רחוב יערות באחוזה: בשעת חירום עלול להיות פה אסון

רחוב יערות - מבט מכיוון רחוב גבעת דאונס

כך אומר תושב הרחוב אלי שטייר ומוסיף: בשריפה לפני שנתיים וחצי, לתושבים לקח 3 שעות להתפנות מהרחוב, לטענתו של שטייר לאשר תמ”אות ועוד יח”ד, אשר ימשיכו לצופף את הרחוב, מבלי לטפל בדרכי מילוט מהשכונה, זה לא אחראי.


יציאה אחת מהשכונה

תושבים ברחוב יערות באחוזה טוענים שבמקרה של שריפה נוספת עלול להיות אסון ברחוב כתוצאה מהתמ”אות, שמביאות לרחוב תושבים נוספים וכלי רכב נוספים. “מרחוב יערות אפשר לצאת רק לרחוב אינשטיין”, אומר תושב הרחוב אלי שטייר, “בשריפה לפני שנתיים וחצי כמות האוכלוסייה הייתה קטנה, כי זה היה בשעות הבוקר. אנשים שגרו בית לידי לקח להם 3 שעות להתפנות והם לא היו האחרונים. השריפה הגיעה עד לכיכר של רחוב יערות. אם חלילה תהיה שריפה נוספת אחרי שנוספו פרויקטים לחיזוק מבנים, שהביאו לרחוב עוד יח”ד ועוד כלי רכב, אני לא רוצה לחשוב מה עלול לקרות”.

רחוב יערות בחיפה – מפה

שכונה צפופה ותוספת יח”ד במסגרת תמ”א 38

רחוב יערות ממוקם בין רחוב גבעת דאונס ובין רחוב זמנהוף ובין רחוב אינשטיין לרחוב חורב. “בשנים האחרונות בכל האזור מאפשרים פרויקטים של תמ”א 38 כולל חריגות גדולות לקבלנים, שמגדילים בצורה בלתי פרופורציונלית את כמות התושבים באזור ללא טיפול בתשתיות ודרכי מילוט מהשכונה אם חלילה תהיה שריפה נוספת. אין ספק, שאסור להוסיף תושבים לרחוב כי אין דרך מילוט בשעת חירום”.

רחוב יערות - מבט מכיוון רחוב גבעת דאונס
רחוב יערות – מבט מכיוון רחוב גבעת דאונס

שטייר סבור שהבעיה ברחוב יערות חמורה יותר מהבעיה, שעלולה להיות בשכונת דניה בעיתות חירום.

“ראש העיר עינת קליש רותם תומכת בתושבים, שמתנגדים לשכונת דניה הירוקה, כשאחת הסיבות להתנגדות היא שאין מספיק דרכי מילוט מדניה לכמות התושבים, שתגדל, כאשר בדניה יש כיום שתי דרכים, שיוצאות לכיוונים שונים ודרך שלישית, שניתן לפתוח אותה בהתרעה קצרה ומיידית. נכון לעכשיו, תושבים מרחוב יערות מגישים התנגדויות לאישורי תמ”א 38 ברחוב וברחובות סמוכים בנימוק של בעיית הבטיחות. “אני מאוד מוטרד מכך שאנחנו לא מקבלים כל מענה בנושא, אין שינוי במדיניות והדברים ממשיכים ללא שינוי”.

תגובת העירייה תצורף כשתתקבל.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. רפי יעקבסון אמר/ה

  המצב שתואר זהה לחלוטין לרחובות הרופא ולינקולן.

 2. רן אמר/ה

  אני לא מבין מה ההיסטריה, לפחות בנוגע לרחוב יערות אפשר בקלות רגלית “לברוח” דרך גבעת דאונס או דרך זמנהוף לכביש הראשי.

  ואם יש שריפה, אף אחד לא מצפה שתנסו לרדת את כל הדרך למטה לטירת כרמל דרך רמת בגין (כי השריפה בטח תגיע גם לשם)

  הבעיה הגדולה הם הרחובות הקטנים בגלל התכנון, ואלה שקרובים לוואדי.

  ואגב, מתי שהייתה את השריפה, פינו את בית ספר אליאנס והריאלי (גם אוניברסיטת חיפה,איכשהו) והיו אנשים שלא הסכימו להתפנות, אז תמיד יש מקום לשיפור.

 3. אלי אמר/ה

  רן הנכבד,
  תמהני אם ברורה לך המשמעות של פינוי רגלי של זקנים/ מבוגרים ומשפחות עם ילדים. ולהיכן בדיק יתפנו לציר חורב הבוער מ 2 צדדיו?
  פתרון צריך לתת מענה לכלל הדיירים ולא רק לצעירים ללא ילדים.

הגיבו כאן לכתבה