אקים חיפה ◄ יום התרמה מיוחד למען ילדים ובוגרים עם מוגבלויות • בואו נפתח את הלב – הם זקוקים לנו ◄ ג' 17/5/22

ילדים בגן אור של אקים חיפה (צילום: שי אופק)

יום התרמה מיוחד של אקים חיפה | שלישי 17/5/22 • עמדות התרמה במרכזי קניות וכן דרך אתר האינטרנט של אקים ודרך אפליקציית 'ביט' • כל תרומה חשובה

תושבי חיפה והצפון מחבקים את אקים חיפה:
היום, שלישי 17/5/22, ייערך יום התרמה מיוחד לעמותת אקים חיפה, על מנת לגייס כספים להקמתם של בית ספר לחינוך מיוחד ומרכז יום לבוגרים, הנחשבים למתחם השיקום העדכני ביותר באזור הצפון, הנבנים בימים אלו.

מסייעים ודואגים לילדים ובוגרים עם מוגבלויות – אקים חיפה (צילום: אקים חיפה)

חיפאי למופת: עו"ד גיא מרצקי מתנדב 18 שנים בעמותת אקים חיפה

לכבוד יום ההתרמה, קיימנו שיחה עם עו"ד גיא מרצקי, תושב העיר כבן 50, שותף במשרד עו"ד העוסק בתחום האזרחי, המשמש מזה 18 שנים כיועץ המשפטי של העמותה בהתנדבות, שמספר כי בועז מרצקי ז"ל, סבו, היה חבר הוועד המנהל ושימש כגזבר העמותה מראשיתה במשך כ-20 שנה. אביו, אליעזר מרצקי ז"ל, היה היועץ המשפטי של העמותה בהתנדבות ומשנת 2005 הוא מרכז ומוביל את הנושא הזה במשרד.

עו"ד גיא מרצקי – אות יקיר אקים (צילום: עומרי סלנר)

עו"ד המרצקי:
"אמנם גדלתי לתוך זה, אבל הסיבה העיקרית שבגללה אני מתנדב באקים חיפה היא רוח ההתנדבות ללא רצון לקבל דבר בתמורה, שאפשרה כל השנים לרכז את המשאבים בעשיה ובמטרות העמותה עם מינימום הוצאות לא הכרחיות, להבדיל למשל מחלק מהעמותות האחרות שבהן ה"מנגנון" צורך לא מעט משאבים. לתיקים של אקים יש ערך מוסף בעיניי, בהשוואה לתיקים "הרגילים" שאני מטפל בהם. כשמטרות העמותה מול עיני הרי שלתוצאות השירותים שאנחנו נותנים יש תמורה אחרת לגמרי, חשובה הרבה יותר מתמורה כספית".

בחודש שעבר הוענק לעו"ד מרצקי "אות יקיר אקים חיפה", המסמל את הערכת העמותה לאלו שעוזרים בקידום העמותה מבחירה, ללא תמורה, בלב שלם ולאורך זמן.

מסייעים ודואגים לילדים ובוגרים עם מוגבלויות – אקים חיפה (צילום: אקים חיפה)

מיכל סגל, מנכ"לית אקים חיפה, סיפרה: "כל פניה שלי לגיא, בכל נושא שהוא, גם אם כזה שלא טופל בעבר, נענית במהירות, בנעימות, במקצועיות ובצורה כזו שמשאירה אצלי את התחושה שאנו חשובים, לא פחות מכל לקוח אחר. גיא לא מסתפק בעבודה השוטפת – הוא מבין את חשיבות פועלה של העמותה ואת השלכותיה על איכות חייהם של מקבלי השירות ופועל לקידומה במסגרת יכולתו. בכל הזדמנות שבה הוא מזהה תורם פוטנציאלי או גורם נוסף שיכול לקדם את העמותה הוא מייצר את הקשר עימנו ומניע את התהליך".

מסייעים ודואגים לילדים ובוגרים עם מוגבלויות – אקים חיפה (צילום: אקים חיפה)

עמדות התרמה במרכזי קניות ברחבי העיר – היום ג' 17/5/22

חברי העמותה ומתנדביה, כולל מתנדבים מחו"ל, יקימו עמדות התרמה פיזיות במרכזי קניות שונים בעיר (גרנד קניון, קניון קסטרא, קניון שער הצפון בקריית אתא, קניון לב המפרץ ומרכז חורב),

ילדים בגן אור של אקים חיפה (צילום: שי אופק)

בנוסף, הוקם אתר אינטרנט מיוחד לתרומות נוספות, בקישור:

כן, ניתן לתרום באמצעות אפליקציית ביט בטלפון 054-2590816.

אקים חיפה

עמותת אקים חיפה שומרת על זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות, מעניקה להם שירותי חינוך וטיפול במטרה להובילם למיצוי מלא של יכולותיהם ולהשתלבות מלאה בקהילה. תוכניות העמותה מזה 70 שנה ומעלה לחינוך וטיפול שינו את חייהם של עשרות אלפי ילדים, בוגרים ומזדקנים עם מוגבלות, כמו גם את חייהם של בני משפחתם באזור חיפה רבתי: מטירת כרמל, דרך חיפה והקריות ועד יישובי הגליל בצפון. העמותה מפעילה מערך דיור, בית ספר לחינוך מיוחד, מרכז יום לבוגרים, מועדון חברתי ופעילויות נוספות, שמובילות לביטוי עצמי, בחירה חופשית ומימוש יכולותיו של האדם בקהילה בה הוא חי כאזרח התורם לחברה.

עיריית טירת כרמל – רחב
הגיבו כאן לכתבה