בתי הספר במחוז חיפה החלו הבוקר לעבוד בפלטפורמה של למידה מרחוק

ד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה בוחן את הלמידה מרחוק

הנחיות להורים ותלמידים

בתי הספר במחוז חיפה החלו הבוקר 15/03/20, לעבוד בפלטפורמה של למידה מרחוק. עיקרי הנחיות ומענה לתלמידים ולצוותי החינוך הנמצאים בבתיהם, פועל במחוז חדר מצב.

מנהל המחוז, ד”ר סער הראל לעובדי ההוראה:

בימים אלו כולנו נאלצים להתמודד עם מציאות חדשה, הקשורה להתפשטות נגיף הקורונה בישראל. מדובר במציאות בלתי מוכרת שההתמודדות עמה כרוכה באי ודאות. כדאי לזכור שכבר עברנו כאנשי חינוך והורים תקופות כאלה של משברים שלעיתים מאלצים שינוי בשגרה. אלו ימים בהם אנו נאלצים להתמודד עם מציאות חדשה, הקשורה להתפשטות נגיף הקורונה בישראל. מדובר במציאות חדשה ובלתי מוכרת שההתמודדות עמה כרוכה באי ודאות.

כדאי לזכור שכבר עברנו כאנשי חינוך והורים תקופות כאלה של משברים שלעיתים מאלצים שינוי בשגרה. יחד עם זאת, חשוב ככל שניתן לשמור על שגרה ולתכנן שגרה.

הורים, אנשי חינוך וילדים נמצאים באי וודאות מפני המצב הלא מוכר של המגיפה. כאן יש חשיבות רבה בדרך בה אנו מתווכים ומסבירים את המצב לילדים, וכן, גם מרגיעים. חשוב להימנע מלחשוף את הילדים לחדשות רבות מדי, בעיקר בגיל הרך. כן צריך להסביר להם את החשיבות של השמירה על היגיינה והקפדה על כלל אמצעי הבטיחות. בנוסף, כדאי להסביר את החשיבות של ההקפדה על ההוראות וכן לשדר להם לשם מה אנו נוהגים כך – השבתת מערכת החינוך מתרחשת על מנת לשמור על בריאות הציבור ואנשים בקבוצות סיכון ולצמצום הפצת הנגיף ולמניעת מחלה. על מנת לתת מענה לתלמידים ולצוותי החינוך הנמצאים בבתיהם פועל במחוז חדר מצב.

להלן עיקריי ההנחיות:

הפעלת ערוצי תקשורת ללמידה מרחוק בארבע זירות עיקריות, מותאמות גיל:

המרחב הפדגוגי

מגוון רחב של חומרי למידה דיגיטליים, על פי מקצועות ותכני הלימוד.

אולפני למידה חיים

מערכי שיעור, און-ליין, בעברית ובערבית, עם סדר יום ברור, באמצעות 24 אולפני צילום.

מורים מקצועיים

כ-400 מורים מקצועיים שיעבירו שיעורים מוקלטים מביתם.

המורה וכיתתו

מחנכים ומורים יעמדו בקשר רציף יום יומי עם תלמידיהם, ידרשו בשלומם באמצעות אמצעי תקשוב (סלולאר, מצלמה, מיקרופון וסביבת למידה).

הפעלת הצל”ח (צוות לשעת חירום)

הפעלת צוות לשעת חירום הבית ספרי (באופן וירטואלי) לצוות הצל”ח תפקיד מאד חשוב בעת הזו. על צוות הצל”ח הבית ספרי לקיים שיח וירטואלי מדי יום על מנת לנהל את האירוע באופן מיטבי וגמיש לאור המציאות המשתנה וההנחיות המתקבלות בהתאם. על הצוות למפות את הצרכים הבית ספריים של התלמידים וההורים ולהיערך לתת מענים פדגוגיים ורגשיים בהתאם.

תקשורת

יצירת תקשורת עם כלל צוותי החינוך וכל המעטפת החינוכית הנוספת (מזכירות, סייעות אנשי תחזוקה וכל הבאים בשערי מערכות החינוך) לשמור על קשר ותקשורת עם כולם, לדרוש בשלומם ולייצר מערכת תומכת.

חינוך בלתי פורמלי

לא תתקיימה הפעילויות הבלתי פורמליות (כגון: טיולים, סיורים, פעילות של תנועות נוער, ארגוני נוער, חוגים ). יחד עם זאת, נייצר לילדים ולבני הנוער השוהים בבתים אלטרנטיבות חברתיות וירטואליות.

קו פתוח

משרד החינוך ממשיך להפעיל קו פתוח עבור ציבור ההורים והתלמידים:
073-3931111 או 1800-25-00-25 וקו ייעודי למנהלים: 03-6906640.

אני מבקש לחזק את ידי אנשי החינוך באשר הם, בימים מורכבים אלה. אנו נמשיך לעמוד לרשות קהילת מחוז חיפה. כולנו תקווה לחזרה מהירה ובטוחה לשגרה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
  1. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

    טוב עושים בתי הספר בחיפה.תודה לנגה כרמי על הכתבה

  2. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

    טוב עושים בתי הספר בחיפה.תודה לנגה כרמי על הכתבה.