מתנדבי נגישות ישראל צפון בארוחת חושים ב”בני ברית” בקריית אתא

ד”ר רויטל שורץ-סבירסקי.
מנהלת נגישות ישראל צפון (נ.י.צ.)

מתנדבי נגישות ישראל צפון (נ.י.צ.) קיימו ביום ה’ 14.11.13 “ארוחת חושים” (Access Meal) ל”אחים” של סניף “בני ברית” בבית “יד לבנים” בקריית אתא. באירוע זה חוו המשתתפים מוגבלויות שונות, תוך כדי אכילת המנות שהוגשו להם במהלך הארוחה.
חברי הסניף הוכנסו לחדר שסודר מראש לארוחה והוחשך כשעיניהם מכוסות, והובלו למקומותיהם בטור על ידי מתנדבות נ.י.צ. עטויות בחולצות ובסינרים עליהם מודפסות המילים “נגישות = רגישות”.
את המנה הראשונה, חומוס, חמוצים ופיתה, אכלו בעיניים מכוסות – רק מיעוטם זיהה את טיב המזון שהוגש להם. מתנדבת נ.י.צ. שושנה טובול (עיוורת) ריגשה בסיפור חייה ובאופן בו היא מתמודדת חרף מוגבלותה בחיי יום יום.
המנה העיקרית, פשטידה, סלט ואורז, הוגשה למשתתפים כאשר על ידיהם עטו כפפות בישול קשיחות ללא אפשרות לכופף את האצבעות ולהפעיל מוטוריקה עדינה, הכוללת את חיתוך המזון והכנסת כל פיסה לפה. באופן זה חוו המשתתפים לקות פיזית מהי. במנה זו סיפרו רויטל וגיורא על עמותת נגישות ישראל ועל חייהם עם מוגבלות פיזית.
לקראת מנת הקינוח, כיסו המשתתפים את אוזניהם בעזרת אטמים ואוזניות. תוך היותם מתנסים במוגבלות שמיעה קשה, עם רעש רקע שהושמע בחדר, הוצעה לסועדים על-ידי “מלצריות” העמותה הבחירה בין שני סוגי עוגות. הקושי הרב להבין את המשימה הפשוטה כל כך, המחיש את החיים עם לקות זו. לאחר אכילת אותה מנה, חוו המשתתפים היכרות מרתקת עם סמדר הרוש, מתנדבת נ.י.צ., שחלקה את לקות השמיעה שלה ואת סיפור חייה עם הנוכחים.
דברי הסיכום וההתרשמות, פני המשתתפים והמילים החמות שאמרו, העידו על החוויה המיוחדת שעברו ועל התובנות החדשות שרכשו.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.