לזימי: “לא צריך לחכות לתקן עירוני, בטיחות ילדים היא סוגיה מרכזית במעלה של כל מי שפותח גן ילדים”

נעמה לזימי (צילום: ירון כרמי)

בעקבות מותו הטראגי של הפעוט אריה בוגרוב ז”ל, בן השנתיים שנחנק למוות בגן בחיפה והאסון שפקד את משפחת בורגוב, אומרת חברת מועצת העיר נעמה לזימי, לחי פה, כי לא צריך לחכות לתקן עירוני, בטיחות ילדים היא סוגיה מרכזית במעלה של כל מי שפותח מסגרת כזו.

אריה בוגרוב ז”ל הפעוט שנחנק למוות בחיפה (צילום: אלבום משפחתי)

כזכור אריה הקטן ז”ל, נחנק למוות מוילון בגן ילדים ברחוב טשרניחובסקי בחיפה ביום 24/11/19. למחרת האסון שפקד את חיפה משרד העבודה והרווחה הוציא צו סגירה לגן  בגלל מסוכנות לתינוקות והחשד לגרימת מוות ברשלנות.

לזימי, שתעלה יחד עם חברת מועצת העיר סיגל ציוני בעוד חודש חודשיים הצעה לסדר שעמידה בתקני בטיחות בהחלט תהיה חלק ממנה, אומרת שמדובר באירוע שהוא אסון נורא, והיא מקווה שההצעה לסדר בנושא תקני בטיחות במעונות בגילאי 0-3  תגרום לגנים לעמוד בכל ההנחיות גם אם הם אינם בפיקוח ולא תמיד מבינים מי עומד מאחורי ההנחיה, ותעורר את מודעות ההורים לשים לב לעמידה בתקנים.

נעמה לזימי (צילום: ירון כרמי)

לדבריה:

מה שכן חשוב לי לומר, לא צריך לחכות לתקן עירוני, בטיחות ילדים היא סוגיה מרכזית במעלה של כל מי שפותח מסגרת כזו. הלוואי ולא נדע יותר אסונות כאלו. כמו כן אני מקווה יותר מהכל שזה ינער את המדינה שמתעלת שנים על גבי שנים ממחדל העדר הפיקוח והאחריות על הגיל הרך להבין שילדים לא נולדים בגיל 3, ולנו כמדינה חייבת להיות האחריות לביטחונם ובריאותם של ילדינו.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.