מותו של התינוק בגן ילדים בשכונת הכרמל הצרפתי בחיפה – כל העדכונים

תינוק נחנק למוות בגן ילדים בחיפה – כל העדכונים

עדכון ליום ב', 25/11/19 – צו סגירה לגן הילדים:
משרד העבודה והרווחה הוציא צו סגירה לגן הילדים ברחוב טשרניחובסקי בחיפה בגיל מסוכנות לתינוקות והחשד לגרימת מוות ברשלנות. פרטים כאן:

עדכון מאת משטרת ישראל ליום א', 24/11/19, שעה 21:45 – העובדות שוחררו בתום חקירה:
חקירת נסיבות מותו של פעוט בגן ילדים בחיפה:
בהמשך לחקירה שנפתחה הבוקר בחיפה, במסגרתה בודקת המשטרה את נסיבות מותו הטראגי של תינוק כבן שנה וחצי בגן בעיר, לפני זמן קצר הסתיימה חקירתן של חמשת עובדות הגן.
בתום החקירה, שוחררו עובדות הגן בתנאים שונים, לרבות מעצר בית, הרחקה מהמקום ואי יצירת קשר עם המעורבים.
חקירת האירוע נמשכת ברגישות המתבקשת, בהתאם לנסיבות, איסוף וניתוח הממצאים וחוות הדעת הרפואיות שייתקבלו מגורמי המקצוע.


עדכון מאת משטרת ישראל נכון לשעה 14:00:
לפני זמן קצר התקבל עדכון מביה"ח כי בתום ניסיונות החייאה, נאלצו לקבוע את מותו של הפעוט. המשטרה פתחה בחקֹירה, כאשר חמש עובדות המקום עוכבו לחקירה, לבדיקת נסיבות הטרגדיה.


מבית חולים רמב"ם בחיפה נמסר לחי פה – חדשות חיפה:
לצערנו, רופאי חדר הלם במיון ילדים ברמב"ם נאלצו לקבוע את מותו של הילד, אחרי נסיונות החייאה ארוכים.


הידיעה המקורית – תינוק נחנק למוות בגן ילדים בחיפה

תינוק כבן שנתיים נמצא מחוסר הכרה בגן ילדים בחיפה ככל הנראה מחנק, לאחר שחבל / וילון נכרך סביב צווארו. חובשים ופראמדיקים של מד"א טיפלו בתינוק ופינו אותו לבי"ח רמב"ם במצב קריטי, תוך כדי פעולות החייאה.

פראמדיק מד"א עופר ויניק, סיפר:

עוד בדרכנו לאירוע דווחנו על ידי מוקד 101 של מד"א שמבוצעת במקום החייאה בהדרכה טלפונית. בהגיענו, ראינו את התינוק כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. מיד התחלנו בביצוע פעולות החייאה מתקדמות, ופינינו אותו לבית החולים, כשמצבו קריטי.

המשטרה במקום, בודקת את נסיבות המקרה.

4 תגובות
 1. נעמי אמר/ה

  שולחת להורים מלא אהבה

 2. רונית אמר/ה

  כידוע על מוסד המיועד לשמירה (אני מכנה את המסגרת כמוסד ולא כגן מתוך כוונה להצביע על כך שהוא עוד חא קיבל הכרה כגן כל עוד לא עבר בחינה עפי קריטריונים שהמדינה הציבה) על ילדים עד גיל 3 אין פיקוח של המדינה. משמע כל מי שהוגה פתיחת מוסד מסוג זה יכולה לעשות זאת מבלי שאף אחד בודק את עברה, כישוריה, בריאותה הנפשית, ידע בתחומי ההתפתחות הרגשית פסיכולוגית של ילדים רכים. בנוסף ידע בנושא התפתחות מוטורית שפתית ולאורם הצרכים של התינוק. הנושא פרוץ ומשרד החינוך שבאופן טבעי היינו מצפים כי יקח את הפיקוח תחת חסותו לא עושה זאת.

  במשרד החינוך מפקחות ועובדות בעלות השכלה אקדמית, מוכשרות ומנוסות שצברו במהלך השנים ידע רב בתחום. מצער מאוד שהמשרד לא מוצא לנכון להשתית את מה שהוא כבר יודע לעשות בגיל הרך (החל מגיל שלוש) על המוסדות בהם נמצאים התינוקות הרכים. ההורים הצעירים שדואגים לפרנסה ולבניית התא המשפחתי נאלצים להפקיד את תינוקם במשך כ-8 שעות ביום בידי צוות גננות שלא ברור איזו השכלה יש להן. הן לא עברו מיון או מרכז הערכה כלשהו ולא ברור כיצד הן מעסיקות את התינוקות בשלבי חייהם הראשונים. לאחרונה נחשפו זוועות המתרחשות ע"י גננות בהם התעללות, הזנחה ואלימות לשמה. יש להניח כי ישנם גם מקרים נוספים שלא התפרסמו.

  אני קוראת לציבור ההורים להמנע מלאמר "לנו זה לא יקרה" אלא לעמוד על שלכם ולשאול את מנהלת הגן שאלות רבות. לבקר בגנים באופן מפתיע. כמו כן לדרוש לראות תכנית פדגוגית התפתחותית ולא להסתפק רק באינפורמציה על החלפת חיתולים. לשאול שאלות על השכלת הגננות על ההרכב התזונתי של המזון שהתינוק מקבל ועוד. להתבונן בעיצוב המרחב: צעצועים, רהיטים, מה מצוי על הקירות?

  תזכרו!
  הילד שלכם ראוי לטוב ביותר. אל תשכחו, אף אחד לא עושה לכם טובה אתם משלמים עבור השירות הזה אז עד שתהיה הסדרה, הכרה ופיקוח של המדינה דאגו לקבל את המקסימום למען ההווה והעתיד של ילדכם ומשפחתכם.

 3. לילי טל אמר/ה

  את האחראי/אחראית/אחראיות
  למותו של הפעוט הי"ד בגן הילדים –
  יש להעלות על מוקד בככר העיר❗❗
  כדברי אדם ענק :
  "נקמת ילד קטן עוד לא ברא השטן".
  שולחת להורים חיבוק וניחומים.
  רמאללה, כמה זה כואב😰😰😰

 4. לילי טל אמר/ה

  את האחראי/אחראית/אחראיות
  למותו של הפעוט הי"ד בגן הילדים –
  יש להעלות על מוקד בככר העיר❗❗
  כדברי אדם ענק :
  "נקמת ילד קטן עוד לא ברא השטן".
  שולחת להורים חיבוק וניחומים.
  אימאל'ה, כמה זה כואב😰😰😰

לא ניתן להגיב