מוקד רפואי | כללית פתחה מתחם ייחודי בי”ח כרמל בחיפה • 24/7

שירות סביב השעון (צילום: דוברות כללית)

מבוטחי כללית בחיפה ייהנו משירות רפואה דחופה ברציפות מבוקר עד לילה, כולל סופ”ש

עם פתיחתו של מוקד רפואי למבוטחי כללית במתחם בשטח בית חולים כרמל, מקבוצת כללית.

מוקד כללית בבית חולים כרמל צילום: צבי מינקוביץ

רונן נודלמן, מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי:

מדובר במתכונת פורצת דרך, שמתאפשרת תודות לכך שלכללית בית חולים משלה בחיפה. כללית משקיעה במיזם זה מליוני שקלים, במטרה לתת למטופליה מעטפת של שירות רפואה דחופה איכותית ברצף: במהלך היום- במיון הקהילתי ובערב וסופ”ש – במוקד אשר לראשונה ממוקם בתוך בית חולים.

מבוטחי כללית באיזור נהנים מעתה מכתובת רפואית איכותית למצבים דחופים בעת שהמרפאות סגורות, לאחר שבתום מספר ימי הרצה החל לפעול המוקד החדש לרפואה דחופה הממוקם בבית חולים כרמל.

מדובר במתכונת ייחודית בארץ, של מוקד הנמצא בתוך בית חולים, בנפרד מחדר המיון ומופעל בשיתוף פעולה בין כללית בקהילה לבין בית חולים כרמל, מקבוצת כללית. המוקד החדש ממוקם באתר אשפוז יום בביה”ח שעבר לאחרונה שיפוץ מקיף והוכן בסטנדרטים גבוהים ועכשוויים.

צוות לילה כללית (צילום: כללית)
צוות לילה כללית (צילום: כללית)

הצוות, בניהולו של ד”ר נג’ואן כיאל, מומחה ברפואה פנימית ומנהל היחידה להמשך טיפול של כללית בעכו ובעל נסיון רב ברפואה דחופה גם במיון הקהילתי הסואן במרכז רפואי זבולון, מבוסס על צוות בכיר מבית החולים וממרפאות הקהילה של כללית, הכולל רופאים איכותיים ומנוסים ברפואת משפחה או פנימית, ילדים וטראומה ואחיות מיומנות. לרשות הצוות אמצעי אבחון וטיפול כמו רנטגן, מעבדה דחופה, אפשרות להשהות את המטופל למספר שעות לשם מעקב, מתן עירויים, אינהלציות ועוד. כמו כן, יבוצעו במקום תפירות, הדבקות וגיבוסים.

רונן נודלמן -מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי וד”ר אבי גולדברג- מנהל בי”ח כרמל, שמובילים יחד מיזם זה, מציינים כי היתרונות עבור המטופל רבים:

בשונה ממוקדים רפואיים אחרים, מובטחת רמה מקצועית גבוהה, הטיפול יינתן בפרוטוקלים רפואיים אחידים ברצף בין בית חולים וקהילה, התיק הרפואי של המטופל זמין לצוות במחשב כך שביכולתו לקבל מידית תמונה על מצב בריאותו של המטופל, הטיפול התרופתי שהוא נוטל ורגישות לתרופות וכן לתעד את האבחון והטיפול במוקד כך שרופא המשפחה מיודע מיד להמשך טיפול.

נחסכת ההמתנה הממושכת שיש כרגיל במיון ופוחת החשש לזיהומים צולבים. יתר על כן, בכל מקרה בו נקבע כי בכל זאת יש צורך בטיפול בתנאי בית חולים, מתקבל המטופל לבית החולים, במסלול ישיר ומהיר ואף ללא אובדן זמן יקר שיש כאשר המטופל מופנה ממוקד לבית חולים.

במוקד יתקבלו מבוטחי כללית בלבד והוא יפעל מידי יום, כולל שישי וערב חג החל מ-19:00 (שישי מ-14:00) ועד 23:00 ובשבתות וחגים מ-12:00-23:00. השירות ניתן בעלות ביקור במוקד רפואי, עם הנחה של 50% לעמיתי המושלם בעת פניה בסוף שבוע.

מוקד כללית בבית חולים כרמל צילום: צבי מינקוביץ


הכתבה הראשונית על פתיחת המוקד

מוקד רפואי | כללית מקימה מתחם ייחודי בי”ח כרמל בחיפה • 24/7

המוקד ימוקם בתוך בית חולים כרמל מקבוצת כללית, אך במתחם נפרד מחדרי המיון ובאופן בלעדי עבור מבוטחי כללית. הכניסה לאתר תהיה נפרדת מהכניסה לבית החולים, בצמוד לחניון. במתחם אשפוז יום שעבר לאחרונה שיפוץ מקיף והוכן בסטנדרטים גבוהים ועכשוויים.  המוקד ישמש כמוקד רפואי לאחר שעות פעילות המרפאות ועד 23:00 מידי יום, כולל סופי שבוע וחגים. השירות יכלול מיטות השהייה, מתן עירויים, חמצן, מעקב א.ק.ג., ביצוע בירור מעבדתי וצילומי רנטגן, ביצוע תפירות וגיבוס ועוד.

שירות סביב השעון (צילום: דוברות כללית)
שירות סביב השעון (צילום: דוברות כללית)

רופאי כללית בקהילה ובבית חולים

הצוות הרפואי יתבסס על רופאים מומחים של כללית בקהילה ובבית חולים ברפואת משפחה או פנימית, ילדים וטראומה וצוות אחיות מיומן ממחלקות בית החולים ומרפאות כללית. בדרך זו, מדגישים בכללית, תובטח רפואה ברמה גבוהה ופעילות בפרוטוקלים רפואיים אחידים, כאשר התיק הרפואי זמין לעיני הרופא והתוצאות נרשמות בתיק הרפואי. השירות יינתן בעלות המקובלת במוקדי לילה, כולל הנחה של 50% למבוטחי המושלם בסופי שבוע. 

רונן נודלמן – מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, מדגיש כי מדובר במתכונת ייחודית ופורצת דרך כאשר לראשונה המוקד הרפואי נמצא פיזית בתוך בית חולים. מתכונת שמתאפשרת תודות לכך שלכללית בית חולים משלה בחיפה הפועל כחלק אינטגרלי משירותי כללית באזור. היתרון הוא ברמה רפואית גבוהה במיוחד וכן בכך שבכל מקרה בו יסתבר כי נדרש ברור רפואי דחוף נוסף, אשפוז או התערבות פולשנית – לא יהיה אובדן זמן יקר בהגעה למיון, אלא הנבדק יופנה מיד לבירור או לאישפוז גם ללא כל המהלך החוזר של המתנה בחדר המיון אלא במסלול ירוק. לכך חשיבות רבה במצבים בהם כל דקה יקרה, כמו אירוע מוחי, אירוע לבבי ועוד.

רונן נודלמן (צילום: דוברת הכללית)
רונן נודלמן (צילום: דוברת הכללית)

שדרוג של ממש לתושבי חיפה

שירות זה, בו משקיעה כללית מיליוני שקלים כדי להבטיח שדרוג של ממש בשירות לתושבי חיפה והסביבה, משלים מעגל שירותי רפואה דחופה שמציעה כללית למבוטחיה, לאחר ששעות הפעילות במיון הקהילתי הפועל בלין במהלך כל השבוע הורחבו עד הערב, כולל ימי רביעי. כך שלקוח כללית יודע כי בכל שעה יש לו כתובת לפנות אליה כשמתעוררת בעיה רפואית דחופה. זאת בנוסף לעשרות המרפאות של כללית באזור.

הגיבו כאן לכתבה

7 תגובות
 1. בלאו דבורה אמר/ה

  מיזם נפלא ויכול להציל חיים במקרה שהמרפאות סגורות

 2. רפי חסון אמר/ה

  מעולה.

 3. רונן אמר/ה

  רונן נודלמן הוא מספר 1 לדעתי מגיע לו להיות מנכ”ל הכללית.

 4. זלצברג אברהם אמר/ה

  אהבתי.יפה

 5. ניצן יהושע אמר/ה

  השאלה למי ניתן השרות רק לחברי הכללית .ממש שירות מעולה במיקום מעולה .

 6. נוימן קרמר שרי אמר/ה

  שדרוג מצויין. ברכות

 7. נפתלי ויטמן אמר/ה

  אתמול יום ששי אחה”צ ,באתי לטיפול במתחם החדש -(מוקד רפואי) ופגשתי צוות נפלא .ד”ר קוגן יאנה והאחות ג’ני שטיפלו בי במסירות ובנועם. בערב התקשרו לשאול לשלומי. אין מלים. נפתלי ויטמן

הגיבו כאן לכתבה