בשורה להורים: גם חיפה לוקחת אחריות ופותחת את בתי הספר בקיץ

עיריית חיפה נערכת בימים אלה לקיים את תוכנית “בתי ספר של החופש הגדול” לכיתות א’-ב’ בכל בתי הספר בעיר, שתפעל מ- 1 ביולי ועד 21 ביולי תמורת 300 שקלים. הרישום בחיפה יתקיים בבתי הספר בין התאריכים 18-26 במאי.

123456789.jpg

התמונה באדיבות משרד החינוך – משמאל לימין: שר האוצר, יאיר לפיד, שר החינוך, הרב שי פירון ושר הרווחה, מאיר כהן. צילום: מוקי שוורץ.

תוכנית “בתי ספר של החופש הגדול” ששר האוצר, יאיר לפיד, שר החינוך שי פירון ושר הרווחה, מאיר כהן, הכריזו על פתיחתה בקיץ הקרוב, מהוה המשך ישיר לתפיסה של תוכנית “מחנכים מסביב לשעון”, לפיה מערכת החינוך לוקחת אחריות על ילדי ישראל, 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה. התוכנית תתקיים במשך שלושה שבועות חמישה ימים בשבוע ( א-ה ) בין השעות 08:00 – 13:00 כולל ארוחת בוקר, ובמסגרתה יתקיימו פעילויות תרבות, העשרה לימודית, חוגים, ימי שיא בנושאים ערכיים ועוד. את הפעילות ינהלו צוותים חינוכיים מבתי הספר המכירים את התלמידים וזוהי הייחודיות החיפאית, כי בשאר בתי הספר ברחבי הארץ את הפעילות ינהלו פרחי הוראה ומדריכים מקצועיים.

התכנית שמתוקצבת על ידי משרדי האוצר, החינוך, הרווחה, השלטון המקומי, מפעל הפיס והקרן לידידות תפעל באופן הדרגתי, כאשר בקיץ הקרוב ישולבו בתכנית תלמידי כיתות א’ ו-ב’, מכל רחבי הארץ. בנוסף, יצטרפו עוד כ- 30,000 תלמידי כיתות ג’-ה’ מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית. ובשנתיים הבאות תורחב התכנית גם לילדי הגנים ולתלמידי כיתות ג’, ד’ ו- ה’, באופן מלא. התכנית תקל על נטל התשלומים של ההורים ותחסוך לכל משפחה סכום כולל של עד כ- 1,000 ₪, לילד, תעניק שוויון הזדמנויות ותאפשר להורים להמשיך בשגרת יום עבודתם.

בעת הכרזת התוכנית לפני כחצי שנה אמרו השותפים לתוכנית:

שר החינוך, שי פירון: “במהפכה החינוכית שאנו מובילים המדינה לוקחת אחריות לאיכות החינוך, לעיצובה של תרבות איכותית ולכינונה של חברת מופת. התכנית “בתי ספר של החופש הגדול” נותנת מענה ראוי ומיטבי לצרכים של המורים, ההורים והתלמידים”.

שר האוצר, יאיר לפיד: ” אנו מביאים היום בשורה של ממש להורים בישראל, אשר תהווה הקלה כלכלית משמעותית להוצאות ההורים במהלך חופשת הקיץ בעבור כל ילד”.

שר הרווחה, מאיר כהן: “שיתוף פעולה בין חינוך ורווחה ובגיבוי האוצר, הוא מנוע ליצירת שינויים חברתיים משמעותיים ביותר, כפי שמביא מיזם זה. מאות אלפי ילדים למשפחות מוחלשות, ייהנו ממסגרת חינוכיות ברמה גבוהה. שילוב מנצח וטוב בין חינוך, רווחה ואוצר לצמצום הפערים בחברה הישראלית”.

סגנית נשיא הקרן לידידות, יעל אקשטיין: ” אנו גאים להיות שותפים של משרד החינוך בתכנית מהפכנית זו אשר תעניק מסגרת חינוכית ומוגנת בחודשי הקיץ לעשרות אלפי ילדים ומרווח נשימה להורים לעבוד ולפרנס את משפחתם בכבוד”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.