גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו',...

5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...

השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...
באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

מגדל הנביאים בהדר הכרמל – תקווה נכזבת

מגדל הנביאים שוכן בקצהו הצפוני של רחוב הנביאים, מרחק...

ילדים, שירים ואבטיחים במקום לימודים ביום העצמאות

בית הספר עין הים יורד לים מחצלות נפרשו על החוף,...

בן שמיח או פשוט משיח – אמן קירות קלאסיים

אומנם בן לא נולד בחיפה, אבל הוא הכי חיפאי...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

בתחרות הסטארט-אפים IPIEC שנערכה בחיפה, הזוכים: במקום הראשון SeaErra, במקום השני Israzion ובמקום השלישי RobotAI

החברה הכלכלית לחיפה חברה לארגון Israel Commerce Union ולשותפים מסין וביחד קיימו היום (28/10/19) את אירוע הקדם הישראלי של תחרות ההיי-טק IPIEC Global, מתחרויות הסטארט-אפים הבולטות בסין, המתקיימת בגואנגז'ו בסוף דצמבר 2019. שלוש חברות הסטארט-אפ מקומיות שניצחו בתחרות החיפאית יעלו לשלב הסופי בסין, בו מקבלים הזוכים מענק כספי, תמיכה, ליווי וסיוע בקבלת השקעות במדינה וחשיפה לשוק הגדול ביותר בעולם.

חבר השופטים באירוע IPIEC - צילום מיכה בריקמן
חבר השופטים באירוע IPIEC – צילום מיכה בריקמן

הסטארט אפ החיפאי SeaErra העוסק בפיתוח מוצרי צילום תת-ימיים זכה במקום הראשון. Israzion, סטארט-אפ חיפאי המפתח טכנולוגיה ליצירת פחם פעיל מפלסטיק, זכה במקום השני ו-RobotAI, העוסק בתחום הבינה המלאכותית ברובוטים, זכה במקום השלישי.


החברה הכלכלית לחיפה וה- Israel Commerce – ISCU ערכו באצטדיון "סמי עופר" בעיר את אירוע הקדם הישראלי של תחרות IPIEC Global הסינית, שמשך אליו עשרות משקיעים, בכירים ומקבלי החלטות בתאגידים עסקיים ואנשי ממשל סיניים. באירוע התקיימה התחרות בנוסף לפגישות אישיות B2B בין חברות סטארט-אפ למשקיעים. בתחרות שהתקיימה באירוע זכו שלוש חברות סטארט-אפ מקומיות – שיסעו להשתתף בתחרות IPIEC Global, מתחרויות הסטארט-אפים הבולטות בסין, שתתקיים השנה בסוף חודש דצמבר בעיר ג'ואנגז'ו.

במקום הראשון זכה בסטארט-אפ החיפאי SeaErra, העוסק המפתחת מוצרי צילום תת-ימיים ופתרונות בתחום. החברה שמה דגש על העצמת ראות, ניגוד (קונטרסט) וצבעים בתמונות שצולמו במים או ערפל, תחת אור מלאכותי וטבעי. קו המוצרים המצופה כולל פתרונות תוכנה וחומרה המבוססים על טכנולוגיה בעלת פטנט ועל אופי התמונות מתחת למים. הטכנולוגיה ניתנת ליישום לאחר צילום וגם תוך כדי פעולה של צילום תמונות וסרטונים שבוצעו על ידי מוצרים הנמכרים בחנויות וניתן לשלב אותה במוצרי רובוטיקה, מצלמות, סמארטפונים ובכל מוצר רלוונטי אחר. המוצרים מעוצבים במטרה לענות על צרכיהם של מספר גבוה של אפליקציות המאפשרות שיפור של תמונות באמצעות מצלמות (תוכנה) או בתור תוכנה הנושאת עימה פתרון שאותה מלבישים על רכבים תת-ימיים, צוללנים, כלובי דגים, מערכות מעקב ועוד. SeaErra זכתה בשנה האחרונה להשקעה בטעם החברה הכלכלית לחיפה במסגרת ההשקעה של החברה בקרן Carmel Innovations 2 הפועלת באוניברסיטת חיפה.

במקום השני זכה סטארט-אפ חיפאי נוסף, Israzion, חברה משפחתית המפתחת פתרון להפיכת פלסטיק ו-PVC לפחם פעיל הנפוץ בעולם הסוללות ומצברים באופן שאינו מזהם את הסביבה.

במקום השלישי זכתה RobotAI, שפועלת לגרום לרובוטים להבין בני אדם ולהפוך אותם לחכמים יותר. החברה מפתחת תוכנות המבוססות על בינה מלאכותית שיוצרים ברובוטים מודעות, יכולת להסתגל לסביבה, ולפשט את דרך התקשור של בני אדם איתם. המוצר הראשון של החברה הוא תוכנה המוציאה מיקום והטמעה של כל מוצר בתל מימד (D3) על ידי שימוש במצלמה פשוטה. יש לו אינספור אפליקציות בתעשיית 4.0. לדוגמא, הרגשה ומדיה, רובוטיקת מציאה והשמה, איסוף זבל, ניווט בתוך מבנה.


שלוש חברות הסטארט-אפ שזכו בתחרות החיפאית יקבלו מימון מלא לטיסה מטעם חברת התעופה Hainan Airlines התומכת באירוע ומעניקה חסות ואירוח להשתתפות בתחרות המסכמת בסין. בתחרות הבינ"ל בסין נבחרות שלוש זוכות מכל העולם, במענקים של 100 אלף, 50 אלף ו-10 אלף דולר בהתאמה, לצד סיוע, תמיכה, ליווי וקידום לטובת השקעה בסין.

שלוש הזוכות נבחרו מתוך חמש עשרה החברות שהציגו פיצ'ים בסגנון TED לעיניי וועדת השיפוט שהורכבה מנציגים מסין ומישראל ולעיניי המשקיעים והנציגים מסין שהתארחו בכנס. מתוך חמש עשרה החברות שיציגו, יבחרו שלוש החברות שישתתפו בתחרות המסכמת בגואנגז'ו.

תחרות הקדם הישראלית שנערכה בחיפה הצטרפה לתחרויות קדם דומות באנגליה, אוסטרליה, מלזיה, דרום קוריאה, רוסיה, גרמניה, שוויץ והונג קונג.

דוד עציוני נואם באירוע IPIEC - צילום מיכה בריקמן
דוד עציוני נואם באירוע IPIEC – צילום מיכה בריקמן

עו"ד דוד עציוני, סגן ראש עיריית חיפה ויו"ר החברה הכלכלית לחיפה: "בבחירות שנערכו לעירייה בשנה שעברה, היה ההיי-טק וקידום הצעירים הנושא המרכזי בו התמקדתי כי זה מה שמניע כל עיר. היום אני אחראי בנושא זה בעירייה. חיפה התברכה במשאב הטבע החשוב מכולם – המשאב האנושי. יש כאן בעיר את המוסדות האקדמיים הרבים ביותר ביחס לאנשים. כל תעשיית ההיי-טק הישראלית התחילה כאן בחיפה. אנו רוצים השקעות בעיר ואנו פותחים את דלתינו ורוצים לעזור למשקיעים וליזמים. אני מאמין שכל עיר שרוצה להתפתח צריכה להשקיע ביזמים ולספק מקומות עבודה לצעירים וזה מה שאנחנו עושים כאן בחיפה".

אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה: "קיום אירוע IPIEC לראשונה בחיפה, אחרי שנתיים שהתקיים במרכז הארץ, מהווה צעד נוסף במערכת היחסים של האקו-סיסטם החיפאי עם הכלכלה הסינית ובביסוס מעמדה של העיר כמרכז משמעותי לפעילות חדשנית. אין מקום מתאים יותר מחיפה לאירוע מסוג זה. יש לעיר את כל המרכיבים שיכולים לאפשר לחברות חדשניות בתחילת דרכן לצמוח – מערך עירוני תומך, אקדמיה פורחת, פארקי תעשייה מובילים כמו מת״ם ופארק מדעי החיים וקהילת יזמות מעורבת. אנו מברכים את אורחי הכנס וגאים ביכולת שלנו לייצר הזדמנויות עבור חברות הסטארט-אפ שפועלות בחיפה להתקדם ולהתפתח באמצעות קשר למשקיעים מכל העולם".

אור שחף נואם באירוע IPIEC - צילום מיכה בריקמן
אור שחף נואם באירוע IPIEC – צילום מיכה בריקמן


מוטי מאיר, מנהל הפיתוח העסקי בחברה הכלכלית לחיפה: ״אנחנו שמחים על ההתעניינות שמביעים משקיעים מסין שהגיעו במיוחד לחיפה כדי להכיר וללמוד על סצנת החדשנות וחברות הסטארט-אפ שפועלות כאן בעיר, דרך אחת מתחרויות הסטארט-אפ המובילות ששמחנו על האפשרות והבאנו לראשונה להתקיים כאן בחיפה״.


שותפים נוספים לאירוע שהתקיים בחיפה:


WTOIP, Sino-China Technology Innovation Center, China International Cooperation Association of Small and Medium Enterprises and Guangzhou Private Equity Council, Grass Roots Angel Investor Club,Yves Amos, Gobi Institute of Entrepreneurship

ראשי החברה הכלכלית ומארגני אירוע IPIEC - צילום מיכה בריקמן
ראשי החברה הכלכלית ומארגני אירוע IPIEC – צילום מיכה בריקמן

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

כתבות קשורות לנושא זה

תגובה 1

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

הפגנה בחיפה – מוצ"ש 25/5/24

הודעת מטה "מחאת העם חיפה" חיפאיות וחיפאים, תושבי הצפון האמיצים,ביום שבת 25/5/24שימו לב ל*שינוי השעות: חד פעמי❗עקב הגבלות המשטרה בשל מדורות ל״ג בעומר 🔥♦ 18:00...

תאונה עם חזיר בר בחיפה – אזהרה (!) התמונות קשות לצפיה

(חי פה) - מכת חזירי הבר בחיפה - לחי פה מגיעים דיווחים על תאונות בין כלי רכב, כמעט מדי שבוע. שמאי הרכב מדווחים לחי...

גופת גבר נפלטה לחוף מרידיאן בחיפה

(חי פה) - הים היה סוער בחיפה ביום ו', 25/5/24. בשעות הערב התנשאו הגלים לגובה של כ-150 ס"מ והזרמים היו חזקים מאד. סביב השעה...

הסוף לחניית רכבים על המדרכות • מטפלים בחוויה של הולכי הרגל בחיפה

קבוצת "הרחובות של חיפה" התחילה מהלך שמטרתו לשפר את החוויה של הולכי הרגל במרחב הציבורי. ביום שלישי 21/05/2024, נערכה הפגישה הראשונה של הקבוצה, שהחליטה...

בן שמיח או פשוט משיח – אמן קירות קלאסיים

אומנם בן לא נולד בחיפה, אבל הוא הכי חיפאי שיש. הוא עבר לחיפה לפני כעשור, ומאז הוא מכתיב טון של יצירה עצמאית וחיפאית. המדיום...