תוכנית חירום: תנועת הצופים תפעיל את ילדי ישראל מהרגע שמערכת החינוך תושבת

פעילות שבט הצופים בגן הציבורי בורדיה (צילום - מאיה שפירר - אבני)

בעקבות התפשטות מגפת הקורונה בישראל • תכנית חירום • תנועת הצופים תפעיל את ילדי ישראל מהרגע שמערכת החינוך תושבת

מזכ”ל הצופים, קלי כהן: “אנו ערוכים עם תכנית סדורה להפעלת הילדים ובני הנוער ברחבי הארץ” * מאות ממדריכי הצופים והחניכים הבוגרים יפעילו את הילדים בקבוצות של עד 15 משתתפים * הפעילות תתרחש בכל מקום בו ישנו שבט של הצופים, בחצרות ובגינות ציבוריות

תנועת הצופים מוציאה אל הפועל את תוכנית המגירה להפעלת ילדי ישראל החל מהרגע שבו משרד החינוך ומשרד הבריאות יכריזו על השבתת הלימודים בעקבות התפשטות מגפת הקורונה ברחבי הארץ. במהלך השבועיים האחרונים, נוכח התגברות מגפת הקורונה ברחבי הארץ, נערכו בצופים לאפשרות שמערכת החינוך תושבת עקב החשש להדבקה המונית של ילדי בתי הספר והגנים.

במסגרת התוכנית, התנועה ערוכה להפעיל את עשרות אלפי חניכיה הפזורים כמעט בכל עיר ובכל ישוב ברחבי הארץ כדי שישמשו כמפעילים של מאות אלפי התלמידים אשר יאלצו לשהות בביתם חסרי מעש.

התנועה תפעיל את הילדים ובני הנוער באמצעות פעילות צופית חווייתית, בקבוצות קטנות של עד 15 ילדים, אשר תתקיים במרחב הפתוח, תוך הקפדה על כל הנחיה שתינתן בהמשך. הפעילות תתקיים בקהילות בהן פועלים שבטי התנועה ותהיה פתוחה לכל ילדי ישראל לרבות אלה שאינם חניכי הצופים. זמני הפעילות, מקומות ההתכנסות והפריסה המדויקת יפורסמו מידי יום בקהילות ובשכונות בהן תתקיים הפעילות.

קלי כהן, מזכ"ל תנועת הצופים (צילום: תנועת הצופים)
קלי כהן, מזכ”ל תנועת הצופים (צילום: תנועת הצופים)

מזכ”ל תנועת הצופים, קלי כהן: “זוהי שעת חירום עבור כלל אזרחי המדינה ובעיקר עבור מאות אלפי ילדי ישראל שלפתע ימצאו את שערי בתי הספר סגורים. אנחנו ערוכים לתת מענה מהרגע שתתקבל ההנחיה. תנועת הצופים אשר חרטה על דגלה את ערכי הערבות ההדדית והציונות תפעל באמצעות מאות מתנדביה ועובדיה המסורים למען כל משימה לאומית ואזרחית אשר לה היא תידרש ומודה לרשויות המקומיות על שיתוף הפעולה ההדוק.”

רז פרל, יו”ר תנועת הצופים:

תנועת הצופים מאז ומתמיד עמדה לצד המדינה, הרשויות המקומיות והקהילה ברגעי משבר קטנים כגדולים. אני מאמין כי פעילות שכזו היא חלק מזכות קיומנו כתנועת הנוער של המדינה, ולכן הנחנו כי מהיום משאבי התנועה יופנו ככל שצריך למטרה אחת – לצלוח את המשבר הלאומי על הצד הטוב ביותר, לפעול למען ילדים ונוער, להיות לעזר האזרחים הוותיקים ולעשות כל שניתן לרומם את רוח המדינה בתקופה זו. כברכת תנועת הצופים אני מאחל לכל עם ישראל – חזקו ואמצו – בערבות הדדית נעשה ונצליח.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
  1. יוסי שי אמר/ה

    כל הכבוד

  2. שרה מ אמר/ה

    היכן מפורסמת רשימת הפעילויות מועדיהן ומקומות הפעילות של תנועת הצופים