מתיחת פנים לאקדמית גורדון חיפה בעלות של 6 מיליון ש”ח

גורדון הדמיה

שיפוץ, שימשך עד חודש פברואר 2020 תבנה קומה נוספת עם כיתות חדשניות, מבנה המכללה יונגש וחזית הבניין תקבל מראה הייטקיסטי יותר • נשיא האקדמית גורדון פרופ’ יחזקאל טלר: “המדיניות שלנו היא להכשיר מורים למאה ה-21, מה שאומר שמרחבי הלימוד צריכים להשתנות”

פרופ' יחזקאל טלר - נשיא האקדמית גורדון (צילום: ירון כרמי)
פרופ’ יחזקאל טלר – נשיא האקדמית גורדון (צילום: ירון כרמי)

תוספת קומה וחידושים טכנולוגיים
האקדמית גורדון החלה בימים אלה בשיפוץ נרחב במכללה, במסגרתו תתווסף קומה לשטחה של המכללה. “אנחנו בתנופת פיתוח וגדילה מתמדת”, אמר היום נשיא המכללה פרופ’ יחזקאל טלר, “אנחנו מוסיפים שטחים לכיתות לימוד חדשניות. המדיניות שלנו היא להכשיר מורים למאה ה-21, מה שאומר שמרחבי הלימוד צריכים להשתנות. מבנה בית הספר לא השתנה מאז המהפכה התעשייתית וחייבים לעשות את השינוי ולהתאים את צורת הלמידה ואת מבנה הכיתה לימינו. כחלק מהשיפוץ אנחנו בונים מרחבי למידה חדישים. הריהוט וכל המערכת הטכנולוגית יותאמו לזמננו. היום תלמידים היושבים מול מורה נחשבים לצורת לימוד מיושנת, ולא מספיק לשנות את כיסאות התלמידים לכיסאות על גלגלים על מנת שצורת הלימוד תחשב לחדשנית. אותו דבר לגבי אייפדים ועוד חידושים טכנולגיים. אם לא יודעים איך להשתמש בטכנולוגיה, אין לה שום ערך”.

חללים גדולים וכיתות חדשניות
בקומה החדשה ייבנו 4 כיתות לימוד עם מרחבים גדולים. “הסטודנטים יוכלו להתפזר בכיתה וללמוד למידה עצמית”, מציין פרופ’ טלר, “הרעיון הוא שאנחנו צריכים לכוון את התלמידים ללמידה נכונה, לתת להם כלים להגיע אל הידע בעצמם. תלמידים הרבה פעמים יודעים את החומר טוב יותר מהמורים והמטרה היא ללמד אותם איך להעמיק את הידע. התסכול העיקרי של הסטודנטים שלנו נובע מההתנסות שלהם בכיתות החדשניות שלנו ואז הפער מול בתי ספר עם אותם כסאות ושולחנות ישנים”.

עקרונות העיצוב של חברת Apple
המרחבים החדשים יתווספו למרחבי הלמידה החדישים הקיימים, ביניהם: המרחב האימרסיבי (למידה אופפת), שבו יכולים הסטודנטים להתנסות בתרחישי למידה שונים שמעורבים בהם כל החושים, כיתת העתיד, המבוססת על עקרונות העיצוב של חברת Apple ומאפשרת לחוות הוראה מנחה המובילה להבנה טובה יותר של הנלמד, ליוזמה וגילוי אחריות ללמידה, ומסדרון החדשנות, שבו עשר עמדות שונות שכל אחת מהן מאפשרת התנסות ביצירת אנימציות, חוויית מציאות מדומה, הדפסה בתלת מימד ועוד.

הנגשה למוגבלי תנועה
נושא נוסף, שיעמוד במרכז השיפוץ, הוא נושא ההנגשה. בכניסה למכללה תבנה מעלית גדולה, שתהפוך את כל המבנה לנגיש. לצד ההנגשה גם חזית המכללה תזכה למתיחת פנים ותהפוך להיות יותר הייטקסטית ופחות בית ספרית. השיפוץ אמור להסתיים בחודש פברואר 2020.

גורדון הדמיה
גורדון הדמיה

השיפוץ הבא: בניין נוסף וחניות
“התחלת הבנייה היא לאחר שנים של תכנונים, וזהו השלב הראשון בתהליך ההתפתחות והצמיחה של האקדמית גורדון”, מספר יגאל שייניס, סגן נשיא המכללה. “הבנייה נועדה לשם פיתוח מרחבי למידה חדשניים, כפי שמקובל בכל המדינות המתקדמות בעולם, כמו גם להנגשה מלאה של הבניין על ידי הוספת מעלית חיצונית שתחבר בין כל הקומות בו, ובנייה מחדש של רחבת הכניסה כחלק משיפור חזית הבניין. מייד בתום שלב א’ נתחיל לעבוד על שלב ב’ – בניית בניין חדש שיכלול 3 קומות של חנייה תת-קרקעית, אודיטוריום ו-4 קומות של כיתות ומשרדים. סה”כ – כ-5,000 מ”ר של חדשנות, יצירתיות ולמידה מתקדמת למען מורי העתיד של ישראל”.

סקר של מאגר מוחות: שביעות רצון הולכת וגדלה בקרב בוגרי האקדמית גורדון
יש לציין, כי במחקר של מאגר מוחות, שבדק 272 בוגרים בעלי תואר ראשון ותואר שני משנת 2010 התברר כי 85% מבוגרי האקדמית גורדון מצאו עבודה בחינוך זמן קצר מאוד לאחר סיום הלימודים. 61% מועסקים בחינוך במשרה מלאה ומעלה. הנתון המפתיע ביותר הוא שככל שעברו יותר שנים מסיום הלימודים, מידת שביעות הרצון של הבוגרים מעבודתם עלתה.

מספר מסיימי התואר הולך ועולה משנה לשנה
“678 סטודנטים סיימו השנה תואר ראשון”, מספר פרופ’ טלר, “וקרוב ל-300 סטודנטים סיימו תואר שני. זו עלייה משמעותית לעומת השנים הקודמות. טקס הסיום היה במרכז הקונגרסים. יש לנו בקשות להגדלת התואר השני ב-3 חוגים נוספים ויש לנו חוג חדש שמתפתח – חינוך בלתי פורמלי. התחלנו את השנה הראשונה עם 15 סטודנטים. בשנה השניה היו לנו מעל 60 סטודנטים והשנה צפויים להתחיל את החוג מעל 80”

השקת החללית הטכנולוגית
לאחר שנה של פיתוח, משיקה כעת האקדמית גורדון את “החללית הטכנולוגית הראשונה” בישראל. בחללית הושקעו כחצי מיליון ₪, והיא מצוידת במגוון טכנולוגיות ביניהן אייפדים, מציאות רבודה, מציאות מדומה, ועוד טכנולוגיות חדשניות. החללית תעבור בין גני הילדים וביה”ס ברחבי הארץ במטרה להנגיש מגוון רחב של טכנולוגיות (בדגש על אזורי הפריפריה) וליצור מרחב לפיתוח תומכי הוראה וחווית למידה שמקדמת חשיבה יזמית, עתידנית, יצירתית וגמישה. ההשראה לעיצוב החללית הייתה מתוך חשיבה עתידית על יכולת הגעה לכל מוסד חינוכי בארץ במהירות, תוך אספקת פתרונות טכנולוגיים בתחום ההוראה

גורדון חללית
גורדון חללית

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. לילך אמר/ה

    לכבוד פרופ’ יחזקאל טלר וצוות המכללה
    ברכות על תהליך חידוש ושיפוץ המבנה והנגשתו למוגבלי תנועה.
    אשמח שתקדישו תשומת לב גם לצורך נוסף בהנגשה לאוכלוסיות האלרגים (האלרגיה נכללת בהגדרת הנכויות) מדובר בשילוט לשם העלאת המודעות לשמירה על סביבה נקייה מאלרגנים נפוצים.