כדורסל נשים בחיפה • קבוצת הנשים של מכבי חיפה חוזרת לליגה הבכירה אחרי 40 שנה, סיפור המשחק והחגיגות שבאו בעקבות ההישג ההסטורי

מכבי חיפה. חוזרות לליגה אחרי 40 שנה (צילום: אגודת מכבי חיפה כרמל)

הירוקות ומאמנן, עומרי צירלין, ניצחו בסדרת גמר הפלייאוף את הקבוצה מהגליל 81:73 ועלו לליגת העל, לראשונה מאז עונת 1979-80, החגיגות והתמונות בכתבה שלפניכם.

לאחר שראו את קבוצת האחות של הגברים, זוכה באליפות הליגה הלאומית ומעפילה לליגת העל לאחר שנה בליגת המשנה, שיחזרה את ההישג הערב (27/05/2019) קבוצת הנשים של מכבי חיפה, כשלאחר משחק צמוד ורווי מהפכים, היא מנצחת בסופו של דבר את קבוצתה של הגליל העליון וחוזרת לליגת העל בכדורסל נשים, אחרי 40 שנה!

השחקניות הירוקות יצאו למשחק חוץ קשה, מול הפועל גליל עליון, בקיבוץ דפנה, כשהן ביתרון 1-0 בסדרת הגמר. למרות שכבר פיגרו בשבע נקודות במהלך הרבע האחרון, הצליחו השחקניות של עומרי צירלין, לנצח את המשחק בתוצאה 81:73 ולנצח את הסדרה בתוצאה 2-0. בכך, ניתן האות לחגיגות ומכבי חיפה חוזרת לליגת העל, לאחר ששיחקה בה בפעם האחרונה בעונת 1979/80.

מאמן הקבוצה, עומרי צירלין

אני ממש מתרגש, אין לי מילים לתאר את ההרגשה, יש לנו קבוצה של לוחמות שלא מוותרות בשום שלב, היינו בפיגור 7 פעמיים היום והצלחנו לחזור מול קבוצה מצוינת במגרש קשה מאוד, כל הכבוד לכולם, מהשחקניות להנהלה ולעוזר שלי אלון מרלי. הובלנו את הליגה כל העונה ומגיע לבנות האלה לעשות היסטוריה ולעלות לליגת העל.
שחקניות מכבי חוגגות אליפות ועליית ליגה (צילום: אורן פינצ'י)
שחקניות מכבי חוגגות אליפות ועליית ליגה (צילום: אורן פינצ’י)

יו”ר מחלקת הכדורסל באגודה אילן בק:


מסע בכדורסל הנשים שהתחיל לפני שמונה שנים עם ילדות בקטסל, מגיע לאן שרצינו. נערות א’ – מקום שלישי והעפלה לפלייאוף ארצי, כנ”ל נערות ב’, שתי קבוצות ילדות בפסגת הליגה ושתי קבוצות קט סל גם הן בפסגה. וחוץ מאלה, עוד 200 ילדות בחוגים. עכשיו יש גם קבוצה מלמעלה למשוך את כל זה קדימה. המטרה תהיה קבוצה שנשענת לגמרי על הקבוצה שעלתה עם מספר זרות לא מעבר למה שמותר. שמחים על הדאבל ועל העלייה של הבוגרים וממשיכים יחד בדרך”
מכבי חיפה נשים (צילום: אורן פינצ'י)
מכבי חיפה נשים (צילום: אורן פינצ’י)

מנכ”ל אגודת מכבי חיפה כרמל רועי שווץ:


אני גאה ונרגש על סיום עונה מוצלח בענפי הכדור שתחת הסמל של מכבי חיפה. אני גאה במיוחד בשתי הצלחות ישירות של האגודה בגזרת הנשים – בכדורעף ובכדורסל. כל הכבוד לעומרי ולשחקניות. ירוק עולה!”.
מכבי חיפה נשים (צילומכבי חיפה נשים (צילום: אורן פינצ'י): אורן פינצ'י)
מכבי חיפה נשים (צילום: אורן פינצ’י)
מכבי חיפה נשים (צילום: אורן פינצ'י)
מכבי חיפה נשים (צילום: אורן פינצ’י)
2 תגובות
  1. ירון רונן אמר/ה

    אני גאה בכן ובקבוצת הגברים של המועדון.ימים יפים מאוד נכונו לנו בעונות הקרובות.קדימה מכבי חיפה כרמל.ירוק עולה עולה עולה.

  2. ירון רונן אמר/ה

    הייתי רוצה לראות בקבוצה בעונה הקרובה גם את לימור פלג ששיחקה לאחרונה באליצור חולון.שחקנית נשמה מנוסה מאוד פייטרית בכל רמח איבריה ותעזור מאוד לקבוצה בליגת העל.הבחירה הסופית היא שלכם כמובן.בהצלחה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.