקעין שלו.
 • הכנסתו החייבת, החודשית, הממוצעת, מעסק של העצמאי, לשנת המס 2018, עולה על 2,000 ₪.
 • צירוף הכנסתם החייבת של העצמאי ובן זוגו לשנת המס 2018 אינה עולה על 340,000 ₪.
 • מחזור עסקאותיו של העצמאי בחודשים מרץ-אפריל 2020, ירד ביחס למחזור עסקאותיו בתקופה המקבילה בשנת 2019, בסכום אשר עולה על 25%. ככל שהעסק החל את פעילותו לאחר יום 1.3.19 יבחן התנאי באשר לתקופה המקבילה ביחס לממוצע מחזור העסקאות מיום תחילת פעילותו ועד ליום 29.2.20.
 • העצמאי הגיש דוח שנתי למס הכנסה לשנת 2018, ולגבי עסק שנפתח בשנת 2019 , דוח כאמור לשנת המס 2019 (ככול שהיה חייב בהגשת דוח) וכן, דיווחי מע"מ בהתאם למועדים הנדרשים.
 • לא היו לעצמאי הפרות שונות בתחום ניהול פנקסי חשבונות לפי פקודת מס הכנסה, כאמור בסעיף 17א לחוק מענק עבודה.
 • המענק יחשב כהכנסה לעניין פקודת מס הכנסה, אך לא יחויב בביטוח לאומי ולא יחויב במע"מ.
מענק לעצמאיים
25 תגובות
 1. דורון רז אמר/ה

  היכן קישור לטופס הבקשה למילוי?

  1. ענבל אמר/ה

   לא מבינה היכן הקישור.. האם הצלחת?

 2. חכמון ספיר אמר/ה

  לא מצליחה להכנס לאזור האישי הרישום אליו נתקע כל פעם מחדש
  למי לפנות ??????

  1. גדי אמר/ה

   אתר רשות המיסים הוא אתר דפוק וגם פנייה לתמיכה הטכנית לעולם לא ענו לי . כ ייצג העסקאות מקרקעין זו בעייה שהתוצאה שלה היא "תוכנית זדון" של רשות המיסים לא להשיב למיילים שנשלחים אליהם ולאחר מכן לגנוב את מוכרי הדירות הדווח באיחור באלפי שקלים. ש י לקוחות שלי נק בו כל אחד בערך 10,000 ש"ח ( כל אחד ) בגלל שהמערכת מייצגים נתקעת וא י בתור עורך דין אובד עצות – זאת מערכת שת גנבים לא של מערכת מיסים במדינה ישרה

  2. כהן שור יוסף אמר/ה

   לא מצליח
   יש בעיה
   בזבזתי שעות
   מה עושים?

 3. ח אמר/ה

  היכן ואיך ניתן לקבל את הטפסים?
  . אודה לתשובתכם.

  1. אנדרה כהן אמר/ה

   .לכל העצמאים שיש להם מנהל חשבונות לכל עצמאי יש קוד כניסה למערכת כך שהוא יכול להיכנס למערכת ולבדוק לכל עצמאי אים תכנסו למערכת ותקבלו קוד כניסה אתם מבטלים למנהל חשבונות את קוד הכניסה בדוק

 4. אנדרה כהן אמר/ה
 5. עזר אמר/ה

  צוחקים עלינו אין גישה לשום טופס

 6. ימין אמר/ה

  מה עם חברה בעמ ובכל שליטה בחברה חברה שמנהלת מסעדות דלפק מה מקבלים איזה סיוע חוץ מהלוואה

 7. מיכאל אמר/ה

  לא מצליח להיכנס לאתר רשות המיסים שולחים סיסמא ולא מצליח להיכנס לאתר

 8. יאן דינה ואיריס מירב טל 0522451288 אמר/ה

  לא נפתח שום טופס. איזה עוקץ. מבטיחים מענק ולא מאפשרים להגיש !!!! חזירות !!!!! מחר אצלצל לרדיו !!!!!

 9. נועם כהן אמר/ה

  חשבתם באמת שתקבלו כסף זה לא אמריקה חושבים אמריקה ומתנהגים כמו בעולם ה 3 את הנשמה יוציאו לנו לפני שניראה כסף טרמפ נתן 1200 למבוגר שעה אחריי שהיבטיח לציבור אני מקווה שאני טועה אבל אם אנחנו חייבים בלי סוף מיכתבים מפחידים

 10. י.מ אמר/ה

  ההבטחה של ראש הממשלה ושר האוצר ל6000 שח..מוסמסה על ידי הפקידים שיצרו מגבלות שחלק מהאנשים לא יקבל בכלל(למשל עצמאי שלא היו לו הכנסות ב02/03-2019 כי היה חולה/לא סגר עסקאות/היה בחופש..)וחלק יקבלו 1000/2000/3000.. רמאות לשמה !!!

 11. מיכל אמר/ה

  נסו את הקישור הזה
  https://www.gov.il/he/service/grant-self-employed-persons-for-corona-period
  ממלאים את הפרטים והמערכת מיד עונה אם מגיע לכם או לא
  בהצלחה ושבת שלום

 12. נאוה רוזנברג אמר/ה

  אני עצמאית , וני כעת מובטלת ולא עובדת העסק מושבת אין הכנסה

 13. איציק אמר/ה

  צוחקים על אנשים בפרצוף.
  התנאים למענק הם בדיחה, 90% לא יהיו זכאים .
  החישוב הוא לפי תא מישפחתי ולא רק ההחרגות שנתנו, פשוט בדיחה.
  גם ככה גובה המענק המקסימלי הוא בדיחה לפני החישובים.
  מי שהרוויח ב2018 מעל התיקרה לא זכאי, לא אמרו מה מקבל מי שהדוח ב2019 ירד בהכנסות מתחת לקריטריון שהוא הרלוונטי? כלום כי מחשבים לפי 2018 בדיחה.

 14. Mahrr אמר/ה

  שקרנים לאחר שנכנסתי קיבלתי תשובה לא מגיע לך כי הכנסותך פחות מאלפיים שקל ושכחו שהיו לוקחים מע'ם , והעסק שלי סגור , איזו מנהיגים , הם פחות מילדים

 15. אלה חובוט אמר/ה

  זה ממש בזיון בהקשר לעצמאים. אחוז ביטוח לאומי עלו להם באחוז בהבטחה שהם יהיו שווים בזכויות לשכרים , אבל שהגיע הרגע לתת להם עזרה , רק 20% יכולים לממש את המענק לעומת זאת לשכרים אין הגבלה. אז מה הכול או כלום . תעשו מדורג אבל שכווולם יכלו לקבל מענק. התקרה 340000₪ לזוג ברוטו ,זה לשנה ,אז מה אם עצמאי עבד קשה , שילם כל מסים והרביח יותר ,אז לא מגיע לו? אז תסתדר לבד ? לאילו שקבעו את הבזיון הזה ,אין בעיה ,הם לא ירדו לאם ,לא בדקו בפועל ,אך העצמאי שלא מקבל מענק המשיך להחזיק משפחה , לשלם מסים ,מים,חשמל,לקנות אוכל …. אתם שם למעלה ,אתם המחלטים בשביל כולם מי יחיה ומי לא ,חשבתם פעם לרדת לאם .תתביישו לכם.

 16. טל אלוהב אמר/ה

  האתר של רשות המיסים תוקע את המשתמש בלופ אינסופי: שולח סיסמא, ואז לא מאפשר כניסה, דורש סיסמא זמנית וסיסמא קבועה וחוזר חלילה. התשה אכזרית ומכוונת שנועדה לייאש ולשבור את המשתמשים. אי אפשר להיכנס ולבקש מענק.

 17. הנוסע אמר/ה

  https://secapp.taxes.gov.il/SrVeImut/frmRashiKnisa.aspx?src=LONew#no-back-button
  זה הקישור לאתר .
  כנסו לאתר הקלידו את ת.ז
  תאריך הנפקת ת.ז
  מס רשיון נהיגה
  מספר דרכון
  לסמן ברובליקות V ולשלוח
  תקבלו ס.מ.ס עם קוד כניסה
  עברו על המהלך שוב עם הקוד ונכנסתם לאיזור האישי
  שם יש זכאות למענק קורונה לחצו עליו ותדעו אם אתם זכאים וכמה כסף תקבלו עד אפריל .

 18. דוד מרדכי אמר/ה

  נרשמתי אבל אין שום טופס לבקשה

 19. דור ריגלר אמר/ה

  אהלן אנשים
  לא שזה מה שיביא את הבשורה, אבל מצ"ב סרטון הסבר שהכנת לצורך הגשת בקשת מענק הקורונה לעצמאיים, נא שתפו עם מי שזכאי!

  https://www.youtube.com/watch?v=DesAsMsXg5U&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2Isq6vgOT_lPNTmJMTzYzZmC5uEHIY76QSNc1bdn50vgVBpLmOWKyNrpI

 20. שלמה אמר/ה

  הכי טוב לפנות למנהל החשבונות שלכם והוא יגיש לכם כמו שצריך להמתין בסבלנות רבה הכסף שלכם יעבור ישירות לבנק זה הכי בטוח תשמעו לי זה בדוק

 21. ניזאם אמר/ה

  אני עצמאי עם 6 ילדים ומובטל

לא ניתן להגיב