כדורגל עם תנועת הצופים – מיזם חדש בחיפה • מה עוד אפשר לבקש?

צופים בשילוב כדורגל בחיפה (צילום: צופי מפעלות)

"צופי מפעלות" פותחת קבוצת כדורגל לילדים בחיפה, בשילוב עם תנועת הצופים

"צופי מפעלות" מרחיבה ומעמיקה את פעילות תנועת הצופים ומציגה מודל חדשני של פעילות ספורט חברתית המשולבת בתכנים חינוכיים, והכל במסגרת המעטפת המוכרת של שבט צופים מקומי בהתאם לערכי תנועת הנוער המובילה בישראל. מודל זה הוא נדבך נוסף בעשייה החברתית הפורה של תנועת הצופים המבטאת את הערכים החברתיים והשליחות החינוכית של התנועה.

צופים בשילוב כדורגל בחיפה (צילום: צופי מפעלות)

פעילות המיזם מיועדת לבני ובנות נוער שיגיעו לשבטי הצופים בחיפה, בה יתקיימו אימוני כדורגל פעמיים בשבוע. באימונים ישולבו פעילויות ערכיות וחינוכיות המבוססת על ערכי היסוד של תנועת הנוער הצופים, תנועת הנוער הגדולה בישראל, ביומיים נוספים במהלך השבוע.

התוכנית מתבססת על מודלים של קידום נוער דרך פעילות ספורטיבית שקידמה בעשורים האחרונים עמותת "מפעלות חינוך וחברה" ומציעים קידום דרך ספורט במרכז ספורטיבי פעיל, הסמוך למקום מגורי החניכות והחניכים. העמותה הוקמה בשנת 1997 על ידי אנשי העסקים משה תאומים, מוטי אורנשטיין וסמי סגול – לשעבר בעלי הפועל תל אביב, תחתיה פעלה "מפעלות" בסניפיה הרבים ברחבי הארץ, שכעת מקבלת "חיים חדשים" במסגרת הצופים בחיפה, אבל לא רק.

צופים בשילוב כדורגל בחיפה (צילום: צופי מפעלות)

בשלב הראשון נפתחות בימים אלו קבוצות כדורגל לבנים ולבנות בכיתות ה'-ו' בחיפה וכן במעלות- תרשיחא, פתח תקווה ואריאל. במהלך השנה הקרובה ייפתחו עוד כעשר קבוצות נוספות. את אימוני הכדורגל ופעולות הצופים מעבירים חברי שנת שירות (ש"ש), צעירים וצעירות בני 18, בוגרי י"ב ובוגרים מצטיינים של תנועת הצופים, הגרים בקומונות בשכונות בהם מתבצעת הפעילות. המדריכים עברו בחודשים האחרונים קורס ייחודי שהכשיר אותם להעביר אימונים והדרכות.

רז פרל, יו"ר תנועת הצופים:

תנועת הצופים היא לא עוד תנועת נוער, אלא תנועה עם שליחות חברתית אמיתית. מתוך הרצון להרחיב ולהעמיק את הפעילות בחינוך הבלתי פורמלי לקחנו על עצמנו לפתוח את שבטי הצופים לבני ובנות נוער בשכונות בכל רחבי הארץ. אנחנו מאמינים שמיזם קבוצות הכדורגל של צופי מפעלות יהפוך את הפעילויות למוקדי חינוך אקטיביים שיובילו לקידום הנוער באמצעות מעטפת הספורט שתהיה המנוף לחינוך ולערכים המבוססים על ערכי היסוד של תנועת הצופים.
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. פיאד אמר/ה

    שלום אם אפשר לתת מספר טלפון על מנת ליצור קשר עם האחראים על הפרויקט
    שלי0505508725 פיאד שלבי

  2. פיאד אמר/ה

    אני יכול לעזור בנדון 0505508725 פיאד

הגיבו כאן לכתבה