ילדים סינים מנגנים עם ילדי הרוק סיטי בתאטרון הסטודיו בחיפה – שידור מההופעה המרגשת

קונצרט חיפאי - סיני בתאטרון הסטודיו (צילום: ירון כרמי)

מיזם חדש של תיאטרון הסטודיו בחיפה • קונצרט משותף לסינים וישראלים בתיאטרון הסטודיו • צפו באירוע המסכם של מיזם חדש בהפקת יונתן שוורץ, מנהל תיאטרון הסטודיו: משלחת מוזיקאים סינים צעירה הגיעה לחיפה. ילדי המשלחת קיימו כיתות אמן ב"רוק סיטי" והופיעו בקונצרט משותף לסינים וחיפאים, אשר סיכם שבוע מרתק של היכרות, למידה ונגינה משותפת.
בהמשך הכתבה תראו את המיטב מהקונצרט.

יונתן שוורץ מראיין את חברי המשלחת

יונתן שוורץ מסר לחי פה: "זוהי סנונית ראשונה. הבאנו משלחת צעירה מסין, חיברנו אותה לנבחרת נגנים חיפאים. יחד, כמעט ללא שפה משותפת, הצליחו להרים הופעה משותפת ומרהיבה. נתקלנו בקושי בירוקרטי בלשכנע משפחות סיניות להגיע לישראל, נתקלנו
בהרבה דעות קדומות ופחד מצד הסינים. היינו צריכים לשכנע אותם שישראל היא לא מקום מסוכן וכי יש כאן תרבות ונגינה. בסוף הצלחנו להביא 3 משפחות. אני באופן אישי מלווה אותם לאורך כל השהות שלהם בחיפה ובטיולים בישראל. שמחתי לראות איך המבט שלהם משתנה, בהדרגה, ממבט של פחד למבט מסוקרן, ופליאה כשראו כמה יפה פה, חום (מאוד חם להם) ואוכל טוב (הם אוהבים את החומוס החיפאי) אנחנו מקווים שההגעה שלהם לישראל זו אכן סנונית ראשונה ויהיו עוד רבים!

איסר אריאל, מייסד הרוק סיטי, מסר לחי פה: רוק סיטי הוא בית ספר למוזיקה במרכז הכרמל, אשר נרתם ברצון לרויקט של יונתן. יש לנו את נבחרת הנגנים הצעירים שחברה לסינים. הקושי עם המשלחת מסין היה התקשורת, נאלצנו להיעזר במתורגמן וכך לימדנו אותם את המילה ״באלגן״. הכנו לכם תכנית אמנותית: קלאסי, רוק ופופ.

 פדריקו טייץ' הדס ואיסר הראל - רוק סיטי (צילום: ירון כרמי)
פדריקו טייץ' הדס ואיסר הראל – רוק סיטי (צילום: ירון כרמי)

צ'ן, צ'ן מסין, אשר יזם את המשלחת מהצד הסיני, מסר לחי פה: אני מעוניין להודות לרוק סיטי ויונתן, על כך שהגשימו לי חלום.
האמהות שהגיעו מסין מלוות בהתרגשות את ילדיהן. הן לבשו היום לבוש מסורתי שמיועד לאירועים מיוחדים בסין. כך הן למעשה מציינות את חשיבות המפגש הזה אתכם.
אני מקווה שכולכם תיהנו היום מהקונצרט

האמהות מסין מברכות את באי הקונצרט. משמאל - צ'ן צ'ן (צילום: ירון כרמי)
האמהות מסין מברכות את באי הקונצרט. משמאל – צ'ן צ'ן (צילום: ירון כרמי)

הקונצרט:

ילדי הרוק סיטי בשיר "גאולה"

Tang Hao Ran על הפסנתר

ילדי הרוק סיטי בשיר "בצהרי היום"

ילדי הרוק סיטי בשיר Come together

ילדי הרוק סיטי בשיר "אור גדול"

Li Liang Yu על הפסנתר

Huang Lin Miao על הפסנתר

לא ניתן להגיב