“המטרה שלנו היא פלייאוף” – מאמן מכבי חיפה דניאל סאואנה במסיבת העיתונאים לפתיחת עונת הכדורסל

מסיבת עיתונאים מכבי האנטר חיפה (צילום: בן סער)

העולה החדשה ישנה לליגת העל קיימה הערב 22/9/19 , את מסיבת העיתונאים הרשמית בחדר הVIP בהיכל הספורט ברוממה. מאמן הקבוצה אופטימי לגבי הסגל שקיים ומאמין בעונה יציבה וטובה. 1500 מנויים של הקבוצה כבר נרכשו.

שחקני מכבי חיפה (צילום: בן סער)

למרות שכבר הודחה בשבוע שעבר מגביע המדינה, לאחר הפסד לנס ציונה ורשמה 3 הפסדים רצופים במשחקי ידידות, במסיבת העיתונאים שנערכה הערב, נראו פרצופים מחויכים בקרב הירוקים. בשולחן הראיונות ישבו מנכ”ל הקבוצה אסף רוזנבלאט, מאמן הקבוצה דניאל סאואנה וקפטן הקבוצה ווילי וורקמן. בחדר עצמו ישבו גם שחקני הקבוצה וביניהם הזר החדש ישן של מכבי , גרגורי ורגאס, עליו בונים מקצועית ומנטלית שינהיג את הקבוצה יחד עם וורקמן.

הבעלים של הקבוצה ג’ף רוזן, השוהה בארה”ב, מסר הודעה לתקשורת:

זו השנה ה-13 שלי כבעלים. במהלך השנים שאני בקבוצה, זכינו באליפות היסטורית, שיחקנו מספר שיא של משחקים נגד קבוצות nba, ירדנו ליגה אך גם ידענו לחזור למקומנו הראוי. החזרנו את ורגאס לירוק, אחד השחקנים האהובים שהיו במועדון. אני מאמין במועדון הזה, יאללה מכבי.

מאמן הקבוצה דניאל סאואנה, שהוקפץ לתפקיד באמצע העונה שעברה ונחשב לגורם שהביא את השינוי שהעלה את מכבי ליגה, בטוח שהעונה זאת תראה טוב יותר מהעונה האחרונה של מכבי בליגת העל:

התוצאות במשחקי האימון והגביע לאחרונה לא היו טובות עבורנו אך עוד לא יצא לנו לשחק עם כל הסגל,מכיון
שחלק פצועים, חלק מהשחקנים שהבאנו עוד לא היו בארץ ולא הצטרפו לקבוצה אז לא יצא לקבוצה להתגבש על הפרקט. בשנה שעברה למכבי חיפה הייתה בעיה ״לגמור משחקים”, למרות שהובלנו בלא מעט משחקים, הפסדנו אותם בסופו של דבר כי לא היה לנו קילר אינסטינקט, עבדנו על זה ואנחנו עדיין עובדים על מנת לשפר את זה. לכל רביעיית הזרים שלנו העונה יש את היכולת לשנות את המשחק ולהוות פקטור מכריע. מבחינתי, הצלחה העונה תחשב הגעה לפלייאוף. אני לא אוהב לדבר על עצמי אבל אני יכול להגיד שכדורסל זה החיים שלי, אני רואה כל משחק כשאני יכול ואני מאוד מחובר לכדורסל, 24 שעות ביממה..

קפטן הקבוצה וולי וורקמן, שירד איתה לליגה השנייה למרות הצעות שקיבל מליגת העל כשגם הקיץ היה מחוזר:

אחת הסיבות שנשארתי במכבי קשורה לאופי שלי, אני שחקן של הקבוצה, לא נוטש ספינה טובעת, בטח לא באמצע העונה ומתי שצריכים אותי. מועדון כמו בית בשבילי. לכל קבוצה בליגה יש שחקנים כישרוניים, אנחנו צריכים להתרכז בעצמנו ובמה שאנחנו הולכים להציג.

בערב ראש השנה (29/09) תצא מכבי חיפה למסע המשחקים המסורתי שלה נגד קבוצות מהNBA ותפתח את הליגה ב-19/10/19, במשחק חוץ נגד ראשון לציון.

(צילום: חגית אברהם)
ווילי וורקמן (צילום: חגית אברהם)
דניאל סאואנה (צילום: יוסף הירש)
דניאל סאואנה (צילום: יוסף הירש)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.