האובדנות בקרב הטרנסג’נדרים 41% • אחיות הכללית במחוז חיפה וגליל מערבי הוכשרו בהנגשת השירות והטיפול עבור הטרנסג’נדרים

הכשרה לאחיות המחוז בנושא הטיפול בטרנסג'נדרים

אחוז האובדנות בקרב הטרנסג’נדרים הינו גבוה וחריג ועומד על 41% והיחס קלפי הקהילה הלהטב”ית שעולה לכותרות בזמן האחרון גרמו לכללית במחוז חיפה וגליל מערבי, לערוך לאחיות במרפאות ובשירות בריאות הנפש סדנה אותה מציע משרד הבריאות על מנת  שירכשו כלים מקצועיים שיוכלו לסייע בהנגשת השירות והטיפול עבור אוכלוסייה רגישה זו.

הסדנא בנושא הועברה בצורה מקצועית ומרתקת על ידי נינה, טרנסדנג’רית, שהייתה 43 שנים גבר והפכה לאישה והיא כיום נציגת הקהילה בוועדות לשינוי מין, מאוד פעילה ומעורבת בחיי הקהילה.

בסדנא הובאו סיפורים אישיים של טרנסג’נדרים שריגשו מאד את המשתתפים ובעיקר חודדו סוגיות המחייבות התייחסות ורגישות בעת טיפול במגדר זה, להן לא היו מודעים קודם לכן, כמו המשמעות של כאב באיברים הפנימיים, אופן הפניה ומודעות לסיכון גבוה לאובדנות. אחוז

האובדנות בקרב הטרנסג’נדרים 41%

המשתתפות נדהמו לשמוע כי אחוז האובדנות בקרב הטרנסג’נדרים גבוהים וחריגים בשיעור של 41%. הודגש גם הצורך בהנגשה של טיפולים וניתוחים מצילי חיים, כאשר גיל ההתבגרות המינית בו מופיעים סימני מין חיצוניים, כמו צמיחת שדיים, מהווה צומת של סיכון גבוה, ניתן לסייע במתן טיפול תרופתי שבולם הופעת הסימנים הנוגדים את זהות המתבגר/ת. שכן, במידה ולא יינתן להם סיוע באופן רפואי מבוקר, הם ימצאו דרכים אחרות, יקנו ברחוב גלולות ויטלו כמויות במינונים מסוכנים, יזריקו סיליקון לישבן, כשהם עלולים לסבול כתוצאה מכך מנמק וסיבוכים.

הכשרה לאחיות המחוז בנושא הטיפול בטרנסג’נדרים

בהדרכה ניתנו למשתתפים כלים מקצועיים שיוכלו לסייע בהנגשת השירות והטיפול עבור אוכלוסייה רגישה זו. הצורך ביצירת כתובות טיפול ידידותיות עבור הטרנסג’נדרים והצורך ליידעם באשר למקומות אליהם הם יכולים לפנות, זכויותיהם במערכת הבריאות ועוד, כמו גם יידוע הצוותים באשר לזכויות אלו.

תגובה
  1. רחל אמר/ה

    אובייקטיבית, כל העניין הזה נשמע כמו מחלת נפש קשה. אבדנות, בעיות בזהות היסודית, סכנה לגרימת נזק עצמי, ורצון למות.. מסכנים.
    אחות.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.