השר ארדן: ” יש לאפשר לכל קבוצה את זכות המחאה, אך זכות זו אינה גוברת על זכות כלל הציבור לביטחון אישי ולחופש תנועה, ויש להציב לה גבולות”

השר לבטחון הפנים גלעד ארדן, נפגש היום (שני 8/7/19)  עם מ״מ מפכ״ל המשטרה בכדי לדון בהיערכות המשטרה לקראת המשך מחאת יוצאי אתיופיה ומחאות והפגנות נוספות הצפויות בתקופה הקרובה.

השר ארדן, הבהיר שוב בפגישה את מדיניותו, לפיה במדינה דמוקרטית על המשטרה לעשות כל שביכולתה כדי לאפשר לכל קבוצה את זכות המחאה, אולם זכות זו אינה גוברת על זכות כלל הציבור לביטחון אישי ולחופש תנועה, ויש להציב לה גבולות.

בהתאם לכך הנחה השר את המשטרה כי במסגרת קיום המחאות וההפגנות יש להימנע ככל שניתן מחסימת צמתים וצירי תנועה מרכזיים ולא לאפשר ונדליזם ואלימות. על המשטרה להיערך מבעוד מועד בסדרי כוחות מתאימים ובאמצעים שיאפשרו מימוש מדיניות זו.

השר הדגיש כי השיקול העליון של המשטרה הוא הגנה מפני פגיעה בנפש וברכוש, אך יחד עם זאת, לא ניתן להשלים עם חסימות צירים לפרקי זמן בלתי סבירים, אשר יש בהם פגיעה קשה בביטחון הציבור, ובמקרים כאלה על המשטרה לפעול בנחישות לפינוי הציר.

יש להדגיש כי על אף המדיניות המוגדרת של השר, הדין קובע במפורש, שהסמכות במהלך האירוע בשטח נתונה למפקד המשטרתי אשר יפעל לאזן בין זכות המחאה וההפגנה ובין ההגנה על בטחון הנפש והרכוש וחופש התנועה, בהתאם לעקרונות האמורים לעיל.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.